Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
184 posty 3135 komentarzy

Wrzodak Z

Dmowski o Rosji

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Szaleje na N24 szpieg o nicku 1abemetki, który ma zadanie zohydzać Rosję w interesie światowych ,,furrerów" masońskich. Słowa R.D z 1922 roku są bardzo aktualne w dzisiejszych czasach

 DMOWSKI O ROSJI
"(...) Nie chodzi tu o politykę dzisiejszą, o stosunek do rządu sowieckiego lub do tego, czy innego obozu przeciwników jego na emigracji, do tych lub do innych czynników przemijających. (...) Idzie więc o stosunek do czynnika trwałego, do narodu rosyjskiego, o stworzenie gruntu, na którym się oprze jutrzejsza polityka nasza względem rosyjskiego państwa. Im mniej my dziś w tym względzie pracujemy, im mniej posiadamy planu, im mniej przygotowujemy opinię publiczną do jego zrozumienia, tem większe powodzenie ma robota niemiecka, która dąży do ukształtowania stosunków między Polską a Rosją zgodnie ze swojemi planami. Idzie ona bez przerwy nie tylko w Rosji, ale i u nas. Wpływy niemieckie sączące się do Polski bardzo różnemi kanałami, pracują przede wszystkiem w dwóch kierunkach: z jednej strony pozyskują one ludzi dla planów handlowych i komunikacyjnych, prowadzących, do zrobienia z Polski niemieckiego mostu do Rosji; z drugiej, usiłują przedstawić Rosję, jako głównego wroga Polski i główne jej niebezpieczeństwo, utrwalić i rozwinąć dawną psychologję nienawiści do ciemiężców, hypnotyzują Moskalem jak za dawnych przedwojennych czasów, tak jak gdyby się nic w naszem położeniu względem Rosji nie zmieniło. Sprzyja im nieruchomość duchowa społeczeństwa, które ciągle nie posiada jeszcze psychologji narodu wolnego, niezawisłego, ale tak na różne sprawy reaguje, jak gdyby żyło jeszcze w czasach niewoli i ucisku. Sprzyja im też rozwinięta szeroko u nas skłonność do robienia patrjotyzmu możliwie najtańszym kosztem. A cóż mniej dziś kosztuje, jak szczucie na Moskala?...
W ten sposób urabia się psychologja społeczeństwa w stosunku do Rosji, która później może bardzo utrudnić najważniejsze dla naszego bytu, a niewątpliwie najtrudniejsze zadanie - zorganizowania po naszej stronie i wywołania po stronie rosyjskiej jedynej polityki, mogącej i nam, i Rosji zapewnić samodzielność gospodarczą i polityczną oraz rolę w świecie, odpowiadającą siłom i położeniu każdego z dwóch narodów.
Pierwszym warunkiem tej polityki jest żeby polska nie dawała się używać za narzędzie przeciw Rosji, a Rosja przeciw Polsce. Pierwsze zależy w całości od nas; na drugie możemy mieć mniej lub więcej wpływu w zależności od tego, ile dobrej woli, energji i rozumienia rzeczy w pracę na tem polu włożymy.
Obóz narodowy w Polsce ma już poza sobą niemało tej pracy, wykonanej w okresie przedwojennym i w czasie wojny. Organizując nowoczesną politykę polską, zrozumiał on potrzebę zmiany stosunku do Rosji, nie ze względu na takie lub inne korzyści miejscowe w ziemiach podległych państwu rosyjskiemu, ale ze względu na sprawę polską, jako całość. Była to jedna z najważniejszych jego prac, a jednocześnie najtrudniejsza, bo prowadzona równolegle z walką przeciw bieżącej polityce antypolskiej rządu rosyjskiego, a zarazem w walce z płytkością polityczną znacznej części naszej opinji publicznej i z wpływami na nią niemieckiemi, astrjackiemi i żydowskiemi. Wykonanie tej pracy pozwoliło mu zorganizować podczas wojny politykę, która nam dała zjednoczoną i niepodległą Polskę.
Dziś od tego przede wszystkiem, jak się urobi nasz stosunek do Rosji i Rosji do nas, zależy, czy zjednoczenie to będzie trwałe, czy niepodległość będzie istotna, czy fikcyjna. I dlatego obóz, który umie pracować dla przyszłości, powinien pracę nad urabianiem tego stosunku już dziś z całą energją podjąć (...)".
Roman Dmowski - „Przegląd Wszechpolski” Nr 2 [luty 1922 r]

KOMENTARZE

 • @ Autor
  "Szaleje na N24 szpieg o nicku 1abemetki, który ma zadanie zohydzać Rosję w interesie światowych ,,furrerów" masońskich."

  Obawiam się, że słowa Dmowskiego jakie Pan przytoczył mogą być dla tego indywiduum zbyt trudne do zrozumienia.

  5*

  Ukłony
 • @ Autor, All
  "Sprzyja im też rozwinięta szeroko u nas skłonność do robienia patrjotyzmu możliwie najtańszym kosztem. A cóż mniej dziś kosztuje, jak szczucie na Moskala?..."

  I tanie dzi... to łykają.
  A potem im to cieknie z pyska.
  A fuj....
 • Niestety. Od właściwie
  XVIII wieku, Polacy są napuszczani na Moskala. I czuję w tym smród ludobójczych łap Anglosasów. Anglia wtedy i w XIX wieku, bała się, że Rosja może zagrozić Indiom. Czy to przez Afganistan, czy przez Persję. Stąd organizowali im dywersję w Europie Środkowej. I Polacy za dywersantów robili. Teraz tak nast wykorzystują Amerykanie. Europa Środkowa wielkiego znaczenia dla potomków Koniokradów nie ma. Tylko, żeby robić dywersję i odciągać Rosję z Pacyfiku, Azji Środkowej i Bliskiego Wschodu. I od wieków tresują Polaków w niechęci do Rosji. Choć patrząc obiektywnie, to nawet w XIX wieku, zabór rosyjski był dla Polaków najłagodniejszy. I to car Aleksander I wskrzesił Królestwo Polskie, w którym panował jako Aleksander II. Krolestwo Polskie było bardziej niezależne od Moskwy niż obecnie jesteśmy od Berlina, Brukseli, Waszyngtonu (kolejność alfabetyczna). Zresztą, PRL po 1956 również był bardziej niezależny niż III RyPy.
  I Rosjanie jednak podchodzili do nas z szacunkiem. Wysyłali ambasadorów, posłów, namiestników, ale to byli książęta, hrabiowie, marszałkowie, generałowie. A obecnie? Jak nas traktują? Byle sierżant ustawia formalnego zwierzchnika polskich sił zbrojnych, premiera, ministrów, posłów, jak chce. A obecny ambasador imperium? Rude babsko o aparycji burdelmamy?
 • @Jasiek 10:23:49
  Coście się czepili 1abezmetki? Tłumaczy różne teksty z rosyjskich mediów, czego nikt inny nie robi! Dzięki niemu wiemy co nieco o tym czym "żyje" Rosja! Wybór tekstów które tłumaczy nie jest tendencyjny, pokazuje nie tylko rosyjski syf (każde państwo ma swój syf) ale i jasne strony Rosji.
  Panowie, trochę obiektywizmu, nie szukajcie wrogów na siłę!
  1 abezmetki - rób swoje, Twoi krytycy nie wiedzą co czynią, ale to dobre poczciwe chłopy!
 • @władek 10:52:32
  "Wybór tekstów które tłumaczy nie jest tendencyjny..."

  Wcale, a wcale ;-)

  Dzięki za "dobrego poczciwego chłopa".

  Mega pozdro!
 • @Wican 10:36:27
  "...to car Aleksander I wskrzesił Królestwo Polskie, w którym panował jako Aleksander II. Krolestwo Polskie było bardziej niezależne od Moskwy niż obecnie jesteśmy od Berlina, Brukseli, Waszyngtonu (kolejność alfabetyczna). Zresztą, PRL po 1956 również był bardziej niezależny niż III RyPy."

  Stanowczo za mało ludzi zdaje sobie z tego sprawę.
  Nie wiem tylko kiedy się Ruskim skończy cierpliwość.
  Wedy dające się szczuć głąby znów rozdziawią japy ze zdziwienia.

  Pozdro!
 • @Jasiek 11:20:14
  Boże, coś Polskę-pewnie PiSiory w kościołach śpeiwają. A nie wiedzą skąd ta pieśń. I Uniwersytet w Warszawie Moskale utworzyli. Dziwnym jest, że Warszawa od Zygmunta Wazy była stolicą i przez czasy niepodległej Rzeczypospolitej, stolica nie miała uniwerku.
  Powstanie listopadowe zostało wywołane w obcym interesie, jak i styczniowe. Osoby w wieku średnim oraz starsi, może pamiętają ze szkoły Sowiński na okopach Woli? A generał Sowiński był przeciwnikiem powstania. I mało nie zginął, gdy zgraja gówniarzy biegała po Warszawie i mordowała generałów, którzy nie chcieli stanąć na czele ruchawki. Sam Wielki Książę Konstanty na początku nie chciał interwencji wojsk rosyjskich, twierdząc że: "Polacy zaczęli, niech Polacy skończą" (czy jakoś tak). Uważam, że wtedy zawalił Adam Czartoryski. Powinien wszelkimi środkami zdławić rebelię, nim wyszła poza miasto. A nie wydawać wojnę Rosji. Gdyby Królestwo się utrzymało to za 20-30 lat, byśmy byli niepodlegli. Przy choćby okazji wojny krymskiej pojawiłaby się taka możliwość. Tylko należało cierpliwie czekać na okazję, a nie porywać sie z motyką na księżyc.
  A styczniowe? M.in. Bismarckowi pozwoliło to zjednoczyć Niemcy. I mało kto pamięta, że Romuald Traugutt był przeciwnikiem powstania, a w 1848 roku pacyfikował powstanie węgierskie i m.in. walczył przeciw generałowi Bemowi.
 • @Jasiek 11:16:08
  Współcześni pisarze rosyjscy przedstawiają Rosję jako cywilizacyjny ściek. Więc nie miejcie pretensji do tłumacza, że "tak kraje jak mu materiału staje"
  Tutaj więcej na ten temat:
  http://pospoliteruszenie.org/Moskwa%20noca.htm
 • Autor
  Prawdziwa cnota krytyk się nie boi.

  Lubię Rosjan, Niemców nie za bardzo, uważam, że polska polityka zagraniczna jest gorzej niż fatalna, bo z sąsiadami trzeba żyć jak najlepiej, a nagonka na Rosję w Polsce jest po prostu żenująca, nie mówiąc już, że szkodliwa dla chociażby polskiej gospodarki, o pozycji na arenie międzynarodowej nie wspominając. W szkole uczono mnie o przyjaźni narodu polskiego i rosyjskiego, który wtedy był nazywany radzieckim. Wierze w tę przyjaźń i dzisiaj, tym bardziej po tym, kiedy zrozumiałam, kto i jak wielką szkodę wyrządził Rosjanom będącym największymi ofiarami bolszewizmu, jak również fakt, że my i Rosjanie mamy wspólnego wroga.
  Ale czy to znaczy, że mamy wierzyć w to, że wszystko jest idealne w tym post-radzieckim tworze, jakim jest dzisiejsza Rosja? Albo że ten podmieniony Putin, którego dziecko rodziło się w mateczniku Teutonów, nie w Rosji, jest jakimś dobroczyńcą ludzkości? No bez przesady. Jeśli ktoś ma wątpliwości, to polecam historyjkę o dobrym i złym glinie. Doprawdy, czas najwyższy wyzbyć się zero-jedynkowego myślenia.

  Jeśli teksty tego bez metki są stronnicze, cóż szkodzi głosicielem chwały schizofrenicznej armii radzieckiej, która najpierw Polskę napadała, po to, aby ją następnie wyzwalać, przetłumaczyć teksty niestronnicze?

  Dmowski ma rację, Pan nie za bardzo, potępiając inny punkt widzenia, choć zgadzam się, że stronnicze czy nie - niektóre teksty tłumaczone bez metki są szyte grubymi nićmi (nawet nie mają metki autorów), no ale nikt nikogo nigdy nie zwolnił z samodzielnego myślenia.

  4*
 • Łowca głów szaleje ?
  A skąd to szanowny kolega Wrzodak wie, że 1abezmetki to szpieg ?
  A jeżeli szpieg, to proszę wyjaśnić nam czyj to szpieg, polski, ruski, eskimoski, wywiadu, kontrwywiadu ? Na czyją korzyść szpieguje, kogo szpieguje, kto jest jego kontaktem, jakie ma osiągnięcia ?
  Czy jest tylko zwykłym szpiegiem, czy szpiegiem podwójnym, albo nie daj Boże potrójnym ? Czyli takim, który sam na siebie kapuje, że szpieguje i szpieguje również tych którym kapuje.

  Oj kolego Wrzodak, wypada mi jedynie pogratulować, że namierzyliście i ujawniliście groźnego szpiega, który zagrażał bezpieczeństwu państwa polskiego a nawet całej Europy. Co ja mówię Europy, całego świata.
  GRU tego koledze z pewnością nie zapomni i odpowiednio wygratyfikuje.
 • @tańczący z widłami 13:01:33
  https://www.youtube.com/watch?v=qS1tx6qcxvA
 • @Lotna 12:40:49
  Szanowna koleżanko Lotna.
  A jakże to ? Za ujawnienie groźnego szpiega dała koleżanka koledze Wrzodakowi tylko 4* ? Należy się przynajmniej 5*.
  Teraz przynajmniej wiemy, że 1bezmetki to groźny i podstępny szpieg, wybudzony na okoliczność powrotu do polityki kolegi Wrzodaka.
 • @Robik 13:04:09
  10* za trafność :)))
  Zdaje się, że Kuba Sienkiewicz będzie musiał dopisać jeszcze ostatnią zwrotkę :

  Wrzodak ujawnił bezmetki agenta
  który szaleje i się pałęta,
  W Neonie zohydza mateczkę Rosyję
  Oj weźmie go Wrzodak we dwa kije.
 • @Jasiek 11:20:14
  Niestety, ale ten paszkwilant świetnie rozumie co robi. Jego zadaniem jest ciagłe plucie na Rosję, by nawet wsród myśli narodowej zasiać ślepe ziarno, by przypodobać sie tym, którzy na ,,strachu Rosją" biorą mld łapówki za fikcyjne zbrojenia kupowane od swoich usraelskich mocodawców oraz działać w interesie Niemiec, ponieważ w przeciwieństwie do Rosji, Niemcy pod nosem marudzą, że obecne pół Polski jest ich, a Rosja nie wysuwa w stosunku do Polski, żadnych terytorialnych roszczeń. Także ten ,,bloger" jest od zadań specjalnych.
 • @Wrzodak Z. 13:33:13
  Wszystko prawda Panie Zygmuncie, ale o Rosję nie musi się Pan aż tak troszczyć, bo Rosja sobie poradzi z Bożą Pomocą!
 • Bez podjudzania na siebie
  ludzi stworzonych przez Boga - bez powszechnego kłamstwa - bez totalnego kuszenia, etc. - nie ma szatańskiego świata w jakim żyjemy. Gdyby zabrać dzieciom Złego ich w/w atrybuty potęgowane przez nich forsą, którą skumulowali w swoich kosmatych łapkach - staliby się oni bezsilni - wobec ludzi stworzonych przez Boga.
  Wniosek?
  Kierunki podjudzania zmieniają się wraz z etapami mądrości dyktowanymi przez Piekło. Jednak zawsze jest to podjudzanie - a my mamy obowiązek - je rozpoznawać - bo po owocach podjudzających każdy powinien rozpoznać już dawno.
 • @Lotna 12:40:49
  Polska ,,polityka" jest fatalna??? Polskiej polityki nie ma, jest polityka żydów z usa realizowana przez szpiegów, głupców i zdrajców.
  Właśnie pierwszymi ofiarami bolszewii byli rdzenni Rosjanie, a w Katyniu pierwszymi ofiarami żydo - bolszewii byli też Rosjanie w ilości 42 tys ofiar, póżniej nasi rodacy.
  Przeciez Polacy w latach 44-56 byli ofiaraami tych samych bolszewików co Rosjanie, wtedy był to zyd sowiecki teraz jest to ten sam żyd ale amerykański, też morduje, podając szkodliwe leki, trując środowisko naturalne, fałszujac żywnosc, lansuje zabijanie nienarodzonych itp. Metody się tylko zmieniły, ale mentalnosć tych ludzi jest ta sama.
 • @tańczący z widłami 13:28:42
  Ta extra zwrotka jest świetna.
  Trochę humoru i dystansu zawsze się przyda.
  Ja tam oczywiście kompletnie się nie orientuję kto na Neonie jest zawodowym szpiegiem a kto tak tylko dla hobby chociaż jednego bezmajtek nie czytuję - jak dla mnie za bardzo jest jednostronny.
  Można sobie podejrzewać każdego ale na poważne zarzuty potrzebne są solidne dowody.
 • @władek 12:36:09
  Współcześni pisarze polscy przedstawiają Polskę jako cywilizacyjny ściek. A jeżeli ktoś opiera się na opini lanserów? Poza tym, nie tylko są lewackie pismaki
 • Putin Rosja kłują w ślepia !
  Tak na zdrowy rozsądek, jakie krzywdy po rozpadzie ZSRR uczynila NAM POLAKOM , POLSCE obecna Rosja ?????

  Że od 1989 roku politycze jadowite żmije oczerniają pluja zatrutym jadem na Rosję a szczególnie na Putina.

  Czy to Rosja po 1989 roku zdemontowała polski przemysł i pozbawiła nas Polaków pracy ?
  Czy to Rosja rozgrabiła nasz majątek narodowy ?
  Czy to Rosja wyprzedała obcym kapitalistom za marne grosze wszystko co miało narodową wartość ?
  Czy to Rosja zmusiła miliony nas Polaków emigrować za chlebem ?
  Czy to Rosja jest winna że brak jest w Polsce lekarzy specjalistów a ci co są to prywatnie zdzieraja z chorych ludzi okropnie wysokie za 15 minut usługi.
  Czy to Rosja jest winna tysiącom bezdomnych i że stołują się w kubłach na odpady ?

  Czy za ten stan rzeczy odpowiadają ci którzy od 1989 roku Polską rządzili i obecnie rządzą !!!

  Tak właśnie by przykryć własne szwindle i własną zdrade narodową to kacyki u władzy wspomagani przez Zachód i ich agetury uruchomili wszystkie media które nadają przez 365 dni x 30 lat anty Rosyjską zatrutą propagandę, kłamstw, oszczerstw i obelg.

  A to tylko dlatego że Rosja idzie własną drogą nie zależną od Szatanów Ameryki Północnej.
  I nie dała się skolonizować zachodnim spekulantom jak Polska i rozgrabić swoje surowce, swój przemysł i zniszczyć jak Jugosławię.

  A za to że mimo wewnątrzych wstrząsów podniosła się z kolan i jest obecnie znowu militarnie silna i przeciw wagą dla amerykanskiego imperium zła to w Polsce tuby propagandy popadly już w całkowitą paranoïdalną histerię. Szczując nas Polaków na MOSKALA robiąc co nie którym papkę z mózgu !

  My Polacy nie musimy kochać Putina, on nie jest prezydentem Polski.
  Wystarczy że zrozumiemy że jego patryjotycznym celem jest dbanie o bezpieczeństwo i dobrobyt i o suwerenność od obcej agentury Rosjan i Rosji.

  Dobrze by było dla nas Polaków gdyby to Polska miała prezydenta i rząd o zaletach patryjotyzmu prezydenta Rosji Putina.

  A nie wasali i pionków marionetki w rękach zachodnich władców.
 • Serdecznie dziękuję kolego Wrzodak
  W jednym muszę koledze Wrzodakowi przyznać rację.
  Od czasu( czyli od tygodnia) kiedy zacząłem czytać teksty 1bezmetki, tak znienawidziłem Rosję, tak mi obrzydła, tak mi się zohydziła, że gdy tylko słyszę słowo Rosja, to zaraz dostaje takiej alergii, taką czuję narastającą złość i nienawiść, tak aż mi tętno skacze i mną telepie.
  Panie Wrzodak, żeby Pan wiedział, jak ja przez tego 1bezmetki znienawidziłem tę Rosję, którą wcześniej tak kochałem. Wystarczył jeden tydzień, żeby ten zdolny agent i propagandzista(jak go Pan nazwał) zawładną moim umysłem (dobrze chociaż, że nie ciałem) i wyzwolił te niskie instynkty.
  Jak to dobrze, że kolega go namierzył i ujawnił.
  Może dzięki temu odzyskam równowagę psychiczną
 • @Monaco 13:48:43
  To są polskojęzyczne szlampy pokroju Gmyza czy tego agenta co udaje dziennikarza, a ma ukraińską żonę, a nazwisko mi wyleciało z głowy.
 • @Oracz 13:37:24
  Zgoda, ale ten gościu nachalnie pokazuje fałszywy obraz rzeczywistości, wklejając mnóstwo prymitywnych wręcz głupkowatych tekstów, obraża inteligencję rodowitych Polaków. Oczywiscie, że Rosja to nie z takimi pętakami sobie radzi.
 • @Monaco 13:48:43
  No wlaśnie, czy Rosja sprowadziła nam Balcerowicza???
  Buduje za nasze pieniądze swoje bazy wojskowe??? To Rosja steruje Polską z tylnego siedzenia??? itd.
  Zdrajcy i ich paszkwilanci odwracają uwage od spraw zasadniczych by ukryć swoje zdrady narodowe, dlatego głupków i prymitywnych szpiegów dziennikarzy wysyłaja na I front terroryzmu medialnego, jednym z takich pionków jest ten 1abezmetki.
 • @Wrzodak Z. 13:57:57
  Mimo wszystko nie ma się co denerwować. On tłumaczy teksty wrogów Purina, o rosyjsko brzmiących nazwiskach, a Putin, jak pisze tutejszy pies gończy Husky, morduje takich maszynowo. Jak widać zza grobu publikują swoje kalumnie. Wszystko to prawda. Haha.
 • @Oracz 14:06:42
  //a Putin, jak pisze tutejszy pies gończy Husky, morduje takich maszynowo.//

  http://antykomunista.neon24.pl/post/151967,powazny-polityk#comment_1608893
 • @Jasiek 10:23:49
  Dokładnie tak.
  Powiedziałbym mu to osobiście ale tchórz mnie zbanował.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:30:38
  Mnie tys
  I nie jest mi przykro
 • @Husky 14:34:00
  Ciebie???
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:53:43
  od niemal samego poczatku
 • @Oracz 13:54:14
  Jacek Łęski, agent UOP.
 • @Husky 15:00:11
  To, że ja mam bana to jeszcze rozumiem ale ty?
  I pomyśleć, że to ja go odbanowałem :))
  Czarna niewdzięczność.
 • @Husky 14:34:00
  Czyżby świeżo namierzony przez kolegę Wrzodaka niebezpieczny ruski agent miał banować innego ruskiego agenta ?
  Co tu się dzieje ?
 • Wypunktowałem sobie
  Szpieg, indywiduum, paszkwilant, polskojęzyczna szlampa, zdrajca, głupek, prymitywny szpieg, pętak, pionek, tchórz.
  Ciekawe o kim mowa.
 • @ Wrzodak Zygmunt.
  Niech pan zwruci uwage jaka powstala sytuacja,udostepnil pan bardzo istotny wrecz strategiczny material o tym co myslal Dmowski. A kilku oberwancow caly swoj ,,intelektualny ,, wysilek ukierunkowalo na przezucenie dyskusji na calkowicie drugorzedny problem.. Kasujac dyskusje na tak istotny temat. Mozna dojsc do wniosku ze pomijajac tego 1 bez metki.. Mamy tez innych takich któ rzy wyczwiczeni sa w innej strategi zmiany kierunku dyskusji w kierunku banalizacji tematu i wejscie w tematy drugorzedne . Dobrze wyszkoleni trzeba przyznac . Watek ktory pan poruszyl przedstawilem 3 lata temu Panu Michalkiewiczowi podczas prelekcji w Miedzychodzie . Jego reakcja na moje stwierdzenie ze jednak mimo wszystko Dmowski dobre relacje z Rosja widzial jako gawarancje suwerennosci i byl zwolennikiem wspolpracy z Rosja wywolaly u niego tak gwałtowna reakcje ze prawie krzyczal. Przyznam zdezorientowal mnie swa reakcja do ktorej dolaczyla sie jeszcze jedna szacowna miejscowa osoba z kregow Kosciola Kat.
 • @Wrzodak Z. 15:07:11
  To chyba on robił jakiś szacher macher z Ukrami, jeśli idzie o Hutę Częstochowa? Ten Łęski?
 • @jan 19:14:42
  Szanowny Panie Janie. Proszę skasowania dyskusji na temat stosunków z Rosją nie przypisywać jakimś nieznanym bytom, czyniącym "intelektualne" wysiłki przekierunkowujące, lecz powrócić do tekstu samego autora.
  To Pan Zygmunt Wrzodak wskazał kierunek dyskusji pisząc pogrubionym tuszem o ujawnieniu szpiega.
  Zdezorientował w ten sposób swoich czytelników w kwestii, czy mają zająć stanowisko w temacie nr 1, tym pogrubionym, czy w temacie nr 2 tym pozostałym.
  A wiec drogi Panie Janie, nie stratedzy zmiany kierunku dyskusji tu zawinili, lecz to kolega Wrzodak sam strzelił sobie w kolano.............i jednocześnie w stopę.
 • @ Dla rownowagi Rosja -USA osoba pokroju 1 bez metki
  Link ze strony kodluch wordpres com dzis fragment Prawie połowa Ameryki jest spłukana , a 58 procent kraju żyje z wypłaty do wypłaty, a oszczędności wynoszą mniej niż 1000 USD. 37 milionów Amerykanów kładzie się głodnych, w tym jedna szósta mieszkańców Nowego Jorku i prawie połowa mieszkańców South Bronx. Każdej nocy ponad pół miliona śpi na ulicach, a kolejne miliony w pojazdach lub w zależności od rodziny lub przyjaciół. W tym kontekście miliony ludzi na czerwono zaczęły sprzedawać krew, by związać koniec z końcem. W bardzo realnym sensie te korporacje zbierają krew biednych, dosłownie wysysając z nich życie.

  Wiadomości MintPress rozmawiały z wieloma Amerykanami, którzy konsekwentnie oddawali osocze. Niektóre z nich nie chciały być w pełni zidentyfikowane. Ale nikt nie miał złudzeń co do systemu i sposobu ich wykorzystania.

  „Ośrodki nigdy nie znajdują się w dobrej części miasta, zawsze gdzieś mogą uzyskać niekończące się zapasy biednych ludzi desperacko potrzebujących setek dolarów tygodniowo”, zauważył Andrew Watkins, który sprzedawał swoją krew w Pittsburghu w stanie Pensylwania przez około 18 miesięcy.

  Ludzie, którzy się pojawiają, to mieszanka osób niepełnosprawnych, pracujących biednych, bezdomnych, samotnych rodziców i studentów. Z wyjątkiem studentów, którzy szukają alkoholu, jest to prawdopodobnie najłatwiejszy i najbardziej niezawodny dochód, jaki mają. Twoja praca może cię zwolnić w dowolnym momencie, gdy jesteś na tym poziomie społeczeństwa, ale zawsze masz krew. A sprzedaż krwi nie liczy się jako praca ani dochód, jeśli chodzi o ustalanie zasiłków dla niepełnosprawnych, bonów żywnościowych lub uprawnień do zasiłku dla bezrobotnych, więc jest to źródło pieniędzy dla ludzi, którzy nie mają absolutnie nic innego. ” https://pbs.twimg.com/media/C2G219JVEAA0aWO?format=jpg&name=240x240
 • @tanczacy z miotła
  Ja nie uleglem temu przekierowaniu.o czym swiadczy fakt ze podjelem temat i to zauwazylem.A swoja droga tytuł glowny ,,Dmowski o Rosji ,, wskazuje na optyke Dmowskiego jako temat do rozwazan . Te pogrubienie to tylko wskazanie rownoleglego watku ktory jest probą depracjacji stosunku do Rosji i rosjan przez wiele osob w tym tego blogera. To żle o tobie świadczy ze tak latwo dales sie przekierowac na temat nieistotny- widocznie wolisz ten rodzaj tematow i takia masz optyke .
 • @tańczący z widłami 19:48:47
  Pan Jan dostał "żółtą kartkę" od blogera 1bezmetki za wpisy niezwiązane z tematem dyskusji, dlatego pisze o "osobach pokroju" i generalnie żółć wylewa.
 • @jan 20:13:04
  Owszem, w sytuacji gdy widzę bezpodstawne pomówienie jednego z blogerów o szpiegostwo i i stek epitetów którym go obdarowano typu : szpieg, indywiduum, paszkwilant, polskojęzyczna szlampa, zdrajca, głupek, prymitywny szpieg, pętak, pionek, tchórz, to bliżej mi do 1bezmetki niż do Dmowskiego i Moskwy.
  A swoją drogą nigdy nie zauważyłem, żeby w/w bloger napisał coś bardzo złego o współczesnej Rosji. Ogranicza się raczej do tłumaczenia tekstów.
 • @AgnieszkaS 20:19:10
  Dziękuję. To wiele wyjaśnia.
 • @władek 10:52:32
  Mam to samo zdanie.
 • @Lotna 12:40:49
  Oczywiście Rosja nie jest naszym kumplem. W polityce przyjaźń nie istnieje i mamy geopolitycznie często sprzeczne interesy. Możemy jednak przy mądrej polityce być sprzymierzeńcami i znaleźć wspólne sprawy które będą nas łączyły. Rusofobia Polaków jest zwykłą cyniczną rozgrywką przeciwko połączeniu sił w celu realizacji obopólnie korzystnych celów. Ja tam Rosjan lubię, pracowałem tam jakiś czas, miałem dziewczynę Rosjankę- bardzo mądrą kobietę. Po prawie czterdziestu latach jeszcze ciepło ją wspominam, może dlatego ta nic sympatii do Rosjan. Zresztą będąc tam spotkałem się w zasadzie tylko z przyjaznym nastawieniem Rosjan do Polaków. Dla "zachodu" zawsze będziemy tym gorszym sortem do wyżucia i wyplucia.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:22:33
  To tylko różnica zdań pomiędzy CIA a MI6
  Nic więcej
  Ale cel ten sam

  8-))))
 • @ tanczacy z widlami
  Trzeba byc naprawde naiwnym by uzywac argumentu odnosnie ,,1 bez metki ,, ze on tylko tłumaczy,,,wrecz genialna naiwnosc. z tysiecy artykółow akurat te wpadaja mu w oko -takiego artykuły jak np Rozkwit Rosji i koniec swiata ,, [pracownia 4]z pewnoscia by nie dostrzegł. Nie ma przypadkow sa znaki
 • @ Jan
  Trudno sie dziwic ze koncepcja dobrych relacji z Rosja w jakiejs perspektywie czasowej powoduje wrecz histeryczne reakcje [np Michalkiewicz ] Wszak celem utajnionej ,,prawdziwej wladzy jest zniszczenie panstw i narodow jako odrebnych bytow . I wszystkie dzialania w swerze polityki i relacji spolecznych ku temu zmierzaja [Soros i imigranci]. W tym kontekscie Rosja wedlug Zbigniewa Brzezinskiego miala byc oslabiona ,nastepnie podporzadkowana Wall Strett i Londynskiemu City a potem unicestwiona poprzez podzielenie na nieznaczace politycznie i gospodarczo okregi jako bazy surowcowe dla zachodu co bez ogródek wylozyl w swej ksiazce ,,Wielka Szachownica,, a trzeba przyznac gdy zyl mial wiele do powiedzenia w strategi zachodu w odniesieniu do globalnych planow elit . Tak wiec nie dziwmy sie ze w ogólnej narracji mediow Rosja i Putin to zly demon . Jest jedna glowna przyczyna po Jelcynie Rosja podniosla sie z upadku a dzis swym parasolem atomowym ochrania kilka panstw w tym Chiny na drodze do odejscia od dolara jako waluty rezerwowej [ globalny podatek placony przez wszystkie panstwa ] I to jest widmo katastrofy finansowej dla USA stad ataki ponizej pasa i inne dzialania dyskredytujace rowniez w sferze opini poporzez medialne manipulacje faktami.. Dwa dni temu na Morze Śródziemne w odpowiedzi na rzekoma nadaktywnosc floty rosyjskiej wplyneła druga grupa uderzeniowa z atomowym lotniskowcem ,,Hary Truman ,, wieloma innymi okretami .. To sa własnie projekcje sily by utrzymac status xwo tego co jest.. Kadafi i husejn tez chcieli odejsc od dolara w relacjach gospodarczychi finansowych niestety wiemy jak skonczyli. Jest wiec dylemat ,,wóz albo przewóz,, niestety nas polakow tez to bedzie dotyczyć - Час расплаты: под США задымилась долговая бомба - РИА ...
  https://ria.ru › ...
  Tłumaczenie strony
  1 dzień temu - Ria.ru в Google Play. Версия 2018.1 Beta ... Адрес электронной почты Редакции: internet-group@rian.ru. Телефон Редакции: 7 (495) 645- ...
  РИА Новости - события в Москве, России и мире сегодня: темы дня, фото, видео, инфографика, радио
  ria.ru
  РИА Новости - события в Москве, России и мире сегодня: темы дня, фото,…
  РИА Новости - события в Москве, России и мире сегодня: темы дня, фото, видео, инфографика, радио

  Lubię to!
  · Odpowiedz · Usuń podgląd · 57 min
 • @Wrzodak Z. 13:40:18
  Przecież o tym mówię, mamy wspólnego wroga. Co nie znaczy, że mamy piętnować kogoś, kto nie wychwala Rosji dzień i noc. Albo to jest forum Polaków, gdzie panuje wolność słowa, albo jakieś post-sowieckie kółko wielbicieli Rosji? Jak chodzi o to ostatnie, to taki portal niedawno powstał, można tam się skierować; przytaczanie faktów historycznych na niekorzyść Rosji, przepraszam - Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich, nazywane tam jest prowokacją... Skąd my to znamy -takie postawy? Jeśli prawda niewygodna, to ją głoszący jest be. Ale dlaczego, czy Rosja to to samo, co ZSRR? Może to najpierw ustalmy.
 • WPS
  Panie Zygmuncie, przytoczył pan ważny tekst R.Dmowskiego, który jest ciągle aktualny i wyraża lapidarnie kierunek, istotę i najlepszy dla polskiego interesu narodowego sposób uprawiania polityki Polski wobec Rosji.

  Nie podzielam jednak pana pełnego epitetów ataków na komentatora 1abezmetki. Nie wiem, kto nim jest, i wielokrotnie polemizowałem z komentarzami tej osoby. Biorę pod uwagę także w wykonaniu tej osoby nawet wyjątkowo wyrafinowaną jeśli nie dezinformację, to formatownie polskiego czytelnika w kierunku tzw. permanentnie podgrzewanego kotła niezgody polsko-rosyjskiej.

  Jednakże komentator 1abezmetki zapodaje często ciekawe teksty( i do tego zadając sobie trud tłumaczenia, co warto docenienić, szczególnie przez tych, któzy nie znaja języka rosyjskiego). Teksty te są ciekawe, nawet jak się z nimi nie zgadzam, gdyż pokazują jednak wielobarwność społeczno-politycznych orientacji we współczesnej Rosji.

  W pana ostrym ataku ( oczywiście zdaje się rozumiejąc pańskie powody ?) tym razem widzę więcej szkody niż zysku dla spraw stosunków polsko-rosyjskich. Postaram się krótko to uzasadnić, gdyż problem jest szerszy i obecny jest niemal powszechnie, nie tylko na Neon24, ale i przy okazji innych dyskusji w gronie osób wydawałoby się dobrze życzących nie tylko poprawie stosunków polsko-rosyjskich, ale co ważniejsze wydawałoby się dążących do postawienia tych stosunków na trwałym fundamencie.

  Tym fundamentem winny być moim zdanie trzy zasady : 1) gotowość do normalizacji i dialogu bez żadnych wstępnych warunków za wyjątkiem nie wiązania się obustronnie z wrogami każdego z dwóch państw, Polski i Rosji; 2) realizm i uwzględnienie rzeczywistego potencjału polityczno-gospodarczego obu państw, ale bez prób dominowania, albo serwilizmu; 3) unikanie syndromów, które nazwałbym " bezkrytyczna miłość", albo " bezkrytyczna niechęć" cywilizacyjna.

  O ile dwa pierwsze warunki są raczej zrozumiałe bez dodatkowego wyjaśniania, to trzeci z warunków wymaga kilku zdań.

  We historycznych relacjach polsko-rosyjskich jest bardzo wiele tak wzajemnego zauroczenia, jak i tzw. złej krwi. To ostatnia wynika z wielowiekowego współzawodnictwa dwóch najliczniejszych i najbardziej znaczących nacji słowiańskich, ale i z wielowiekowego manipulowania tych stosunków przez siły trzecie : Watykan( jezuitów), anglosasów( Imperium Brytyjskie, a potem USA), światowe żydostwo oraz okresowo Niemcy. Nie chcę tych wątków szerzej rozwijać, bo to wymagałoby obszernych tekstów.

  Rosjanie są w polityce bardziej pragmatyczni ( niekiedy nawet bardziej " cyniczni") co niewątpliwie wynika z większej skali ich państwa, ale także z wielowiekowych kontaktów z niezwykle pragmatycznymi, wyrachowanymi i bezwzględnymi państwami i imperiami azjatyckimi.

  Błędem,nawet szczerych, polskich przyjaciół Rosjan i Rosji jest jednak bezkrytyczne pokładanie nadziei w Rosji, i oczekiwanie, że tak, czy owak Rosja nas zbawi, i że sprawy w samej Rosji w ostatecznym bilansie idą w dobrym kierunku. Jest to niebezpieczny sposób myślenia, gdyż skłania do nieuzasadnionego idealizowania Rosji oraz osłabiania własnej aktywności do poszukiwania dróg nie tylko porozumienia z Rosją, ale i jej wzmocnienia, gdyż tylko jej silna pozycja daje szansę na silną Polskę.

  Ale żeby być dobrze zrozumianym muszę zauważyć, że możliwa jest silna Rosja nie tylko przy słabej Polsce, ale nawet w sytuacji utraty przez Polskę nie tylko niepodległości, ale i bytu państwowego.
 • @Uczciwi i Sprawiedliwi
  Serdecznie dziękuję wszystkim Państwu, którzy zechcieli wystąpić w mojej obronie, przeciw podłemu oszczerstwu Wrzodaka Z.
 • @stanislav 02:47:30
  Zupełnie jakbym słuchał wypowiedzi Stanisława Michalkiewicza.
  I prawie bym się z Panem zgodził panie "Michalkiewicz " Stanislavie, gdyby nie Pańskie twierdzenie, że tylko silna pozycja Rosji daje szansę na silną Polskę.
  Fakty historyczne tej tezy nie potwierdzają. Polska potrafiła wspaniale prosperować bez silnej Rosji, a nawet wręcz jedynie wtedy, kiedy ta Rosja była słaba.
 • @1abezmetki 02:57:53
  Proszę wybaczyć koledze Wrzodakowi jego bezpardonowy atak. To bardzo wartościowy i spostrzegawczy polityk, tyle tylko, że ostatnio jakby trochę rozgoryczony (może sytuacja polityczna w kraju go przytłacza ?) i wszystko wskazuje na to, ze to rozgoryczenie szukało gdzieś ujścia i trafiło na szanownego kolegę 1beznetki.
  Znając wysoką kulturę osobistą Kolegi Zygmunta, nie wątpię, że się zreflektuje i słowo szpieg zniknie z jego bogatego słownictwa.
 • @tańczący z widłami 10:12:12
  Nie reaguje na twoje zaczepki ,,t z widłami" (nota bene skąd te widły, nie przypadkiem z wschodniej antypolskiej histerii???), ponieważ z nadzwyczaj ważnej sprawy próbujesz sobie robić zabawę blogerską, choć ostatnie wpisy temu przeczą, wiec postanowiłem ci odpisać.
  Piszesz ,,Polska potrafiła wspaniale prosperować bez silnej Rosji". Proszę rozwinąć temat, kiedy tak świetnie prosperowała?
  Ani Dmowskiemu, ani mi nie chodzi o to aby ,,sprzyjać silnej Rosji", chodzi o to, żeby prowadzić taka politykę samodzielną, by to Polska rosła w siłę, a nie jak jest teraz, kiedy tzw. zachód usa - Niemcy - Izrael mają Nas za niewolników a kraj za dojną krowę.
  W interesie narodowym jest prowadzenie polityki wschodnie w tym z Rosją na partnerskich zasadach, a nie być w interesie amerykańskich zydów i Niemiec terrorystą medialnym.
  Wręcz obowiązkiem naszym jest zyć w przyjażni z Rosja, która nie rości sobie żadnych terytoriów od Polski w przeciwieństwie do Upadłej banderowskiej.
  Polska jest skazana na śmierć polityczną, jeżeli będzie kupować 2 - krotnie droższy gaz, ropę oraz przepłacać 3 - krotnie za sprzęt wojskowy, doprowadzając do upadku swój przemysł wydobywczy oraz zbrojeniowy a tym bardziej uzależnić się tylko od amerykańskich żydów w sprawach energetycznych i zbrojeniowych - to Polski nie ma/// Jeszcze dochodzą tzw. bazy wojskowe usraelskie w Polsce, a w te bazy wcelowane będą głowice nuklearne a w razie konfliktu to terytorium Polski i Nas nie ma, jest pustynia. Do tego dążą karierowicze i szpiedzy, zwykłe mendy społeczne a nie Patrioci. Przeciwko temu się przeciwstawiam.
  Jeśli chodzi o 1bez metki, to wybiórczo tłumaczy teksty wrogów i wywrotowców tzw. dziennikarzy i trockistów z Rosji.
  Przecież Rosja i Rosjanie zasługują na prawdę, na poważne traktowanie, ponieważ wiele przeszli w swojej historii, od rewolucji bolszewickiej wspominając, której ofiarami byli rdzenni Rosjanie tak jak Polacy w latach 44-56. Dążąc do prawdziwej Niepodległości Polski, to nie będzie jej bez prawdziwej, chrześcijańskiej Rosji. Atakując rdzennych Rosjan, wspomagamy trockistów, bolszewików, którzy teraz przeflancowali się na ,,demokratów", ,,wolnościowców" itp. gady.
  Dzięki Bogu, ze Rosja powoli, może ułomnie ale idzie pod włos budowie NWO, gdyby nie oni to szatan szalał by nad Wisła od rana do wieczora, Polski jako takiej już by nie było, Naród rozsiany po całym świecie bez własnego domu, kilka mln by nie żyło.
  Trzeba myśleć nie tylko o własnej kieszeni, a le też o przyszłosci naszego Narodu.
  Dlatego tak mocno zwróciłem uwagę blogerowi bez metki.
 • Panie Zygmuncie!Widocznie, w zależności od zleceniodawców, można w danym kraju
  wyciągać i akcentować rzeczy złe które sie w nim dzieją.W KAŻDYM kraju na świecie są rzeczy dobre i złe!!!
  Zależy, w jakiej proporcji i na skutek CZEGO???
  "Transformację i prywatyzację przeprowadzono w Rosji, tymi samymi brudnymi łapami co w Polsce,popłynęli na 500mld dolarów...

  W Rosji też,dla kogoś to dziwne?????naprawdę???
  W każdym kraju na świecie Są narkotyki, dopalacze, pornografia, AIDS,korupcja, nierówności społeczne,kliki,zabójstwa polityczne,walki partyjne,itp.
  W niektórych krajach, nawet na amerykańskim kontynencie co 2 dni ktoś zabija parę osób, w szkole, markecie, na parkingu....policja strzela co dnia do kogoś,na ulicach leża otumanieni opioidami młodzieńcy i młode damy... tony śmieci, szczury i kartony np. weteranów "wojen wyzwoleńczych".Czekam z niecierpliwości na taki serial na Neonie!!

  Zwłaszcza, że to kraj który powinien być miodem i mlekiem płynący,
  z powodu braku wojny na swoim terenie, braku zniszczeń gospodarki, przemysłu i substancji ludzkiej, pracy wielu narodów na niego.
  Sankcje - prawie brak, sam nakłada na lewo i prawo....

  Zależy co się chce pokazać, jak na razie ogrom wiedzy pojawia się o Rosji, wszędzie i na każdym kroku, każdego dnia.Na popularnych stronach typu interia, onet,GP,tv republika, Neonie, itp.
  Widzimy więc, jak potworny jest to kraj,należy tam bezwzględnie zrobić porządek.Najlepiej zrobi to koalicja USA Izrael,Wlk.Brytani zapewne przy udziale Ukrainy , która mówiła nawet , ze dojdzie do Moskwy/ teraz się lekko ociepliło, pewnie tylko do Kubania chcą dojść/oraz oczywiście i Polski.
  Lub wybrana za oceanem, odpowiednia partia,która wpuści niezawodny kapitał amerykański, który zapewnie z wielką troska i miłością do narodu ruskiego.... poprawi znacząco jakość życia przeciętnego Rosjanina.Tak jak we wszystkich krajach , gdzie zawitał.
  Co nie znaczy oczywiście ze Rosja nie potrzebuje zmian,czy walki z patologiami, bo potrzebuje, .....wyzwolić się z uścisku pewnej nacji/ tak jak USA hahahahaha/.Czy zrobi to ten rząd, czy da radę???? nie wiadomo, !A Rosjanie mogą sobie głosować na kogo chcą!!!
  Tak jak Polacy!!Węgrzy, Białorusini itp.

  Dlaczego głownie złe rzeczy pokazuje sie o Rosji, a dobrych już nie??nazywa się to stygmatyzacją, i odhumanizowaniem w określonym celu.
  Podobnie było przed zniszczeniem np.Libii.Kadafii aniołem nie był, ale zdaje się że ludziom /zwykłym/ żyło się jako tako..nie??
  https://pracownia4.wordpress.com/2011/11/14/szesnascie-rzeczy-ktorych-libia-juz-nigdy-nie-doswiadczy/
  Ale oczywiście był dyktatorem,ktróy musiał być powieszony,złoto zabrane i artefakty też.
  Teraz za to mają cudnie!!!W Iraku też, Bagdad aż się trzęsie codziennie, od wybuchów.
  Jest taka partia "opozycyjna"w Rosji, finansowana nie wiadomo skąd / mówi się o Rotszyldach i/bo ma mnóstwo lokali,fundacje,prasy...."Partia Nowego Typu".Pana S.S Sułaszkina.
  Zapewnia, na razie samymi hasłami...że stworzy kraj wiecznej szczęśliwości, wszyscy będą szczęśliwi, bogaci i zdrowi,będzie sprawiedliwość, dobrobyt pokój.Wzoruje się na Manifeście komunistycznym Marxa, ale tez mizdrzy się do prawosławia/jak za tym trafić??/
  Niestety w ogóle nie piśnie nigdzie nic nt. narodu chałatowego, który zachachmęcił w Rosji ,70% majątku podarowanego mu za pijanego Jelcyna wybranego w USA, za rubelka.
  I ma do dziś ogromną cześć rosyjskich dóbr.../ z wyjątkami np. Chodorkowskiego, czy obrażonego Bierezowskiego który żył z zagrabionych Rosjanom miliardów w Londynie//.
  I ta słynna partia komunistyczna / nie Ziuganow/nie zdradza CO z nimi i ich miliardowymi majątkami zrobić, omija temat jak diabeł święcona wodę??znacjonalizować??wyrzucić???I co dalej, oddadzą bez walki???czy "społeczność międzynarodowa" oburzona nałoży wszelkie możliwe sankcje i to będzie KONIEC Rosji!!!Chyba że o to chodzi!!
  I z tego " źródła" wiodącej prasy towarzysza Sułaszkina,pochodzi sporo "materiału" do opisywania "reżimu" w Rosji".
  A głównie w tej "branży" celuje Soros i jego przydupasy.Już się rozgościł był u ruskichi i zaczął mieszać /robi to obecnie z zagranicy finansują "opozycję//nagle dostał kopa w ..
  Podobnie jak na Węgrzech!
 • @Wrzodak Z. 11:10:41
  Zgadzam się z Panem. Oczywiście należy wyzbyć się myślenia dogmatycznego, tzn antyrosyjskiego i szukać porozumienia kulturowego politycznego i gospodarczego z naszym silnym sąsiadem.
  Cała sprawa z tzw. zamachem smoleńskim i 8 lat smoleńskiej smuty z tymi wszystkimi komisjami, miesięcznicami, żałobami, pomnikami, na którą skazał nas kaczelnik Jarosław, została wykorzystana w celu poróżnienia nas z Rosją.
  PiS przepompowany od wewnątrz elementem jewrejskim, całkowicie zapomniał o konieczności prowadzenie polityki zagranicznej wielowektorowej, alternatywnej, ze szczególnym uwzględnieniem naszych słowiańskich sąsiadów.
  Polityka PiS strategicznie jest całkowicie błędna. Celowo jątrzy na linii Polska-Rosja, tworząc jednocześnie groteskowy i sztuczny sojusz Polska - USA/Izrael.
  W naszej sytuacji geo-politycznej, wielopłaszczyznowy sojusz z Rosją jest niezbędny, nie mniej jednak zawsze powinniśmy pamiętać też o tym (historia), że silna Polska zawsze była dla imperium rosyjskiego przeszkodą w jej ekspansyjnych zapędach, słaba zaś padała jej łupem, co skłania mnie do konkluzji, że z Rosją należy się układać i to dość ściśle układać ale jedynie na zasadach partnerski, równych i korzystnych dla obu stron.
  Nie zgadzam sie natomiast z Pańskim twierdzeniem :
  Cyt : " Dążąc do prawdziwej Niepodległości Polski, to nie będzie jej bez prawdziwej, chrześcijańskiej Rosji". Kon cyt.
  Uważam, że chrześcijańska religia w Rosji, w żadnym razie nie powinna być dominantem naszych relacji z Rosją.
  To niby co ? Gdyby Rosja była np. ateistyczna lub większość jej społeczeństwa wyznawała buddyzm, to nie moglibyśmy dogadać się z Rosją w sprawach gospodarczych ? Nieprawda. Sami powinniśmy dążyć do ateizacji Polski i przegonienia na cztery wiatry tej czarnej watykańskiej mafii, która jak pajęczyną oplotła swoim zakłamaniem cały nasz kraj.
  Dopóki Polska będzie katolicka nie będzie wolnej Polski.
  Wnioski.
  Istnieje pilna konieczność :
  1) Wielopłaszczyznowej ścisłej współpracy z Rosją.
  2) Oczyszczenie tzw. elit ze sprzedajnego, ekspansywnego elementu jewrejskiego.
  2) Ateizacja Polski - zastąpienie katolicyzmu gloryfikacją słowiańszczyzny i cywilizacji polskiej.

  Pozdrawiam
 • @1abezmetki 02:57:53
  Dzis 66 urodziny znanego rusofila

  66 urodziny obchodzi dzisiaj Władysław Kozakiewicz - 30 lipca 1980 zdobył tytuł mistrza olimpijskiego w skoku o tyczce w Moskwie z wynikiem 5,78 m (RŚ). Pamiętany z powodu gestu przyjazni, dwukrotnie wykonał go w stronę gwiżdżących kibiców .......sowieckich.
  Wszystkiego Najlepszego

  https://pbs.twimg.com/media/ELQFc-JWkAEP0jn?format=jpg&name=small
 • @Husky 12:41:42
  Rusofila ????? Chyba rusofoba.
 • @tańczący z widłami 10:12:12
  Nie wiem w czym dostrzega pan podobieństwo moich poglądów do poglądów S.Michalkiewicza? Ja nie poczuwam się do żadnego wspólnego rodowodu, ani ideowego, ani politycznego. Uważam Michalkiewicza za jednego z najbardziej niebezpiecznych publicystów i największych szkodników dla sprawy polskiej, narodowej i państwowej suwerenności.
 • @tańczący z widłami 12:48:59
  Sie mi pomylyło
  Literówka
  8-))))))))))))))))))))))))
  pzr.
 • @tańczący z widłami 12:00:59
  Klasa i forma." Lewa - tona, prawa- nie ważona". Gratuluję!
 • @stanislav 12:55:59
  Podobnie jak Pan zaliczam Michalkiewicza do najbardziej niebezpiecznych
  publicystów i szkodników, tyle że niebezpiecznych nie dla sprawy polskiej, lecz dla obecnego obozu władzy a także super szkodnika nie dla samej Polski, lecz dla wyznawców Polin.
  Nie bardzo też rozumiem w czym ta sugerowana Przez Pana szkodliwość miałaby się w przypadku Michalkiewicza wyrażać.
  Nagłaśnianiem ustawy 447 ?
  Ujawnianiem żydowskiego pochodzenia niektórych polityków i celebrytów ?
 • @Wican 10:36:27
  A wcześniej napuszczali moskwę chmiela i Szwedów na RP obficie dotujac finansowo. Czy karolek mógł zrobić potop tylko szwedzką siłą ? nie był kredytowany/subsydiowany
 • @tańczący z widłami 12:00:59
  O, na takiej płaszczyżnie warto dyskutować, zamiast wklejać jednostronne paszkwile na Rosję. W penni się zgadzam z takimi poglądami (oprócz tej czarnej mafii, jest wiele grożniejszych mafii).
 • @tańczący z widłami 13:46:03
  Nie wiem ile pan ma lat, ale chyba nie 30(?), bo wtedy jeszcze wybaczyłbym panu naiwność w kwestii roli spełnianej w ogłupianiu Polaków-katolików przez S.Michalkiewicza oraz rzeczywistych mocodawców publicystyki tego syjonistycznego trolla i " liberała" dla ubogich. To nikt inny jak właśnie ten cyniczny bałamut podbił stawkę uroszczeń żydowskich z 65 mld do 300 mld$ i niby "demaskując" spopularyzował. Ten pachołek atlantycko-syjonistyczny urzekać może zupełnie niezorientowanych w polityce amatorów.
  Pana poglądy na Michalkiewicza i 447 świadczą, że niestety( bez obrazy), ale jest pan w przedszkolu politycznego myślenia.
 • @stanislav 18:26:53
  Co to znaczy podbił ? Przecież w przypadku tych roszczeń zapodana przez Michalkiewicza kwota nie ma najmniejszego znaczenia. To może być 65 mld, 300 mld albo 1 zł.
  Fakt jest taki, że roszczenia są bezzasadne i oddanie przedsiębiorstwu holocaust nawet tej jednej złotówki, będzie skutkowało eskalacją roszczeń do 900 mld albo i więcej.
  A więc kwoty wymieniane przez Michalkiewicza nie mają żadnego znaczenia, ważniejsze, że nagłaśnia temat zupełnie zamilczany przez rządowe i komercyjne media.
 • @Wrzodak Z. 17:30:09
  Obawiam się, że na terenie Polski zaraz po syjonistyczno-masońskiej mafii, watykańska mafia (powiązana zresztą z tą pierwszą) jest najgroźniejsza.
  A więc wyrugowanie i wypalenie jej do korzenia jest niezbędnym elementem uwolnienia Polaków z religijnej i mentalnej niewoli. Dopiero potem można mieć nadzieję na normalny rozwój.
  O służbach obcych państw nie wspominam, bo to odrębny temat.
 • @tańczący z widłami 18:52:45
  Pan powtarza te banialuki Michalkiewicza, że to niby on był " odkrywcą" ,urojonych zresztą od samego początku, roszczeń syjonistów. Z dziesięc lat wcześniej w nieco innym formacie uznana była za bezzasadną i nawet dyskutowana była w Sejmie. Antypolski bałamut odgrzał przyschnięty temat i właśnie, aby dobrze zrobić syjonistom, podbił urojoną kwotę roszczeń z 65 do 300 mld $.
 • @stanislav 19:39:14
  Nadal nie rozumiem używanego Przez Pana terminu PODBIŁ. Przecież Michalkiewicz nie ma żadnych możliwości sprawczych, ani też wyznaczania wysokości kwot roszczeń. Kwota którą wymieni jest bez znaczenia.

  Pan sugeruje, że Michalkiewicz próbuje swoją narracją przyzwyczaić polskie społeczeństwo do kwoty 300 mld$, żeby chętnie i z ulgą zapłacili żydom 65 mld. To nonsens. Wystarczy posłuchać Michalkiewicza, który przekonuje, że nie można zapłacić żydom ani grosza, bo to skutkuje przyznaniem się do winy i koniecznością dalszego płacenia.
  Poza tym wbrew temu co Pan twierdzi, Michalkiewicz nigdy nie twierdził, że to on odkrył sprawę roszczeń.
 • @stanislav 19:39:14
  Niestety, ale ma Pan rację. Od kiedy Michalkiewicz zaczął bezmyślnie szastać sumą 300 mld, a za nim inni polscy politycy to samo powtarzać, prasa zachodnia radośnie to podchwyciła i wszyscy, nawet Bloomberg, zaczęli już z całym przekonaniem pisać o 300 a nie 65 mld. Bardzo się to różnym żydowskim organizacjom spodobało, jakże by nie, przecież Polacy sami określili ile ich żądania są warte.

  Przykład:
  "Na sobotnim marszu nacjonalistyczny działacz Robert Bakiewicz powiedział, że w grę wchodzi około 300 miliardów dolarów nieruchomości, których właściciele zginęli podczas wojny."

  https://www.bloomberg.com/news/articles/2019-05-13/poland-cancels-israeli-visit-amid-row-over-property-restitution
 • @tańczący z widłami 20:22:29
  "Nadal nie rozumiem używanego Przez Pana terminu PODBIŁ. Przecież Michalkiewicz nie ma żadnych możliwości sprawczych..."

  Podchodząc do tego racjonalnie opowieści Michalkiewicza nie powinny mieć takich możliwości sprawczych, a jednak mają.
 • Bardzo tani "patriotyzm"
  .
  "cóż mniej dziś kosztuje, jak szczucie na Moskala?..."

  Udanie się pod knuta USA i na ich polecenie "szczucie na Moskala" odpowia co prawda żywotnym interesom USRAela,

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/texnc/#WojEur

  ale Polakom grozi w przypadku krańcowym z totalną likiwdacją ludności, gdyby doszło do atomowej konfrontacji stron.

  Ale "rad głupi, że oszalał", no to czemu by nie powtórzyć jeszcze raz szaleństwa jak to w tym linku:

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  Dmowski zdaje się być jednym z najmądrzejszych analityków zjawisk politycznych wokół Polski, istotnie wiele jego myśli nie straciły nic ze swej trafności. Pętacy, jacy uzurpują sobie raz ci raz inni prawo

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/polacy-bojkotuja-wybory/

  reprezentować Polaków, nie będą przydatne, bowiem jest to chałastra pasożytów, a może raczej pasożydów.
 • @AgnieszkaS 21:42:36
  Robert Bąkiewicz jest jednym z tych "narodowców", co to " atakując Żydów" i ich bezczelne uroszczenia robią wszystko żeby wbić w pamięć Polakom, że są coś winni żydowskim oszustom i popularyzować w świecie żydowski punk widzenia. To taka żydowska michalkiewiczyzna w "narodowo-katolickim" wydaniu dla większej wiarygodności co raz kropiona wodą święconą i kraszona pseudoreligijnymi banałami.
 • @AgnieszkaS 21:49:40
  To znaczyłoby, że jeśli Michalkiewicz sam siebie podbije i zacznie mówić o kwocie roszczeń w wys. 500 mld $ to ten fakt sprawi, że roszczenia Żydów zwiększą się do 500 mld $.
  A gdy przyjdzie mu do głowy za miesiąc znów sam siebie przelicytować i ogłosi kwotę roszczeń równą 700 mld $ to będzie to dla przedsiębiorstwa holocaust i Polski wiążące ?
  Nieprawda.
  Michalkiewicz podbija kwotę, pokazując jak absurdalne są roszczenia Żydów. Udowadnia, że nie ma na tej kuli ziemskiej takiej kwoty, która by zadowoliła żydowską zachłanność.
 • @stanislav 00:20:07
  Michalkiewicz, Bąkiewicz i inni. Kolega Stanislavus atakuje zdaje się na oślep wszystkich którzy głośno mówią o ustawie 447 i roszczeniach. Ciekawe i dziwne. Widocznie według kolegi Stanislavusa zamilczanie tematu roszczeń, lepsze jest od mówienia o nich.
  To właśnie robi rząd i tzw. opozycja.
 • Dmowski o Rosji
  Panie Z.Wrzodak,

  R.Dmowski tez powiedzial, ze:
  "Polska bez zydow jest jak zupa bez pieprzu, bez smaku".

  Ja mam szacunek do R.Dmowskiego za to co zrobil dla Polski i Narodu polskiego, ale niech pan nie mysli, ze R.Dmowski mial we wszystkim racje i niech pan nie manipuluje umyslami Polakow.

  Rosja to cywilizacja turanska, Niemcy to cywilizacja bizantyjska, a zydzi to cywilizacja zydowska i wszystkie trzy "cywilizacje" byly i sa zagrozeniem dla Polski (cywilizacja lacinska) , co udokumentowal polski historyk i filozof prof. F.Koneczny na podstawie faktow historycznych.
  Ale jesli chodzi o scislosc to Polacy wywodza sie z cywilizacji slowianskiej, ktora jest kilkanascie razy starsza niz cywilizacja lacinska i w zwiazku z tym chrzescijanstwo jest dodatkiem do polskosci z racji przyjecia chrztu przez Mieszka I od Czechow okolo 966r, z tym ze nie wszystkie dzielnice Polski zaakceptowaly od razu chrzescijanstwo i Mieszko I zwalczal opornych Slowian, ktorzy nie chcieli przyjac obcych wierzen chrzescijanskich, za ktorymi kryla sie rowniez polityka papiezy i KK.
  Np. w 962r papiez Jan XII uczynil cesarza niemieckiego Ottona I zwierzchnikiem cesarstwa rzymskiego narodu niemieckiego (tak brzmial pelny tytul) i cesarz niemiecki Otton I zostal zwierzchnikiem papieza.

  Pan powienien rowniez wiedzec o tym, ze KK powstal dopiero w 325r na soborze w Nicei na polecenie cesarza Rzymu Konstantyna, a do tego czasu istnialo juz ponad 300 gmin chrzescijanskich w basenie Morza Srodziemnego - pierwsze gminy chrzescijanskie powstaly w latach 40-tych I-go wieku w Jerozolimie (Judea) , Antiochii (Syria) i Aleksandrii (Egipt).
  Poza tym polityka KK byla i jest realizowana w interesie KK, ktory realizuje wlasne interesy lokalne i globalne i wielokrotnie w przeszlosci przywodcy KK i Watykanu dzialali na szkode Polski, w tym poparli ROZBIORY POLSKI - byli to papieze: Klemens XIV i Pius VI.
  Z kolei papiez Innocenty XII poparl Sasa (Niemca) na krola Polski zamiast syna krola Polski Jana III Sobieskiego, Jakuba Sobieskiego.
  Tu nalezy dodac, ze August II Sas pozyczyl pieniedzy od zydowskich bankierow, ktorymi przekupywal wazne osoby w Rzeczpospolitej, zeby ulatwic sobie dojscie do wladzy w Polsce oraz kandydature Augusta II Sasa popieraly Prusy i Rosja, ktore utworzyly nawet kordon zbrojny wokol Rzeczpospolitej, zeby wykluczyc kandydature S.Leszczynskiego na krola Polski, ktorego corka byla z kolei zona krola Francji Ludwika XV i alians Polski z Francja nie pasowal tez Watykanowi, ktory wolal Niemca na tronie Polski.

  Pan, panie Wrzodak powinien rowniez znac taka date jak rok 1732, kiedy Prusy, Rosja i Austria zawarly tajny uklad zwany porozumieniem TRZECH CZARNYCH ORLOW, bo chcialy wplywac na wydarzenia i polityke w calej owczesnej Europie.
  W tych anty-polskich dzialaniach Prus i Rosji przeciwko Rzeczpospolitej uczestniczylo rowniez zydostwo, o ktorych z kolei pisza polscy historycy, tacy jak: W.Konopczynski, T.Jeske-Choinski, W.Sobieski, T.Gluzinski, F.Koneczny, ks. S.Trzeciak, ks. J.Kruszynski , ks. S.Staszic etc , zeby przestrzec Polakow przed zaraza, ktora potajemnie dzialala przeciwko Rzeczpospolitej do spolki z Prusami, Rosja i Austria.
  Germanizacja i rusyfikacja Polski i Polakow w czasie zaborow mowi sama za siebie i pan , panie Wrzodak tez powinien o tym pamietac, jesli uwaza sie pan za Polaka.
 • @Wrzodak Z. 13:40:18
  Panie Wrzodak,

  Zapoznaj sie pan z trescia tajnego referatu Bermana z 1945r a zrozumiesz pan kto rzadzi Rosja i USA.
  Dla Polakow jest to wybor miedzy sraczka a zatwardzeniem, a historia z kolei dowiodla, ze Polska jest pionkiem w grze wielkich mocarstw oraz Watykanu, KK i masonerii.
  Tak wiec zwiazki partnerskie Polski z innymi krajami moga byc budowane na poziomie zblizonym do Polski, w przeciwnym razie Polska bedzie uzalezniona od dyktatu silniejszego.
  Poza tym Polska jest krajem bogatym w surowce naturalne, czego nam starczy na kilkaset lat, a w miedzyczasie nalezy rozwijac inne technologie i handel, zeby mogl nastapic wysoki wzrost ekonomiczny i dodatni bilans handlowy w handlu z innymi panstwami.
  Ale na nieszczescie Polski i Polakow w Polsce nie rzadza Polacy przez ostatnie 74 lata (1945 - 2019) i przez ten okres czasu prowadzona jest polityka rabunkowa Polski i Polakow przez polskojezyczne ekipy rzadzace.
  Wiec sprawa numer 1 jest calkowite odsuniecie polskojezycznych ekip rzadzacych od wladzy i wplywow w Polsce oraz oczyszczenie Polski z obcych agentur i agentow.
 • @Monaco 13:48:43
  Nie Rosja, a ZSRR"bis".
  Poza tym W.Putin nie liczy sie z Polska i prowadzi gre z Polska - patrz takie przyklady jak:
  - wprowadzanie embarga na polskie towary i produkty rolne zanim USA nalozyla sankcje na Rosje, zeby wymusic podpisanie nowego kontraktu na dostawe ropy i gazu ziemnego z Rosji do Polski po wyzszych cenach.
  - zerwanie umowy na dostawe ropy naftowej do rafinerii w Mozejkach, ktora zostala zakupiona przez PKN Orlen, a nie przez rosyjska firme.
  - oczernianie Polski na arenie miedzynarodowej przez Putina, ktory zarzuca Polsce rozpetanie II w.s. oraz stosuje retoryke Stalina w sprawie napasci ZSRR na Polske 17 wrzesnia 1939r, niby "w obronie mniejszosci narodowych".
  - ogloszenie przez Putina nowego swieta w ZSRR"bis" z okazji wymordowania Polakow w Moskwie w 1612r.

  Zwolennikom Putina nalezy przypomniec, ze W.Putin zapalal menore w synagodze w Moskwie oraz nadal rabinowi Pewznerowi zloty medal za krzewienie judaizmu w Petersburgu.
  Putin wydal tez polecenie wystawiania menory na widok publiczny w miastach Rosji oraz przyjmuje przedstawicieli sekty Chabad-Lubawicz u siebie w palacu prezydenckim. Zas wyznaczony przez Putina rabin B.Lazar towarzyszy Putinowi w wazniejszych imprezach w Rosji.

  Pytanie odnosnie dzialan Rosji przeciwko Polsce po 1989r jest niedorzeczne, poniewaz najlepiej znaja te sprawy spec sluzby Rosji, ktore nie upubliczniaja swoich raportow dzialan, co nie znaczy, ze tzw. "Rosja" (czytaj: ZSRR"bis") nie szkodzila Polsce.
  Poza tym Rosja okupowala i okradala Polske od okresu rozbiorow (1772r) az do zakonczenia I w.s. - analogicznie czynily Prusy/Niemcy i Austria.
  Ci sami trzej zaborcy brali polskiego rekruta i wcielali do swoich armii - w Rosji na 25 lat. Polscy rekruci byli wystawiani na pierwsza linie walki przez zaborcow.
  Rosja zrabowala Polsce Kresy Wschodnie w czasie trzech rozbiorow Polski - analogicznie postapily Prusy i Austria wobec pozostalych ziem Polski.
  Taka sama polityke rabunkowa Polski prowadzilo ZSRR przez 45 lat istnienia ZSRR i dzisiejsza "Rosja" jest spadkobierczynia rozkradzionego majatku Polski oraz zrabowanych polskich dziel kultury, ktorych nigdy nie oddala ani Rosja, ani "Rosja".

  Polska nie rzadza Polacy przez ostatnie 74 lata (1945 - 2019) , wiec nadal trwa polityka rabunkowa Polski.
  Ale wchodzenie Polski w paszcze Rosji tylko dlatego, zeby byc okradanym i uzaleznionym od Rosji uwazam za glupote i wrogie dzialanie.
  Tu chce rowniez zaznaczyc, ze dostanie sie Polski w strefe wplywow USA to dostanie sie w lapy pejsatego lobby, ktore kontroluje USA i rozpanoszylo sie w Polsce dzieki pejsatej polityce prowadzonej przez pejsatych u wladzy w Polsce.
  Pewnikiem jest , ze nalezy wyjsc spod wplywow komisarzy z Brukseli i usunac pejsatych od wladzy i wplywow w Polsce, a w nastepnej kolejnosci odzyskac rozkradziony polski majatek narodowy.
  Na razie tyle w temacie.
 • @władek 10:52:32
  Rusofile i zwolennicy PRL tesknia za rajem utraconym, wiec ich naturalnym odruchem jest krytyka kazdego, kto wyrazi sie krytycznie o Rosji, "Rosji", GKB-scie Putinie lub PRL, Gomulce etc.
  Niektorzy z tych krytykow maja dupy usadowione na zachodzie, zarabiaja twarda walute etc , ale woleliby nic nie robic i dostawac pieniadze od panstwa.
  Tymczasem kto pracuje na zachodzie jest w stanie zyc na wyzszym poziomie i staje sie niezalezny finansowo oraz prowadzi swoj wlasny styl zycia, bo dolary dodaja mu wiary w siebie.

  Jest takie polskie powiedzenie:
  "Wszedzie dobrze, gdzie nas nie ma".
  W zwiazku z tym proponuje wszystkim zwolenikom Rosji, Putina, PRL-u etc wyjechac na stale do Rosji lub na Kube i posmakowac tamtejszego zycia, zeby zauwazyli i odczuli roznice na wlasnej skorze, bo stanowia typ osobnikow, ktorym najlepiej odpowiada metoda "przez dupe do rozumu", poniewaz albo maja ptasie mozgi albo sa leniwi i maja wielkie wymagania i oczekiwania.

  Tymczasem problem Polski i Polakow w Polsce tkwi przede wszystkim w pejsatej mafii, ktora znajduje sie u steru wladzy w Polsce przez ostatnie 74 lata (1945 - 2019) oraz w utraconych srodkach produkcji - ponad 85 procent bylych fabryk i zakladow przemyslowych oraz 90 procent bankow znajduje sie w obych rekach i glownie obcy maja z tego korzysci, a Polacy stanowia tania sile robocza i sa oblozeni wysokimi podatkami, z ktorych jest utrzymywana pejsata mafia u steru wladzy w Polsce oraz pejsata pseudo-kultura, ktora prowadzi do permanentnej judaizacji Polski i zamiany Polski w JUDENLAND.
  Wiec Polakow czeka los Palestynczykow, ktorym pejsaci zabrali ich kraj Palestyne.
  Obowiazkiem Polakow jest odsunac pejsatych od wladzy i wplywow w Polsce oraz odzyskac rozgrabiony Polski majatek narodowy (fabryki, zaklady, banki, ziemie etc).
  Silna polska ekonomia rozwiaze reszte problemow i przywroci Polsce status panstwa liczacego sie w Europie i swiecie i na tym trzeba skupic sie w pierwszej kolejnosci, zamiast pozwalac pejsatym zlodziejom okradac Polske i Polakow.
  Ponad 200 lat temu ksiadz Stanislaw Staszic ostrzegal Polske i narod przed pejsata zaraza, ktora ubozyla polskie miasta, a polskie wsie smrodem napychala i dzisiaj nie jest inaczej - tego nie ucza w szkolach na lekcjach historii i wiekszosc Narodu jest otumaniona do tego stopnia, ze naiwnosc graniczy z glupota i pejsata propaganda jest w stanie wszystko wmowic ciemnocie.

  Na razie tyle w tym temacie.
 • @fiesta 17:53:06
  "Tymczasem problem Polski i Polakow w Polsce tkwi przede wszystkim w pejsatej mafii"

  Czego się lękacie Partaigenosse Fiesta? Słowo na "Ż" nie przechodzi wam przez gardło?
 • @fiesta 17:53:06
  ..

  https://www.youtube.com/watch?v=15AZv5_EAbM
 • @Jasiek 11:20:14
  Sprowokowales mnie rusofilu, poniewaz manipulujesz umyslami Polakow przez podawanie wybiorczych informacji o carze Aleksandrze I.
  Raczej car Aleksander I zmiekl, gdy mial przeciwko sobie wojska napoleona Bonaparte, ktore skladaly sie z zolnierzy pochodzacych z krajow, ktore okupowala Rosja, m.inn. Rzeczpospolita.
  Rosja wcale nie musiala dokonywac rozbioru Polski, gdyby faktycznie kierowala sie miloscia chrzescijanska do Polski i Polakow, ale przewazyly interesy polityczne i pazernosc wladcow Rosji na ziemie Rzeczpospolitej, majatki, bogactwa, zyski z handlu etc - analogicznie bylo w przypadku chrzescijanskich Prus i chrzescijanskiej Austrii i nawet papieze: Klemens XII oraz Pius VI poparli rozbiory Polski - tak odplacili sie Polsce za obrone chrzescijanstwa przed zalewem islamu.
  Jedynie obca religijnie Turcja zachowala honor, a reszta to chrzescijanskie swinie i hieny, wlacznie ze swieto*ebliwymi papiezami.

  Ponadto car Aleksander I mial niemieckie i angielskie korzenie rodowe i skladal rowniez hold casarzowi Prus Fryderykowi II zwanego "wielkim" , ale sqrwysynem, ktory wraz z pejsatymi bankierami doprowadzil Rzeczpospolita do ruiny finansowej, ekonomicznej i gospodarczej, co bylo przygrywka do latwego rozbioru Polski za wiedza i zgoda Watykanu oraz kilkunastu biskupow KK w Polsce, ktorzy dla ratowania wlasnych przwilejow prosili Katarzyne II o interwencje zbrojna w Rzeczpospolitej.

  Reformy w Rzeczpospolitej powinny byc przeprowadzone w 1551r, czyli tak jak pisal ksiadz Andrzej Frycz Modrzewski w swojej ksiedze "O NAPRAWIE RZECZPOSPOLITEJ", ale lape na reformach w Rzeczpospolitej polozyl KK i Watykan, a ksiega ksiedza A.F.M. trafila na index ksiag zakazanych.
  Do dzisiejszego dnia propaganda KK glosi, ze Polacy musza byc najpierw katolikami, a dopiero Polakami..... ale u mnie jest odwrotnie i juz dawno temu przestalem sluchac progandy KK, ktora robila i robi Polakow w to co kon pod brzuchem nosi.
  Tu jeszcze dopisze, ze w 1950r wasz "autorytet" poszedl po cichu na uklad z zydo-komuna, podczas gdy parch i mason Jan XXIII podpisal tajny uklad z parchem i lewakiem N.Chruszczowem pod koniec sierpnia 1962r w Metz (Francja).
  Zas polski parch Wojtyla-Katz juz jako JPII pomogl pejsatym i masonerii w rozsadzeniu KK od srodka i nawet sam namawial do utworzenia jednego rzadu swiatowego, co uczynili rowniez jego nastepcy: pejsaty Ratzinger (BXVI) oraz lewak i mason Bergoglio (F1).

  Reformy w Polsce nalezy zaczac od odsuniecia pejsatych od wladzy i wplywow w Polsce oraz usuniecia obcych agentur z Polski z Watykanem wlacznie, bo tu chodzi o byc albo nie byc Polski i Polakow, ale R.Dmowski tego nie przewidzial, pomimo tego, ze wielce przysluzyl sie Polsce i ma u mnie szacunek.

  Na razie tyle w tym temacie.
 • @Pedant 18:03:28
  Nie jest tak jak myslisz pedancie.
  Otoz internet jest kontrolowany przez pejsatych, a grupy dyskusyjne sa nafaszerowane pejsata agentura, ktora obserwuje i donosi gdzie trzeba.
  Zebrane informacje trafiaja do pejsatych organizacji, ktore zajmuja sie walka z anty-pejsata propaganda i alarmuja wladze danego panstwa.
  Nastepnie poprzez naciski na politykow wymuszaja zmiane przepisow prawnych, ktore wprowadzaja kary za niepoprawnosc polityczna, czego przykladem jest np. Polska i Art. 256 kk - patrz strona:
  https://www.lexlege.pl/kk/art-256/

  Z doswiadczenia wiem, ze gdy jade ostro o pejsatych to moje komentarze sa usuwane z dyskusji, nawet w przypadku wielokrotnego ich zamieszczania na stronie dyskusyjnej, a to jest dowod, ze prawda im przeszkadza.
  Z grup dyskusyjnych znikal tez moj komentarz informujacy o tym, ze celem pejsatych jest przejecie Polski na wlasnosc w taki sam sposob jak pejsaci odebrali Palestyne Palestynczykom i stworzyli dla nich jeden wielki oboz koncentracyjny w strefie Gazy i skazali ich na wegetacje.
  Taki sam los spotka Polakow, gdy nie beda reagowac na przejmowanie Polski przez pejsatych z Izraela i USA, w czym pomagaja im pejsaci z PiS (partii interesow syjonistycznych).
  Np. lotnisko w Rzeszowie jest pod kontrola pejsatych, ktorzy sa uzbrojeni w karabiny maszynowe, czyli lotnisko jest na uboczu i latwiej jest przerzucic to co chca do lub z Polski bez zwracania na siebie uwagi.
  Policja w Polsce nie ma nic do gadania, a to oznacza, ze pejsate spec sluzby moga robic co chca w Polsce, bo maja pozwolenie od pejsatych u steru wladzy w Polsce, a to jest dowod, ze sa realizowane pejsate interesy w pierwszej kolejnosci przez pejsata agenture, ktora udaje Polakow i mamy do czynienia ze zdrada stanu..... a Narod spi.
 • @Pedant 18:03:28
  A teraz podaje przyklad dotyczacy usuniecia mojego komentarza ze strony:
  https://www.youtube.com/watch?v=BrQrLyVRZOk


  Simon Nowicki
  1 month ago
  Jak to jest ze Niemcy zostały członkiem Unii Europejskiej po tym jak zniszczyły cała Europe.. oni powinni byc wygonieni z Europy na 1000 lat

  Moja odpowiedz na komentarz S.Nowickiego byla nastepujacej tresci.

  Jesli chodzi o scislosc to A.Hitler byl finansowany przez zydowskich bankierow i dzieki nim mogl zbudowac potencjal militarny Niemiec i zrealizowac swoj plan podboju Polski i krajow Europy wschodniej, realizujac tym samym odwieczny niemiecki plan DRANG NACH OSTEN (Pochodu na wschod), ktory trwal od setek lat - patrz historia Polski na stronie:
  http://halat.pl/drang_nach_osten.html
  Plan wywolywania rewolucji i wojen swiatowych zostal przygotowany przez ZYDOW, o czym z kolei mowi byly zyd, ktory przeszedl na katolicyzm B.Freedman na stronie:
  https://www.youtube.com/watch?v=7A0ogOv59ME
  Z kolei amerykanski historyk prof. A.Sutton przedstawia dokumenty dotyczace finansowania rewolucji w Rosji i finansowania A.Hitlera przez zydowskich bankierow i opisuje to w swoich ksiazkach:
  WALL STREET AND THE BOLSHEVIK REVOLUTION
  WALL STREET AND THE RISE OF HITLER
  Polski historyk dr A.L.Szczesniak opisuje rowniez anty-polska robote zydow i ich kolaboracje z Niemcami przeciwko Polsce i Polakom - analogicznie kolaboracje zydow z sowieckim okupantem Polski opisal polski historyk prof. J.R.Nowak.
  Do anty-polskich dzialan w czasie II w.s. przylaczyli sie rowniez UPA-incy oraz pro-niemieccy Litwini i Slowacy.
  Ale bez wyraznej kolaboracji miejszosci zydowskiej w Polsce z niemieckim i sowieckim okupantem Polski , dzialania obydwu okupantow bylyby wielce utrudnione.
  Zydzi budowali bramy triumfalne dla wkraczajacych Niemcow i Sowietow do Polski oraz sporzadzali listy polskiej inteligencji dla obydwu okupantow Polski w celu zlikwidowania polskiej elity przywodczej.
  Np. wywiad AK ustalil liste ponad 5 tysiecy zydow na obszarze GG (generalnej guberni) , ktorzy wspolpracowali z SS i Gestapo !
  Nawet sam gubernator GG Hans Frank mial zydowskie pochodzenie.
  Nie wiem czy wiesz o tym, ze aparat wladzy III Rzeszy niemieckiej byl zlozony z zydow, takich jak:
  Hitler, Himmler, Goebbels, Hess, Heydrich, Goering, Milch, Eichmann, Frank, Rosenberg, Canaris, Bach-Zelewski, Ribbentrop, Strasser, Globocnik etc.... lacznie ponad 150 tysiecy zydow sluzylo w armii niemieckiej.
  Informacje te podaja tacy historycy, jak: prof. D.Bronder w ksiazce pt. BEFORE HITLER CAME oraz dr B.Rigg w ksiazce pt. HITLER'S JEWISH SOLDIERS.
  Kolejny historyk z USA prof.E.Black podal, ze zydzi-syjonisci zawarli tajny uklad z niemieckimi nazistami pod koniec sierpnia 1933r i ta wspolpraca trwala prawie do konca 1941r. A w 1934r zostal wybity specjalny medal wspolpracy syjonistow z nazistami - na jednej stronie medalu byla gwiazda Dawida, a na drugiej stronie swastyka - patrz strona: https://israelpalestinenews.org/the-history-of-zionist-collusion-with-nazis/
  Ta wspolprace zydow-syjonistow z niemieckimi nazistami udokumentowal zyd L.Brenner w ksiazce pt. 51 DOCUMENTS ZIONIST COLLABORATION WITH NAZIS.
  Przyjemnej lektury !
  https://www.youtube.com/watch?v=BrQrLyVRZOk
 • Dmowski o Rosji
  Mecenas E.Rzeuska o W.Putinie , pejsatych etc.
  https://www.youtube.com/watch?v=ruvn7p0tKL4

  Koniecznie obejrzyjcie Rodacy-Polacy.
 • @fiesta 11:55:03
  Dodatkowe komentarze, ktore zostaly usuniete ze strony "wRealu24" , gdzie wystepowala mecenas E.Rzeuska ze Szczecina.

  @Andreas Dietz
  KK w Polsce jest opanowany przez zmijowe plemie i dzieci diabla (Ew. Mat. 23:33 i Ew.Jana 8:44) - Jezus Chrystus (Bog) nie mogl mylic sie.
  Zjawisko opanowania KK w Polsce przez koczownikow plemiennych opisal ksiadz prof. M.Poradowski w artykule pt. "STARSI BRACIA W WIERZE ?" w poczatku lat 1990-tych. (Wpisz tytul i nazwisko do wyszukiwarki, a zobaczysz co napisal ks.prof. M.Poradowski)
  Z kolei przez ostatnie 74 lata (1945 - 2019) w Polsce rzadza koczowniki plemienne.
  Od co najmniej 30 lat koczowniki plemienne zagniezdzone w KK i koczowniki plemienne u steru wladzy w Polsce maja zbiezne interesy oraz kontroluja media w Polsce, wiec piora mozgi milionom Polakow przez 24/7 .
  Gdy pojawi sie np. mecenas E.Rzeuska ze Szczecina to Polacy dowiaduja sie prawdy, ktora powinni znac 30 lat temu, powtarzam: 30 lat temu, poniewaz teraz budza sie, ale z reka w nocniku, kiedy Polska jest juz panstwem teoretycznym, kontrolowanym przez obcych i obcy kapital.

  Gdbys chcial wiedziec jak do tego doszlo to zapoznaj sie z tajnym referatem Bermana z 1945r , ktory jest dostepny na internecie - wpisz haslo w wyszukiwarke.
  Ponadto pisza o tym wspolczesni polscy historycy, jak: H.Pajak, L.Zebrowski, J.R.Nowak, L.Kulinska, A.L.Szczesniak etc.
  A w ogole, zeby zglebic temat to musialbys poczytac opracowania historyczne okresu miedzywojennego, takich polskich historykow, jak: W.Konopczynski, T.Jeske-Choinski, T.Gluzinski, F.Koneczny, W.Sobieski, ks. S.Trzeciak etc.
  Dopiero wowczas zobaczysz, ze przeciwko Polsce, Polakom i chrzescijanstwu prowadzony jest wielowiekowy spisek od ponad 300 lat, w przyblizeniu od konca XVII wieku, ktory doprowadzil do ROZBIOROW POLSKI (1772 - 1795) i 123 lat zniewolenia Polski i Polakow - Polska byla wymazana z mapy Europy i polskojezyczne ekipy rzadzace przez ostatnie 30 lat (1989 - 2019) realizuja plan likwidacji Polski od srodka i zamiane Polski w JUDENLAND (raj dla zydow), w czym aktywnie uczestniczy koczownik plemienny A.Duda, tak jak jego poprzednicy (L.Kaczynski i B.Komorowski) oraz polskie z nazwy pookraglostolowe partie polityczne (Okragly Stol w 1989r byl porozumieniem pomiedzy koczownikami plemiennymi z PZPR , a koczownikami plemiennymi z KOR i Solidarnosci, ktorzy podzielili sie wladza w Polsce).
  Polecam rowniez informacje podawane przez bylego ambasadora K.Balinskiego na YOUTUBE oraz przez prezydenta konstytucyjnego II RP J.Z.Potockiego, dr H.Czerniaka i dr J.Jaskowskiego - wpisz hasla w wyszukiwarke.

  POLSKA JEST POD ZYDOWSKA OKUPACJA I POLAKOM GROZI LOS JAKI SPOTKAL PALESTYNCZYKOW , KTORYM ZYDZI ZABRALI KRAJ , A ICH ZAMKNELI W JEDNYM WIELKIM OBOZIE KONCENTRACYJNYM W STREFIE GAZY - patrz mapa na stronie: https://twitter.com/gvs_news/status/939486267615703040

  29.12.2019 1:30am
  https://www.youtube.com/watch?v=ruvn7p0tKL4


  @ Ha Sp PL
  Kto to jest "my" i ilu was jest.
  Wyniki ostatnich wyborow pokazaly, ze zdecydowana wiekszosc wyborcow glosuje na wrogow Polski (PiS, SLD, PSL i PO to jedno zlo) i to ma zwiazek glownie z mediami w Polsce, ktore sa polskojezyczne, bo opanowane przez obcych (zydow i szwabow). Gdybys o tym wiedzial to nie napisalbys: "ciemny narod", poniewaz "ciemnota" ma zwiazek z analfabetyzmem. Tymczasem narod jest oglupiony propaganda i nie zna faktow historycznych, ktorych nie ucza nawet w szkolach i stad bierze sie oglupienie narodu i narodow, co ma zasieg lokalny i globalny.
  Poza tym przesadzasz z mozliwosciami koczownikow plemiennych, ktorych mozna wylapac jak muchy - patrz lep na muchy , czyli na wszystko sa sposoby.

  Czy slyszales o PIECIU PRZYKAZANIACH POLAKA ?
  1. Nie kupuj u koczownika.
  2. Nie pozyczaj u koczownika.
  3. Nie pracuj u koczownika.
  4. Nie glosuj na koczownika.
  5. Zwalczaj zlo koczownikow, zeby cie nie opanowalo.

  Np. mecenas E.Rzeuska nie jest bierna i walczy ze zlem koczownikow, a wiedza o koczownikach plemiennych to podstawa, ktora poszerza horyzonty myslowe i buduje w czlowieku system odpornosciowy w celu wlasnego przetrwania, bo tu chodzi o to, ze albo my , albo oni i tu nie ma zartow.
  Poza tym nie rozumiesz sytuacji w Polsce, w ktorej nie rzadza Polacy, ale obcy, ktorzy kontroluja media, ministerstwa (szczegoly sa w tajnym referacie Bermana z 1945r) oraz przejeli w 85 procentach polskie fabryki i zaklady przemyslowe oraz w 90 procentach byle polskie banki.
  Polacy zaczynaja budzic sie, ale maja juz reke w nocniku i coraz wiecej Polakow czuje smrod, ktory nasila sie coraz bardziej.

  Sztuka walki z przeciwnikiem nie polega na rekoczynach, bo to pociaga za soba rozne nastepstwa, nawet te nieprzewidywalne. Ale nic nie stoi na przeszkodzie prowadzic wojne psychologiczna z zastosowaniem PIECIU PRZYKAZAN POLAKA i zacznij sam je stosowac oraz poprosc rodzine i znajomych, zeby tez stosowali PIEC PRZYKAZAN POLAKA - pozostali Polacy tez moga robic to samo i nalezy dzialac, zeby nastapily zmiany. Wspolnym dzialaniem, ktore nie wymaga wielkiego wysilku fizycznego, a przy tym myslenie nie boli, mozna rozwalic kazdego przeciwnika bez masowego wychodzenia na ulice, wielkich strajkow, rozroby etc.
  Po prostu nalezy dzialac po cichu, ale systematycznie, bo tu najwazniejsza jest Polska i Polacy.

  Takie wartosci jak: BOG HONOR OJCZYZNA PRAWDA plyna z przekazu mecenas E.Rzeuskiej ze Szczecina i widac to po jej wypowiedziach.
  Obowiazkiem Polakow jest po prostu wypelnianie polskich obowiazkow w celu zachowania Polski i polskosci, w przeciwnym wypadku bedac biernym, Polacy utraca Polske i zostana niewolnikami.
  29.12.2019 2:53am
  https://www.youtube.com/watch?v=ruvn7p0tKL4

  @lisekSL
  E.Rzeuska popelnila blad podajac zla date roku i zamiast 1942 podala 1941, ale to nie jest az tak istotne, poniewaz malo kto o tym wie z tutejszych komentatorow. Istotnym faktem z kolei jest, ze to: ZYDZI ZYDOM ZGOTOWALI HOLOCAUST I TAKI LOS.
  Aparat wladzy III Rzeszy niemieckiej skladal sie glownie z ZYDOW - szczegoly podaje historyk prof. D.Bronder w ksiace pt. BEFORE HITLER CAME.
  Kolejny historyk dr B.Rigg udokumentowal udzial ponad 150 tysiecy zydow w armii niemieckiej w ksiazce pt. HITLER'S JEWISH SOLDIERS.
  Historyk prof. E.Black ujawnil tajny uklad pomiedzy zydami-syjonistami a niemieckimi nazistami z sierpnia 1933r (uklad nosil nazwe: HAAVARA AGREEMENT) i ta wspolpraca trwala prawie do konca 1941r.
  A historyk L.Brenner ujawnil 51 dokumentow wspolpracy pomiedzy zydami-syjonistami i niemieckimi nazistami w ksiazce o tym samym tytule: 51 DOCUMENTS ZIONIST COLLABORATION WITH NAZIS.

  Zydowska propaganda ukrywa fakt o tym, ze w 1933r zyd, syjonista i zwolennik A.Hitlera, K.Tuchler (rowniez przywodca organizacji nazistowskiej zlozonej z zydow w Berlinie) odbyl podroz do Palestyny w towarzystwie wysokiego oficera SS L. von Mildensteina. Z okazji wspolnej wizyty w Palestynie zostala wybita specjalna moneta w 1934r. Na jednej stronie monety byla gwiazda Dawida, a na drugiej stronie swastyka - patrz strona:
  https://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-5072424,00.html

  Zydowska propaganda tez milczy o tym, ze wegierski zyd i syjonista R.Kasztner (prawnik i dziennikarz) dopomogl niemieckiemu zydowi i naziscie A.Eichmannowi w wywozce okolo 600 tysiecy wegierskich zydow do obozow koncentracyjnych latem 1944r.
  O procesie R.Kasztnera w Jerozolimie w latach 1950-tych pisal zyd B.Hecht w ksiazce pt. PERFIDY. Analogicznie o procesie A.Eichmanna w Jerozolimie w latach 1960-tych pisala zydowka H.Arendt w ksiazce pt. EICHMANN IN JERUSALEM.
  Zydowska propaganda milczy o perfidnej roli zydow w holokauscie zydow.
  Np. rabin I.Greenbaum, ktory byl przywodca Organizacji Zydowskiej Pomocy w Nowym Jorku powiedzial w lutym 1943r na forum przywodcow organizacji syjonistycznych, ze nie da ani centa na ratowanie zydow i dodal:
  ONE COW IN PALESTINE IS WORTH MORE THAN ALL THE JEWS IN POLAND. (Jedna krowa w Palestynie jest wiecej warta niz wszyscy zydzi w Polsce).
  W 1943r kiedy Niemcy dokonywali eksterminacji zydow w Europie to rabin S.Wise (glowny rzecznik Syjonizmu w USA) udal sie do Waszyngtonu i byl przeciwny ustawie Kongresu Stanow Zjednoczonych, ktora dotyczyla ratowania zydow, twierdzac, ze bedzie przeszkoda w emigracji zydow do Palestyny. Nieco wczesniej, bo w 1938r rabin S.Wise jako przewodniczacy Amerykanskiego Kongresu Zydow byl przeciwny ustawie dotyczacej emigracji zydow do USA - patrz tajny uklad zydow-syjonistow z niemieckimi nazistami z sierpnia 1933r w sprawie przesiedlenia 60 tysiecy bogatych niemieckich zydow do Palestyny w celu powstania tam panstwa zydowskiego.
  Zreszta los zydow w Europie byl z gory przesadzony przez przywodcow syjonistycznych, takich jak Chaim Weizman, ktory w 1937r powiedzial na miedzynarodowym zjezdzie syjonistow w Londynie:
  "THE OLD ON WILL PASS.... THEY WILL BEAR THEIR FATE.... THEY ARE DUST.... THEY HAVE TO ACCEPT IT...."
  (Starzy odejda .... Oni musza to zrozumiec.... Oni sa jak kurz.... Oni musza to zaakceptowac).
  http://sionazime.over-blog.com/article-26854134.html

  29.12.2019 4:25am
  https://www.youtube.com/watch?v=ruvn7p0tKL4
 • @fiesta 19:09:01
  Poprawka bledu: powinno byc papiez Klemens XIV.
 • @fiesta 04:02:04
  Kolejny dowod na cenzure stosowana na stronie "wRealu24".

  Dlaczego wy parchy usuwacie fakty historyczne z dyskusji ?!


  Genetic markers cannot determine Jewish descent - Markery genetyczne nie moga okreslic pochodzenia zydowskiego. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4301023/

  To prowadzi do wniosku, ze Zydzi nie maja przodkow i nie sa rasa, ale grupa ludzi skupionych wokol wierzen religijnych, i tym samym potwierdza sie teza prof. S.Sanda z uniwersytetu w Tel-Awiwie, ze taki narod jak zydzi nigdy nie istnial i zostal wymyslony - patrz wypowiedzi S.Sanda w artykule na stronie: https://electronicintifada.net/content/book-review-shlomo-sands-invention-jewish-people/3561
  Prof. S.Sand rowniez dowiodl, ze tzw. "ziemia obiecana" to mit i twor zydowskiej propagandy - patrz artykul na stronie: https://electronicintifada.net/content/new-book-tel-aviv-historian-uncovers-land-israel-myths/12116

  Tu chce dodac, ze zydowska propaganda rowniez wymyslila mit o "Polin" co jest sygnalem, ze zydzi chca zabrac Polakom Polske, tak jak zabrali Palestynczykom Palestyne.

  Zwolennikiem "Polin" jest ukrainski zyd A.Duda, ktory pelni role "prezydenta" Polski i w perfidny sposob zaklamuje historie Polski oraz ma szczegolne zamilowanie do zapalania menory w palacu prezydenckim z okazji poganskiego swieta swoich pobratymcow.

  Polacy obudzcie sie !
  30.12.2019 8:55pm
  https://www.youtube.com/watch?v=ruvn7p0tKL4

  p.s.
  Powyzszy komentarz zostal usuniety i zamiescilem go ponownie na stronie "wRealu24" - patrz data:
  1.01.2020 1:10am
  https://www.youtube.com/watch?v=ruvn7p0tKL4

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031