Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
184 posty 3136 komentarzy

Wrzodak Z

Zimna woda na rozgrzane głowy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Konfederacja była nie wyrazista w kwestiach zasadniczych dla przyszłości Polski. Chciała walczyć z pisem ale tak tylko na patyczki, pomijała (może celowo) okupację Polski przez usrael, okupację sługusów zarządzających Polakami – niewolnikami

Zimna woda na rozgrzane głowy...
I po fasadowych wyborach do PE, które zakończyły się tak jak chcieli ci co mają służby specjalne pod kontrolą, wygrali ci co mają nie zliczoną ilość kasy na kampanie wyborcza, wygrali ci co mają kasę to i mają media, wygrali ci co służą obcym interesom, wygrali ci co realizują politykę interesów usraela w Polsce. 90% wyborców ulega tym co ich najpierw spałują, okradną i oplują, mimo tego wyborca spałowany idzie i głosuje na swoich prześladowców, ponieważ jeden głosuje przeciwko drugiemu i na odwrót z lenistwa.

Zostawiając na boku szpiegów, trzeba przyznać, że kolejny raz klęskę ponoszą osoby deklarujące się jako opcja narodowa, patriotyczna itp. Nie zabierałem głosu podczas kampanii wyborczej, ponieważ nie chciałem polewać zimną wodą rozgrzane głowy entuzjastów konfederacji. Budowa i struktura Konferderacji była od początku budowana odgórnie, selekcjonowana też odgórnie, bez programu, bez wizji budowy Państwa Niepodległego. Podczas takiej kampanii można by było przemycać program dla Polski, takiej koncepcji nie było. Życie posunęło się naprzód, zmieniła się polityka w Polsce, jest bardzo wyrachowana, bardziej zdradliwa, podporządkowana budowie nowego masońskiego porządku świata, a Polska jest tylko wystawiona na grę na ludziach i naszych ziemiach. Tego zapewne nie zrozumie J. Korwin Mikke, Lyroy (o Jakubiaku nie wspominając) oraz nie chce zrozumieć tego duet Winnicki + Bosak. Ciekawe dlaczego???

Konfederacja była nie wyrazista w kwestiach zasadniczych dla przyszłości Polski. Chciała walczyć z pisem ale tak tylko na patyczki, pomijała (może celowo) okupację Polski przez usrael, okupację sługusów zarządzających Polakami – niewolnikami. Kwestia 447 to za mało. Chcąc walczyć z pisem o elektorat katolicki, to trzeba było znależć wiele powodów, mówić jednym głosem, tego nie było.

Pomimo tego, elektorat narodowy, zatroskany o przyszłość Polski jest, sięgający nawet w porywach do 20%, ale potrzeba szerszego otwarcia się na prawdziwe skrzydła narodowe. Nie można pomijać cały szereg znanych i wpływowych osób i organizacji narodowych w wyborach. Na listach Konfederacji był np. tylko jeden były Poseł LPR W. Tomczak. Byli działacze i posłowie LPR-u, każdy z nich ma swoje środowisko, sięgające wiele osób, My jesteśmy zamknięci w sobie, możemy wiele wnieść, ale pewne osoby, które udają narodowców, nie chcą prawdy i wiarygodności w swoich działaniach, czego przykładem są marsze niepodległościowe, które kończą się tylko pod stadionem narodowym. Tak nie powinno być. Taka mobilizacja młodych ludzi powinna być przełożeniem na budowę struktur, a nie tylko na marsze po których lewactwo przez tydzień wylewa pomyje na marsz.

Przypomnę kilka nazwisk posłów i działaczy z byłego LPR-u, którego zniszczył koniowaty wraz z mossadem. Z. Wrzodak, J. Łopuszanski, St. Zadora, M. Daszyk, D. Grabowski, M. Grabowski, W. Sosnowski, B. Rogalski, St. Papież, R. Strąk, R. Mańka, St. Gudzowski, P. Krutul, G. Szumska, A. Śmiech, J. Jagiełło, Cz. Kwaśniak, prof. R. Kozłowski, prof. A. Razny, prof. G. Turowski i wielu podobnych. My, mamy z sobą kontakt, próbujemy zjednoczyć się w ramach ZHR-u (Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin). Uważam, że trzeba też rozmawiać z takimi osobami jak Jerzy Zięba, a nawet z M. Piskorskim czy K. Rękasem. Wymieniam tych co funkcjonują z przestrzeni politycznej, pomijam tych co chętnie by nas wsparli pod warunkiem zgody, budowy strutkur, programu i wyrazistości.

Są gotowi działacze takich organizacji jak geotermia, zdrowa żywność, przeciwnicy budowy wiatraków, przeciw gmo, itp. Tylko wiarygodność, szczerość, gotowość na poświęceń, odnowa moralna może dać ruchom narodowym autentyczne poparcie na jesieni.
Z. Wrzodak
 

KOMENTARZE

 • ja
  Tak na gorąco, napisałem kilka zdań n/t wyborów, celowo pomijam kwestie ,,cudu nad urną", wyciągam wnioski, które są oczywiste z braku dobrej organizacji i wiele jeszcze innych błędów popełnionych przez Konfederację.
  Zachęcam do wpisu tresci wnoszące coś dobrego na przyszłosć, zamiast demagogii. Krytyki nigdy nie za wiele, tylko trzeba umieć wyciągać wnioski.
  Może w nocy coś napiszę jeszcze, teraz trzeba biec do zajęć, by na nierobów zarobić.
 • Panie Zygmuncie,
  "Na bezrybiu i rak ryba", na tej zasadzie popieralem Konfederację.
  Wniósł pan trochę nadziei, też uważam, że istnieją w Polsce Polacy, którym na sercu leży dobro Kraju.
  Zbierzmy się, policzmy i róbmy coś, żeby powstrzymać tę degrengoladę i pełzający rozbiór Polski.

  Niech to będzie coś właśnie na kształt konfederacji (w sensie prawnym) bo taka formuła najbardziej się nadaje.
 • @Wrzodak Z. 10:44:46
  Nawet gdy zbiorą się sami uczciwi ludzie i prawdziwi patrioci z dobrym programem dla Polski to większość Polaków nawet się o tym nie dowie skoro PO-PiS ma monopol na media.
  Taka jest brutalna prawda.
  A jeśli zdarzyłby się jakiś cud i Polacy by ich w znaczący sposób poparli to w końcu najważniejsze jest to kto liczy te głosy...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:48:57
  Bezwzględnie, musi nastąpic otwarcie i zrozumienie dla innych osób z kręgu narodowców. Każdy musi powiedziec dlaczego kandyduję, za czym jestem. Musi byc program szeroki - narodowy i bezwzględnie przestrzegany.
  Wyrazistość, wyrazistość, to dewiza na zwycięstwo. Głaskanie wyborców z np; z pisuaru to klęska, trzeba im wprost mówic, że głosują za likwidacją samych siebie i Polski, ponieważ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,silne argumenty.
  Nie można byc za i przeciw np; okupantom, pisem, rozbiorami itp.
 • @Robik 10:54:54
  Z mediami masz rację, zawłaszczyli co się dało. Pozostał Internet choć i tu mieszają.
  Z rozpoznawalnych jako tako witryn został jedynie NEon więc inwestujmy w niego czas i pracę dla Polski.
 • @Wrzodak Z. 10:56:45
  Jeśli chcemy coś osiągnąć to praca powinna zacząć się naprawdę u podstaw. Jeśli nie zmieni się mentalności, że wystarczy "ciepła woda w kranie i kaszanka na grilla" to Polacy albo nie pójdą do wyborów albo zagłosują na PO-PiS.
  A może jest tak, że nie zasługujemy na własne państwo?...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:05:26
  Są spsoby na dotarcie do ludzi, tylko trzeba ustalic co sie im chce przekazac!!!!
 • Polacy muszą znać genealogię polityków
  https://cyprianpolakwiara.blogspot.com/2019/05/22-27-v-2019-roszczenia-zydowskie-po_67.html  22 - 27 V 2019 Roszczenia żydowskie po wyborach będą zrealizowane
  / Braun, Liroy, Korwin – Mikke, Winnicki nie mają prawa do mieszkania w Polsce/
  W bliskim czasie nie grozi tym Orędziom w Internecie niebezpieczeństwo/
  W Polsce musi być podobne ustawodawstwo jak w Izraelu

  (…)

  - Czy roszczenia żydowskie po wyborach będą zrealizowane?
  - Będą dziecko.
  - Niestety, Panie Jezu?
  - Czyż nie ma na was przyjść ucisk.
  - Ale im, Panie, Jezu, nie chodzi przede wszystkim o pieniądze ale o przejęcie własności w Polsce (?)
  - Tak, przede wszystkim dziecko. Dlatego kwota ta urosła tak aby Polska nie mogła jej dać waszym wrogom i wrogom Kościoła – synagodze szatana. Jak mówiłem synagoga szatana dotyczy przede wszystkim żydowskich elit i to tych, które mówią o sobie, że są żydami lecz nimi nie są lecz kłamią.
  - I nie wywoła to, Panie, protestów Polaków?
  - Wywoła dziecko lecz jeszcze nie w tym roku, to znaczy protestom przeciw którym wysyła się policję i wojsko. Jeśli robią to we Francji to myślicie, że nie zrobią tego u was?
  Gdyby to ugrupowanie (Konfederacja) oddało Polskę Chrystusowi i szło zawsze z moim sztandarem Chrystusa Króla byłoby inaczej. I musiałoby to być zapisane w ich statutach. Nie być tylko prywatną sprawę niektórych jej członków.
  Zresztą na jej czele stoją kryptożydzi a przecież to nie może przynieść nic dobrego.

  - Ty, Panie Jezu, mówiłeś, że potomkowie żydów nasłanych przez carat nie mają prawa do mieszkania w Polsce. Czy dobre zrozumiałem, że nie mają też prawa do reprezentowania Polski jako posłowie? Ale to przecież oczywiste.
  - Tak, to oczywiste. Braun, Liroy, Korwin – Mikke, Winnicki nie mają prawa do mieszkania w Polsce.
  - To mocne Słowa Panie Jezu.
  - Moje słowa zawsze wydawały się mocne, także apostołom i uczniom. Jakże surowe były prawa dla Izraela ( nie mówię o naleciałościach poprzez faryzeuszy i uczonych w Piśmie), zwłaszcza na tle dzisiejszych czasów. Podobnie surowe prawa musi mieć Polska.
  - Podobne ustawodawstwo jak w Izraelu?
  - Można tak rzec moje dziecko.
  - Czyli nawet jakby Konfederacja podwoiła wynik wyborów w jesieni 2019 a nawet potroiła to i tak Polska zostanie sprzedana gdy idzie o ucisk żydów na Polskę?
  - Tak dziecko, nawet gdyby miała 20,25 procent głosów. Inaczej byłoby tylko w sytuacji gdyby mogła samodzielnie stworzyć rząd.
  - No tak, tak to Panie Jezu też wychodzi gdy idzie o rozum.
  - Jak, Panie Jezu, opublikuję Twoje Słowa, że Korwin, Braun, Liroy, Winnicki nie mają prawa do mieszkania w Polsce wyjdzie, że jestem przeciw Konfederacji a i sympatyzujący jej będą może odrzucać te Orędzia.
  - Czy Ja jestem ważniejszy, czy ludzie?
  Polacy pozwalają ciągle by na ich czele stawali ich przedstawiciele ukrywający swoje pochodzenie, często będący agenturą i masonerią. Tak nie może być.
  -Tak Panie Jezu.

  < Dodam tu dla ograniczonych spoza stałych czytelników tego bloga czytających go w dobrej wierze, albo zadaniowanych udających ograniczonych, że to oczywiście nie dotyczy tylko tych kilku osób i nie jest ograniczone do jednego czy nawet kilku ugrupowań politycznych tylko dotyczy wszystkich i nie tylko politycznych. Wynika to z cytowanego pod poprzednim przekazem Orędzia Pana Jezusa zatytułowanego „Polska nie jest miejscem dla Żydów” gdzie Pan Jezus mówi iż prawo do mieszkania w Polsce mają tylko ci żydzi, którzy od wieków mieszkali w Polsce, ich potomkowie o ile nie uznają państwa Izrael lub jest dla nich obojętny. Nie mają natomiast prawa potomkowie żydów nasłanych tu przez carat w czasie zaborów ani żadni inni.>
 • @Wrzodak Z. 11:13:15
  Ma pan rację! Więcej konkretów, starczy pięć pkt a mniej użerania się z syjonistycznymi trollami.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:05:26
  Korwin-Mikke cytuje wulgarny wpis o rolnikach. "Osobiście napluję im w gęby"

  Takimi poglądami nigdzie sie nie zajedzie.
 • @Wrzodak Z. .... próbujemy zjednoczyć się w ramach ZHR-u (Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin). ...
  Religie w polityce nie łączą , lecz dzielą.
  Zawsze zostanie wykreowany bardziej "bogobojny", który skieruje każdy KONKRET POLITYCZNY na boczny tor.
  Albo Królowa Polski albo Król Polski stanie się tematem żarliwych dyskusji przy okazji rozwiązywania np. problemu energetycznego lub zaopatrzenia w wodę.

  Religia może kogoś motywować do aktywności publicznej.
  Nie powinna jednak być uważana za kwalifikacje polityczne.

  Zbyt mało Polaków jest w stanie oderwać się od iluzji "Chrystusa narodów".

  Czy zadania polityczne powinny być oceniane przez mistyków religijnych???
 • Szanowny Panie
  najważniejsze dla budowy nowej siły politycznej, jest odcięcie się od złodziejstwa,

  a to oznacza sprzeciwienie się znakomitej większości Polaków,

  bowiem nie jest prawdą, iż "mimo tego wyborca spałowany idzie i głosuje na swoich prześladowców, ponieważ jeden głosuje przeciwko drugiemu i na odwrót z lenistwa. "

  tak, wyborca spałowany idzie i głosuje na swoich prześladowców, ale bynajmniej nie z lenistwa, tylko z głupiej zośliwości i zawiści, aby również spałowany jego sąsiad nie uzyskał nad nim przewagi.

  Przykład polskiego kotła piekielnego jest jak najbardziej adekwatny.

  A co ja nazywam złodziejstwem? Nie tylko wydanie majątku polskiego w obce ręce, uwłaszczenie nomenklatury, ale również uwłaszczenie mas kosztem innych mas.

  I na to wszystko pozwoliły solidaruchy, zupełnie nie kumając, co znaczy słowo solidarność. To oni są winni rozłamu w narodzie, a więc również i Pan. Wiem, Pan się starał. Ale nieskutecznie.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:48:57
  Ci, którym leży na sercu dobro Polski, ledwo wiążą koniec z końcem, i nie mają czasu na jakieś tam liczenie.

  Parę razy publicznie zachęcałem Pana Oparę, aby mając smykałkę do interesów założył społeczne przedsiębiorstwo, zdolne dokarmiać ludzi. Ono mogłoby rzeczywiście przekształcić się w siłę polityczną.

  A tak, w politykę to się mogą bawić tylko ci, co nie wiedzą co z wolnym czasem zrobić.
 • @Zbigniew Jacniacki 11:24:17
  Napisałem krótką notkę z programem dla takiego ugrupowania.
  Jakie uwagi?
  Z osób wymienionych przez Wrzodaka - tylko prof. Razny ma poglądy dostatecznie wyraziste. Reszta w zasadzie "chowa się pod sutanną".
  Tymczasem - należy w takim programie jasno powiedzieć - na pierwszym planie jest POLSKA i jej tradycje, a nie KK.
  KK może współpracować, ale nigdy nie narzucać linii ideowej.
  Tego nie widać u wskazanych ludzi tworzących LPR.
 • @Robik 10:54:54
  W stanie wojennym proponowałem, abyśmy sami policzyli głosy. Solidaruchy z KK na to nie poszli.

  Nie ma znaczenia, czy tłuszcza dowie się o patriotach. Ważne, że ich zignoruje, bo o własny kraj nie dba.

  Tylko rewolucja byłaby w stanie przynieść owoce. Ale tą się wszyscy brzydzą, bo przecież rewolucja musi być czerwona.

  Żadna konfederacja zmiany nie przyniesie, bowiem każda będzie za słaba.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:01:32
  doprawdy ?

  Jaka jest poczytność neonu ?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:05:26
  Otóż to, "A może jest tak, że nie zasługujemy na własne państwo?...".

  Głoszę to od dawna.

  Jest jedno ale, nie zasługujemy na własne państwo jako naród, jako masa, ale przecież jest wielu romantycznych idealistów, którzy mogliby to państwo zafundować tym, którzy na to nie zasługują.

  Tak było od zawsze.
 • @Wrzodak Z. 11:20:51
  Korwin w Konfederacji to wielka pomyłka.
 • @Wrzodak Z. 11:13:15
  No właśnie, z tym jest największy problem.

  Zacząć należy od oceny ruchu solidarności, który był szyderstwem z solidarności i całkowicie się skompromitował.
 • @Zbigniew Jacniacki 11:24:17
  co za kit "Zbyt mało Polaków jest w stanie oderwać się od iluzji "Chrystusa narodów"."

  ale ma Pan fantazję.
 • @interesariusz z PL 11:33:41
  Masz rację, do uprawiania polityki potrzeba czasu i pieniędzy. Selman zwany "marszałkiem" napadał np na pociągi.
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:37:47
  a mnie się wydawało, że wyrazisty jest tylko Pan, no i ja. ;-)
 • @interesariusz z PL 11:39:18
  Średnio kilkanaście tysięcy unikalnych użytkowników dziennie. Na początek nie jest źle.
  Gdyby było mniej takich malkontentów jak ty to pewnie byłoby już więcej :))
 • @interesariusz z PL 11:42:41
  Ja bym już nie ruszał tej ustawki CIA i Watykanu. Stracimy tylko cenny czas.
 • @Janisław 11:17:43
  //Nie mają natomiast prawa potomkowie żydów nasłanych tu przez carat w czasie zaborów ani żadni inni.//

  Historii trzeba się uczyć bo to bardzo pożyteczne zajęcie.I rzadziej wychodzi się na durnia.
  Carat nie mógł "nasyłać żydów" z dość prostej przyczyny.Do czasu I rozbioru żydów w Cesarstwie Rosyjskim po prosu fizycznie nie było.Państwowa religia którą było prawosławie zabraniała żydom popytu na "świętej rusi".
  "Żydowski problem" który pojawił się wraz z Polakami próbowano rozwiązać różnymi metodami i różnym skutkiem.Proces ów opisany jest w znanej książce "200 lat razem"
  Jeśli Janislaw zastanawia się dlaczego 200 a nie 400 lub 750 ,to odpowiadam :dlatego że przed rokiem 1772 żydów na rusi nie było w związku z czym będzie pan musiał ułozyć sobie jakąś inną teorię.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:48:22
  malkontent, nie malkontent, ale ciągle jeszcze coś tu wtykam, mimo że jest to bez sensu,

  notki mają od 200 do 2000 odsłon, gdzie owe kilkanaście tysięcy czytelników?

  chyba rzeczywiście są unikalni, tzn unikają witryny.
 • @interesariusz z PL 11:46:40
  Dlatego nas nie lubią i zawsze podkładają nogę.
  Jak napiszę kiepską notkę - to idzie na top. Jak dobrą - "dołuje".
 • @interesariusz z PL 11:52:41
  A kto ci powiedział, że wszyscy muszą wejść na każdą notkę?
  Taki jesteś mundury ale czasami jak coś palniesz...
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:37:47...Napisałem krótką notkę z programem dla takiego ugrupowania....
  Czytam Pańskie patriotyczne przemyślenia.

  Mam jednak trochę inne wnioski, gdy obserwuje działania moich rodaków.

  Ugrupowania, partie , ruchy polityczne są , moim zdaniem, końcowym etapem materializacji jakie myśli cywilizacyjnej.

  Przez ostatnie kilkadziesiąt lat Polacy stali się zakładnikami dwóch stereotypów.
  Pierwszy, że "naród polski" jest oczywistością.
  Drugi, że polityka polska musi być synchronizowana z polityka .
  watykańską.

  Rezultaty są zaskoczeniem dla polskich mężczyzn i kobiet.
  Zamiast dobrobytu zbierają żniwo katastrofy demograficznej i obsługi zadłużenia.


  Ugrupowanie, o którym Pan marzy, może zaistnieć, jeżeli, według mnie, wcześniej TRWALE zaistnieje ośrodek sterowniczy.

  Nazwałem go NARADA.
  Wymuszałby dyscyplinę świadomego myślenia, korygującego uczuciowe reakcje w życiu publicznym.
  Systematyczność, cierpliwa praca NARAD jest początkiem.

  Ale jest też jej słabością.
  Rodacy lubują się w efekciarstwie bez względu na efekty.

  Może nie zamiast , ale obok :
  """ Pamiętaj zawsze i wszędzie: jesteś potomkiem ludu o wielowiekowej wspaniałej historii.""" A ja proponuję pomyśleć, że możesz być POCZĄTKIEM ludu tworzącego wspaniałą kulturę.
 • " a nawet z M. Piskorskim czy K. Rękasem"
  A dlaczego "a nawet"?
  Wczoraj mój ulubiony videobloger Pitoń.TV zamieścił nowy filmik zawierający powyborcze refleksje i podsumowania.Mało tam było optymistycznych scenariuszy za to pesymistycznych owszem.Była też rozpatrywany wariant całkiem ponury to jest taki kiedy zostaniemy całkiem przyparci do muru,bez możliwości manewru a jedyny wybór który nam przypadnie, to wybór między nurtem żydowsko-amerykańskim a niemieckim.W tej dramatycznej sytuacji autor bloga (Pitoń) stwierdził że lepiej nam będzie opowiedzieć się za nurtem niemieckim.A ja jak zawsze całkowicie się z nim zgadzam.
  https://www.youtube.com/watch?v=crmuD77LEmQ
  W związki z czym ja mogę powiedzieć o tym moim ewentualnym wyborze:"A NAWET" gdyż stwierdzenie to podkreśla wyjątkowość a nawet dramatyzm sytuacji,desperacje,brak bardziej korzystnym wariantów. Ale dlaczego współpraca z Piskorskim czy Rękasem miała by być wariantem ekstremalnym tego zupełnie nie rozumiem ?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:02:24
  Z mojego punktu widzenia, czytelnicy Ruszkiewicza są mi obojętni ;-)))
 • @ikulalibal 12:35:40
  o mój ....

  gadająca głowa, kto ma czas, aby to oglądać, czy choćby tylko słuchać ?

  Nie rozumiem ludzi,

  A pitoń pitoli, że pomiędzy Rosjanami a Niemcami są zaszłości, pamięć o 2WŚ,

  oczywiście tę pamięć utracili Polacy, i już mogą służyć bez żadnych oporów niemiaszkom.

  I jeszcze bredzi, że niemiaszkom będzie bardziej zależało na rozwoju Polski niż ruskim.

  Nie widać żadnej świadomości historycznej u tego gawędziarza.
 • @interesariusz z PL 12:49:58
  A z mojego czytelnicy interesariusza są bardzo ważni.
  I tym się różnimy... P:)
 • @ikulalibal 12:35:40
  Czyli wybór:Europa niemiecka, czy Europa żydowska? A co się stanie, jak będzie to Europa niemiecko-żydowska? Takiego ryzyka nie należy wykluczyć.
  Osobiście wolę Europę niemiecka.
 • @ikulalibal 11:50:23
  Pan się myli.
  Przed I wojną światową, Rosja wyrzuciła do Królestwa Polskiego ok. 600 tys. Żydów tzw. Litwaków.
 • @Janisław 13:26:29
  " Rosja wyrzuciła do Królestwa Polskiego ok. 600 tys. Żydów tzw. Litwaków."

  Zawsze musi być ten antyrosyjski wkręt. Od lat 1960tych Rosja stopniowo znosiła ograniczenia na Żydów ( i inne dyskyminowane grupy, jak polskich chłopów pańszczyźnianych). Ponieważ w Kongresówce dokonywano wielkich inwestycji przemysłowych (patrz Ziemia Obiecana), nastąpił masowy napływ robotników i przedsiębiorców do miast.

  Po zamachu na cara Aleksandra II, nastąpił okres represji anty-żydowskich co nasiliło emigrację z Rosji właściwej.
 • @zbig71 13:09:57
  Zbig, nie wkurzaj mnie!
  To po cholerę mój śp. Dziadek walczył w PW? Jedynym wygranym?
  Tu ma być Polska a nie dystrykt Warty czy Priwisljanskij Kraj.
  Tyle.
 • @ikulalibal 12:35:40
  "kiedy zostaniemy całkiem przyparci do muru,bez możliwości manewru a jedyny wybór który nam przypadnie, to wybór między nurtem żydowsko-amerykańskim a niemieckim.W tej dramatycznej sytuacji autor bloga (Pitoń) stwierdził że lepiej nam będzie opowiedzieć się za nurtem niemieckim."

  Polska nie ma statusu mocarstwowego, dlatego potrzebuje się orientować na jedną z trzech stolic - Waszyngton, Berlin lub Moskwę. Najbliższym i najnaturalniejszym wyborem jest Berlin. Tak czynią anyniemieccy Czesi, Chorwaci i inni.
 • @interesariusz z PL 13:01:25
  "I jeszcze bredzi, że niemiaszkom będzie bardziej zależało na rozwoju Polski niż ruskim."

  Tu chodzi o geografię - Wadowice orientują się na Kraków a nie na Warszawę.
 • @Zbigniew Jacniacki 12:24:29
  Czyli jest Pan za hierarchicznością, a to ZAWSZE prowadzi do zjudaizowania.
  Ja pisałem o potrzebie stworzenia (opracowania) zasad ideowych, a Pan o tworzeniu systemu nadzoru.
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:02:38
  "Czyli jest Pan za hierarchicznością, a to ZAWSZE prowadzi do zjudaizowania."

  Bardzo dziwna opinia. Judaizm jest znacznie mniej zhierarchizowany niż Kościół Rzymsko Katolicki.
 • @Janisław 13:26:29
  //Pan się myli.//

  W tych kwestiach nie mylę się nigdy.Przed I WŚ jak przed każdą wojną kraj przechodzi na tryb mobilizacyjny co pociąga za sobą szereg administracyjnych pociągnięć.Na przykład "oczyszcza" miasta z obywateli którzy przebywają tam bez meldunku (czy innej administracyjnej zgody).
  Polscy żydzi z kresów wschodnich bardzo chętnie wyjeżdżali do dużych miast Imperium Rosyjskiego żeby prowadzić tam interesy.W większości przypadków robili to nielegalnie gdyż przebywanie żydów w miastach było szczególnie "reglamentowane" i kontrolowane.
  Na przykład miasto Odessa zydzi musieli opuszczać każdego wieczora .Zaś ponownie pojawiali się w mieście o godzinie 7.40 (siódmej czterdzieści) .O tejże godzinie na stacje w Odessie wjeżdżał podmiejski pociąg .Stąd jeden z najsłynniejszych utworów klezmerskich pt.7.40
  https://www.youtube.com/watch?v=88UqgIQrR70
  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B5%D0%BC%D1%8C-%D1%81%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BA

  //Żydów tzw. Litwaków.//

  Czy mi się wydaje czy jestem w błędzie ale zdaje się że Litwa wchodziła w skład II RP i dopiero wtórnie,po i rozbiorze w Imperium Rosyjskim.
  Proszę mnie poprawić jeśli się mylę.
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:02:38....Czyli jest Pan za hierarchicznością...
  Skąd taki wniosek?

  NARADA to tylko sposób na wypracowanie refleksji.
  M.in na temat wartości, zasad politycznych.

  Pan może lubi pracować samotnie.


  Ja natomiast bardzo lubię weryfikować swoje spostrzeżenia w argumentacji innych osób.

  NARADA nie jest służbą specjalna.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:42:06
  To jasne, tylko jak masz wybór: niemiecka czy żydowska i nic innego? To już wolę niemiecką, co nie oznacza że skaczę z tego powodu z radości.
 • @zbig71 14:23:58
  Z takimi założeniami, że musi to być jakaś niewola, żadnej suwerennej Polski się nie odbuduje.
  Wolisz niemiecką? Właśnie ją masz, tyle tylko, że oficjalnie niby jeszcze istnieje granica na Odrze i Nysie. Nic nie trzeba zmieniać. Żydzi się przyłączą, USA przyśle więcej wojska, Rosji i Ukrainie teź przy okazji się coś dostanie.
  Wolnościowcy od siedmiu boleści.
 • @Lotna 14:44:40
  //Wolisz niemiecką? Właśnie ją masz//

  Oj nie mówmy sobie takich rzeczy.Przynajmniej do czasu kiedy to z niemieckiej ambasady będą płynęły zalecenia; jakie leki dotować a jakich nie dotować,jakie kanały kopać a których nie.I jakimi taksówkami jeździć.
  Na razie jak wiadomo bezceremonialnie poczyna sobie inna niż niemiecka ambasada.
 • Bardzo optymistyczny wpis
  A więc są ludzie, są chęci, 20% ogółu społeczeństwa to aż nadto, aby coś zmienić. Wystarczy więc napisać program, krotki i zasadniczy i taki, aby mogli się w nim znaleźć i leżący krzyżem co niedziela w kościele i rodzimowiercy i ateiści - i działać, kontynuując pracę U PODSTAW.

  Nie mogę się doczekać, kiedy znajdzie się ta organizacja, utworzona oddolnie - a nie tak jak Konfederacja składająca się z zespołu chętnych do głębokiego koryta - do której każdy szary Kowalski, któremu miła suwerenna Ojczyzna, będzie mógł wstąpić i wdrażać jej program.

  Do PiSu, jak do masonerii, potrzeba dwóch wprowadzających, teraz już bardzo dobrze rozumiem dlaczego, a do takiej Partii Konserwatywnej w Kanadzie można się zapisać przez internet, jeśli ktoś ma ochotę, to i z całą rodziną.

  W Polsce natomiast istnieją jakieś organizacje, porozrzucane w chmurach, jakieś stowarzyszenia ziemian, chłopów, takie, śmakie i owakie, kłócące się o prymat kościoła i rozdrabniające każdy włos na czworo. Nie rozumiejąc, że mamy wielu chętnych na nasze polskie sukno, a Watykan, podobnie jak „nasi” i nie nasi żydzi, nie jest po naszej stronie, na dodatek wojska USA pilnują w Polsce interesów swoich i Izraela, a nie polskiego bezpieczeństwa, Niemcy stały się naszymi kolonizatorami gospodarczymi, a wisienkę na torcie stanowi najazd Ukraińców i innych obcych nacji i że w tej chwili niczego nam tak nie trzeba, jak jedności. A czas upływa i pracuje na naszą niekorzyść, podczas gdy Polska jest dosłownie wysuwana spod naszych stóp przez żydowskie rządy okupacyjne.
 • @ikulalibal 15:17:12
  Płyną z Unii Europejskiej, na jedno wychodzi.
 • @Lotna 14:44:40
  :-)))). Tu właśnie jest problem. Dzisiejsi Polacy, zdecydowana większość, będą walczyć o Polskę ale do momentu gdy ich prywatne dobra nie będą zagrożone. O życiu już nie wspominam. Dzisiejsze czasy dla Polski są bardzo niebezpieczne. Atakuje ją prawdziwy wróg który chce te ziemie przejąć. Kiedyś aby wroga powstrzymać zbierała się Armia. Dzisiaj nikt za Polskę jak widać umierać nie będzie, przecież u Niemca czy żyda także można żyć. Tu właśnie jest wielka różnica pomiędzy Polską z historii a Polską którą znamy.
  Jeżeli o Niemcy chodzi PiS wczoraj właśnie wprowadził nakaz podwójnego nazewnictwa miast. W j.polskim i oryginalnym jakby polski w Polsce oryginalnym nie był. Teraz zachodnie miasta będą miały tablice po niemiecku. Jak to szyderczo napisałem, i w Niemczech Polacy mogą żyć.
 • @Lotna 14:44:40
  Niemiecka już jest, a żydowska dopiero się instaluje.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:48:57
  Nie nazywam odrobina nadziei czegos, co jest musztarda po obiedzie.
  Bardzo cenie notki p.Zygmunta Wrzodaka, tylko czemu skromnie milczal przed wyborami? Rozmowa, chocby u Marcina Roli,moglaby wskazac Konfederatom sposöb na lepsza organizacje, zwerbowanie ludzi obeznanych z polityka i jej kulisami.
  Coz to za elity rzadza dzis Polakami? Premier nie siega pod pachy Bosakowi jesli chodzi o skladne wypowiedzi, prezydent rozposciera przed ludem sny o potedze rzeczpospolitej przyjaciöl, okaszajac te durnoty glupawym usmieszkiem. Prezes, dopöki ma resztki uzebienia, majaczy o niepodleglosci i dobrobycie.
  Nie do smiechu dzis Polakom.
 • @ikulalibal 14:19:16
  :-)
  Tylko skąd u tych "людей" luksusowe meloniki...?
 • @Zbigniew Jacniacki 14:22:13
  "Ugrupowanie, o którym Pan marzy, może zaistnieć, jeżeli, według mnie, wcześniej TRWALE zaistnieje ośrodek sterowniczy."

  Ośrodek sterowniczy - to nic innego jak centrum decyzyjne.
  Albo złe określenie, albo zakulisowe ciągoty.

  Bez przywrócenia słowom ich prawdziwego znaczenia - nie da sie wspólnie rozumieć.
 • @morgan 15:51:49
  A zamieść swoją foto; chciałbym się upewnić, że masz jeszcze jakieś zęby i czy nie sięgasz Prezesowi do pachy...
 • święto "demokracji"
  wybory to takie zawody w których prawie wszyscy mogą startować ale i tak wygrywają żydzi
 • @Zbigniew Jacniacki 14:22:13
  Ciekawy program NARADA

  Nazwałem go NARADA.
  Wymuszałby dyscyplinę świadomego myślenia, korygującego uczuciowe reakcje w życiu publicznym.
  Systematyczność, cierpliwa praca NARAD jest początkiem.

  Oczywiście, jest system z widzialnymi granicami geometrii, dla wszystkich chcących wejść na sterowaną naradę.

  Ustalenie stałych geometrycznych granic wartości czasowych systemu, pozwoli łatwo weryfikować cenne spostrzeżenia z Narady.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:48:57
  "Zbierzmy się, policzmy"

  Lepiej nie używać tego zwrotu bo dla wielu ludzi kojarzy się bardzo jednoznacznie - i wcale nie sympatycznie
 • @interesariusz z PL 11:29:33
  A co ja nazywam złodziejstwem? Nie tylko wydanie majątku polskiego w obce ręce, uwłaszczenie nomenklatury......

  No rzesz Q...wa mać i Ty PIS'dzielcu masz czelność pisać to publicznie?
  PIS'owski troll piszący o uwłaszczniu to szczyt totalnego kurestwa - i to jeszcze na dodatek piszący na blogu człowieka który na tym portalu chyba wie o tym najwięcej....
  W "tej" ekipie" żadne bladztwo nie ma granic
  (sorry za słownik ale.............. krew zalewa)
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:37:47
  "na pierwszym planie jest POLSKA i jej tradycje, a nie KK.
  KK może współpracować, ale nigdy nie narzucać linii ideowej"

  To napisał @Wojtas ?
  Albo ktoś zhakował jego konto, albo...... idę do lekarza - bo się z nim zgadzam
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:42:32
  "Korwin w Konfederacji to wielka pomyłka"
  Tak jak Brown, Ogrodek, Obuty, czy Winowaty :)) .............
  (sorry ale musiałem, bo ten folklorystyczny zespół pieśni i tańca od początku mnie bawił)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:42:32
  "Korwin w Konfederacji to wielka pomyłka."

  Tylko, że w niedawnych wyborach z pośród 620 tys. głosów, które zdobyła Konfederacja 44% zdobyli korwiniści, 23% narodowcy i 33% pozostali. Gdyby te trzy grupy startowały osobno, to korwiniści dostaliby 2%, narodowcy 1%, pozostali 1,5%. Chcesz wyrzucić z Konfederacji prawie połowę siły?
 • @Wrzodak Z. 10:56:45
  Ale większosć Polaków, tak naprawdę ma gdzieś niepodległość. Wystarczy, że wezmą udział w jakimś marszu, i tyle.
 • @Wrzodak Z. 11:13:15
  Właśnie z tymi sposoba może być ciężko. Przykręcanie śruby w necie. Kontakt bezpośredni wymaga działalności wielu osób, w tym zamożnych. Wszak lokalne sitwy nie będą pozwalać na wynajmowanie lokali
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:26:11
  No mam. Kilka implantowanych. Mierze 168, waga 49 kg.
  Zadowolony?
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:23:13"Ośrodek sterowniczy - to nic innego jak centrum decyzyjne.
  Albo złe określenie, albo zakulisowe ciągoty.''

  PRZEPRASZAM ZA BRAK PRECYZJI.
  STEROWNICZY W SENSIE ANALIZY I STRATEGI, SPOSOBU POSTRZEGANIA RZECZYWISTOŚCI.
  NARADA to tylko sposób na wypracowanie refleksji.
  M.in na temat wartości, zasad politycznych.
 • @Zbigniew Jacniacki 20:41:55
  Jednak ma Pan ograniczenia.
  Taka struktura jak NARADA jest potrzebna celem wdrażania idei.
  Jednak sama idea - nie może powstać podczas narad.

  Jeśli Pan tego nie rozumie, to raczej nic z tych narad nie wyniknie. Może tylko ktoś dostać pypcia na języku.
 • Nowy cebrzyk zrobiony ze starych klepek......
  nie wytrzymal proby wody..:-))))) I -panie Zygmuncie ...zaden inny nowy cebrzyk ze starych klepek nie wytrzyma….tez.....wie pan skad wiem????
  Umie zrobic cebrzyk.
  I ostrzegalem.
  Chce pan zakladac PRCH, Chrap chrap, czy Hrr, czy inna zbieranine starych klepek..prosze....skonczy sie tak \samo.
  Polacy pokazali w jakiej sytuacji znalazl sie narod i w jak strone idzie...
  w Polskim Narodzie odradza sie Polska Narodowa Solidarnosc...a jej pewny elektorat to 80% w tym 55% zelazny elektorat , ktory do tego czasu nie glosuje na nikogo...I wie dlaczego.... Ta Narodowa Niewidzialna Solidarnosc , zaczyna wykorzystywac dostepne jej srodki I narzedzia….To swiadczy o wysokiej swiadomosci...
  Temu mozna pomoc...ale nie mozna zapobiec. Tacy ludzie jak pan I przez pana wymienieni...szybko zlapia co sie dzieje I co sie ksztaltuje w wielkiej organizacji bezstrukturalnej….juz wkrotce nadejdzie czas selekcji narodu..poprzez puszczanie w Norod ...symboli:......
 • Po Słowiańsku..
  ...szacun.
  Szczere pozdro.
  Oby sił nie zabrakło - "takim" jak Pan.
  pozdrowił
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:37:47
  To było zaznaczone w "powiastce" Zmiany...
  No.
  wiadomo nie?
 • @Krzysztof J. Wojtas 22:51:02
  To nie pan Jacniacki ma ograniczenia.
  Narada w celu wdrażania idei jest niczym innym jak nakłanianiem, namawianiem i propagowaniem; jest agitacją. A agitacja nie jest naradą. Narady są po to, aby kilka czy wiele osób wspólnie zastanowiło się, czyli radziło nad problem. To właśnie podczas narady mogą narodzić się nowe idee, o których żaden z jej uczestników wcześniej nie pomyślał.
  Jeśli idea zostanie zaakceptowana, to dopiero następne narady mogą dotyczyć sposobów jej wdrażania.
 • @Krzysztof J. Wojtas 22:51:02....Jednak sama idea - nie może powstać podczas narad....
  Idee zrodzone z marzeń, snów, przemyśleń, obserwacji w trakcie NARAD są oglądane-omawiane z różnych punktów widzenia.

  Twórcy często są zbyt zapatrzeni w swoja wyjątkowość.
  Warto wcześniej zweryfikować ŚWIADOMIE,niż eksperymentować na życiu innych ludzi.
 • @Lotna 02:18:52Jeśli idea zostanie zaakceptowana, to dopiero następne narady mogą dotyczyć sposobów jej wdrażania.
  Dokładnie.
 • @morgan 19:54:33
  Koścista.
  Na jakim numerze miotły Szanowna lata?
 • @Zbigniew Jacniacki 06:13:41
  Ale idea najpierw musi powstać.
  I - tak wskazują dotychczasowe doświadczenia historyczne - jest dziełem jednego umysłu.

  Jeśli zada sobie Pan trud i poszuka źródeł judaizmu - to założenia zrobił jeden człowiek - Ezechiel. Tyle, że nie w biblijnej Księdze Ezechiela, a w apokryficznej.
  Dalszy rozwój judaizmu - to te pańskie NARADY, czyli Sanchedryn.

  Podobnie jest z Jezusem. On stworzył (odtworzył) przeciwstawną judaizmowi ideę współżycia - egalitarną opartą na chrześcijaństwie. (Chrzest - to odcięcie się od wcześniejszych uwarunkowań kulturowych, których zasadą jest hierarchiczny egoizm).

  W naszym kręgu kulturowym (basen Morza Śródziemnego) nie ma innych, bardziej ogólnych idei.
  Owszem - są tworzone "częściówki" i w zależności od ich poziomu spójności ich oddziaływanie ma większy lub mniejszy zasięg.
  Dość duża jest idea KK - utworzona w XVI w - dopiero teraz weszła w stan upadku. Ale takie jak idea napoleońska - to kilkadziesiąt lat.
  Nieco dłużej marksizm, ale hitleryzm to zaledwie około 20 lat.
  Mamy też projekt UE - rozpada się po ok. 60 latach.
  Projekt USA - to ok. 200 lat.
  Można to rozważać też poprzez zasięg.

  Z kolei idea polska (Cywilizacja Polska) podstawy utworzono w XIV wieku i dotrwała do końca XVIII. Czyli założenia wtedy zrobione były dostateczne na 500 lat. (Bliskie KK).
  Obecnie mamy czas odnawiania tej idei jako jedynej alternatywy dla judaizmu. Dlatego judaizm za wszelką cenę stara się niedopuścić do odbudowy idei - nie da się inaczej wytłumaczyć perfidnych działań Izraelitów, fałszujących wszelkie przekazy i budujących nienawistną narrację wokół Polski.
  To przejaw WOJNY CYWILIZACYJNEJ, którą coraz więcej ludzi dostrzega. Tyle, że często błędnie dokonuje wykładni.
  A nie może być "pokoju cywilizacyjnego". To fikcja. Dlatego wszelkie "przyjazne " kontakty z Izraelem i USA są ANTYPOLSKIE.

  Możemy istnieć obok siebie, ale NIGDY razem.
 • @Wrzodak Z. 11:20:51
  Dużo zimnej wody musi Pan wylać na rozgrzane głowy przed wyjściem z punktu zerowego na prostą.
  Ich dziesięcioprocentowe mózgi z lenistwa wolą aby, inne mózgi myślały nawet przy nowej technice obojętnie jakiej narodowości.

  Zmiana systemu z prostego podziału władzy na trzy, straci dużo niewolników przy nowym dokładniejszym systemie podziału równowagi.
 • Widzę to inaczej.
  po raz drugi powstał twór łączący Polaków doceniających różne akcenty.
  I tak, Korwin błaznujący i manipulujący skandalem oraz jego grupa docenia sprawy racjonalnego funkcjonowania, ekonomiczne, zakres wolności ludzkich, ogólnie przykazanie "nie kradnij" oraz regułę "chcącemu nie dzieje się krzywda".
  Wynaturzenia i ograniczoność ideologiczna, czy raczej fanatyczna tej grupy jest mi znana, i nie piszę o tym.
  Narodowcy doceniają nacjonalizm, polski narodowy i państwowy interes, także rolę wiary katolickiej, "dobrostan narodu".
  Grupa Pani Godek fanatycznie stoi na stanowisku obrony życia, prawa rodziców do dzieci, wiary katolickiej.
  Liroy i jego grupa kieruje się racjonalnością i wolnością, ale bez fanatyzmu korwinowców, w szczególności ograniczeniu represyjności państwa.
  Jakubiak, to szmal i interesy, i nie wiem, czy pasuje do nich, ale może mało i nim wiem.
  No i Braun, który w zasadzie sam w sobie jest chodzącą syntezą ugrupowań konfederacyjnych.
  Bałem się, że jest "miękkim, pełnym mięłości, pseudokatolikiem" tak, że nawet chciałem się z nim spotkać i zadać jedno - dwa pytania.
  Nie ma już takiej potrzeby.
  Nie jest.
  Jest prawdziwie rozumiejącym katolicyzm państwowcem, narodowcem, wolnościowcem, zdolnym do racjonalnych kompromisów, z jasno wytyczonym celem politycznym, a nawet drogą jego realizacji.
  Oraz świadomością znikomości środków.

  Konfederacja miała i ma na celu ocalenie Polski, a nie realizowanie poszczególnych pomysłów na szczęśliwy podziała nieistniejących na razie dóbr.

  @Panie Wrzodak
  Nas Polaków po prostu nie będzie.
  Jeśli dalej będziemy tacy głupi.
  A głupsi jesteśmy coraz bardziej.

  Z kraju drugiej ligi, jakim była Polska z potencjałem PRLu,
  spadliśmy do ligi podwórkowej.
  Nawet nie czwartej.
  Którym każdy wyciera sobie nogi.

  Oceniając obiektywnie to już nawet nie zależność PRLu od ZSRR (iluzoryczna zresztą) , ale nawet protektorat rosyjski czy w ostateczności niemiecki, byłby chyba dla nas lepszy od tego co się z nami dzieje.
  No oczywiście Niemcy są jeszcze w stanie ograniczonej okupacji.

  Niemniej bylibyśmy ograniczeni częściowo w polityce zagranicznej i płacilibyśmy umiarkowany haracz, a nasza armia swoją siłą i obecnością wzmacniałaby hegemona gwarantując nam bezpieczeństwo, a jak trzeba to i wsparcie hegemona.
  Ale nie decydowano by o zabiciu świni w Pcimiu Dolnym za granicą Polski i nie rekwirowano by nam kraju z jego zasobami.
  A przede wszystkim nie likwidowano by nas jako Polaków.
 • @interesariusz z PL 11:42:41
  Istnieje ryzyko - że to dotknie Rzym. A więc ciszej nad tą trumną! Tego nie wolno wam robić.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:44:47
  Jeszcze parę tygodni temu litwaka Selmana wymieniał Pan obok Dmowskiego, i nazywał mężem stanu. Czy to zmiana poglądu na skutek zdobycia wiedzy, czy szyderstwo?
 • @Wican 19:39:18
  No, nie tylko w marszu. 90 urodziny polski LOT celebrowal w Tel Aviv.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:17:15
  Miotly, ku mojemu zmartwieniu, wyszly z mody. Podobno teraz uzywane sa mopy.
  A Wasc to jakis bezkostny?

  Prosze mi nie dokuczac w dniu moich imienin.
  Pozdrowienia dla szanownej malzonki...
 • @Oracz 11:14:06
  Jakoś nie pamiętam, żebym nazywał go mężem stanu. Proszę cytat.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930