Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
184 posty 3136 komentarzy

Wrzodak Z

Błaszczak kupuje Himars jeszcze raz

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Cyrkowiec z MON Błaszczak, po raz drugi kupuje to samo co pod koniec listopada w 2018 roku, kupuje drugi raz, ponieważ mocodawca jego będzie w W-wie i coś tam w blasku fleszy dla niewolników trzeba pokazać.

Błaszczak kupuje Himars jeszcze raz!!!

01 grudnia 2018 roku pisałem, że ,,niezorientowany w gospodarce, ani w branży zbrojeniowej MON M. Błaszczak, poinformował, ze rząd Polski zakupił wyrzutnie rakiet!!! Wiadomo od kogo, którą wyprodukowała osławiona firma Lockheed Martin (LM). Wyrzutnia nosi nazwę Himars. Poinformował również, dlaczego kupił od swoich mocodawców wyrzutnie, ponieważ ,,wzrasta agresja Rosji” oraz podał, że koszt zakupu to około 2,5 mld zł. Zapewnil, że wyrzutnie ,,zwiększają bezpieczeństwo Polski”. Nie poinformował co z tego Polska ma mieć, oprócz zestawu artylerii rakietowej Himars, poinformował również, że rakiety do tego zestawu, które mają objąć swoim zasięgiem do 300 km, zakupi też, o ile kongres USA wyrazi na to zgodę. To wszystko poinformował opinię publiczną MON Błaszczak. Wychodzi na to, że oprócz zestawu wyrzutni trzeba u nich kupić jeszcze rakiety, prawdopodobnie również podwozie na którym będzie zamocowany ten sprzęt.
Błaszczak nie pochwalił się czy negocjował tzw. offsset, nie pochwalił się czy będziemy mieli z tego tytułu licencję na te zestawy.
Co to oznacza dla Niepodległości Polski? Oznacza, że nasz ,,sojusznik” za pomocą swoich szpiegów zredukował nasze możliwości produkcyjne, polskiego arsenału rakiet balistycznych średniego zasięgu, który był zapoczątkowany w latach 90-tych. Za 2,5 mld zł. można wybudować nowoczesne zakłady zbrojeniowe, kilka biur projektowych z zakładami doświadczalnymi w których młodzi inżynierowie mogli by rozwijać swoją wiedzę. A tak bierzemy kredyty u obcych na zakupy broni też u obcych, czyli likwidujemy polską myśl techniczną, zadłużamy przyszłe pokolenia, jak również w razie jakiegoś konfliktu zbrojnego, mając obcy sprzęt zbrojeniowy, to narażamy siebie samych a nie zwiększamy swoje bezpieczeństwo, ponieważ wyposażenie wojska w broń musi się opierać w zdecydowanej większości o własny przemysł zbrojeniowy, tym bardziej, że zachodzi podejrzenie, że na użycie takiego sprzętu wymagana będzie zgoda tych co nam to sprzedali”. Tyle z o1.12.18 rok
Obecnie znowu łazi po mediach M. Błaszczak syn czerwonego Lucjana z FSO i bredzi, że ,,mamy to”, tzn. że znowu po 2,5 miesiącu ponownie kupuje to samo co poprzednio a wiec zestaw rakietowy Himars, oczywiście od swojego mocodawcy z USA. Obecnie podaje kwotę już w $ a poprzednio w zł, tzn., że kupuje obecnie za 416 mln $ to kwota netto, ale zapomniał dodać tego, ale powiedział, że utargował z 600 mln $ na 416 mln $, co daje w przybliżeniu tą samą kwotę pierwszą czyli 2,5 mld zł.
Podobne zestawy rakietowe proponowali Turcy, większy zasięg, 60 zestawów i o połowę niższe ceny, ale Polska nie ma własnej, podkreślam własnej polityki obronnej i własnego MON oraz rządu.
Błaszczak, oczywiście szasta pieniędzmi podatnika, kupując sprzęt wojskowy od obcych bez przetargu, bez offsetu, bardzo drogo, bez licencji, 20 zestawów z 300 pociskami, co wystarczy na jakiejś 2 godziny walki.
Dodać należy, że PIS zablokował produkcje polskiego systemu rakietowego Langusta 2 Zasięg nowych polskich rakiet do systemu Langusta 2 jest możliwy do 70 km...zatem co daje zakup HIMARS których rakiety podstawowe maja ten sam zasięg - Nic nie daje jeśli chodzi o podstawowy pocisk rakietowy, kasa w błoto i uzależnienie od USA - bo rakiety trzeba sprowadzać - jeśli chodzi o serwis także tylko z USA a to kosztuje jak i dostawy amunicji, tego już Lucjan nie policzył. Tylko kompletny dyletant mógł zatwierdzić ten kontrakt. Przypominam , że stary system rakietowy Scud z 1966, miał zasięg 500 km i większe głowice niż dostępne najlepsze rakiety w systemie Himars. Mało kto wie, że po muzeach jeździły komisje z amerykanami (w ramach NATO) i niszczyły dysze silników tych starych rakiet, aby nie dało się odtworzyć w Polsce technologii przy rozwoju polskich rakiet , to właśnie amerykański offset !!! ale odwrócony !!! , likwidowanie wszelkich zdolności w polskim przemyśle rakietowym - ale tak jest w każdym kraju do którego USA coś sprzedaje, najpierw niszczy przemysł tego kraju oraz niszczy jego zdolności produkcji i uzbrojenia. Czy ktoś odpowie za ten jawny sabotaż, którym kierują aby na pewno niezależni ludzie w MON.
Mało tego, najpierw USA nakazuje nam zniszczyć Łuny, Toczki i SCUDy a teraz wciska swój złom po wygórowanych cenach. To sabotaż! Turcja oferowały taniej i z transferami technologii. Korzyści dla przemysłu niepodważalne! Najlepszym rozwiązaniem kazde tak duże pieniądze powinny trafiać do polskiego przemysłu zbrojeniowego.
Co kontrakt obecnego MON-u to niewypał . Niedoszłe Adelajdy , gigantyczny zakup 4 bieda hawków , Patriot po niebotycznych cenach, bez wartościowego offsetu , a teraz mikroskopijny Himars z zerowym wkładem naszego przemysłu zbrojeniowego . To kryminał dla tych szkodników z rządu. Takie zestawy wyrzutni z lepszą technologią mają Białorusini, Szwedzi a nawet Ukraińcy, a Rosjanie z tych pajacy z MON-u boki zrywają.
MON Błaszczak poinformował, że negocjacje z amerykanami w sprawie zakupu zestawu Himars trwały 4 lata bez żadnego efektu. Następnie minister mówi, że kupujemy bez offsetu ze względu na pilną potrzebę operacyjną. A realizacja 20 wyrzutni będzie trwać 4 lata i zakończy się w 2023r. Czyli rok dłużej niż przy programie Wisła. Jaka to pilność jest? Wychodzi 5 wyrzutni na rok. To jakiś śmiech na sali.
Dla wasali, dla prymitywnych szpiegów, wręcz głupców politycznych nie było ważne jak wydać pieniądze podatników, gdzie zainwestować i w co w Polsce, dla nich najważniejsze było to, że w obecności V-ce USA Mike Pence po raz drugi Błasczak będzie błyszczał w blasku fleszy, gdy będzie coś tam podpisywał. Tak klasyczny wasal postępuje. Obecna ekipa polityczna to nic innego jak wzorcowe szkodnictwo dla Polski.

 

 
Z. Wrzodak – Poseł na Sejm IV i V kadencji czł. sejmowej komisji obrony narodowej
 

KOMENTARZE

 • Oczywiście
  5*
 • fotka glowna
  szwadrony smierci...!!!
  w kazdym razie widac ze te osobniki wiedzom i znajom siem dobrze na tym co robiom
 • @siwekperu "widac ze te osobniki wiedzom i znajom siem dobrze na tym co robiom"
  .  https://cloverchronicle.com/wp-content/uploads/2019/02/God-Emperor-Trump-Float-Italy-1.png
  https://cloverchronicle.com/wp-content/uploads/2019/02/George-Soros-Emperor-Palpatine.jpg  .
 • Zastanawiam się
  Kto by wygrał w PiS, jakby ogłosić konkurs na największego frajera z tego ugrupowania. Płaszczak miałby spore szanse na bycie w pierwszej piątce.
 • 2020 wejść i burzliwa cisza w temacie zakupu ? nie pasi żydom temat
  Słowianie dramat Polski i Polaków dalej trwa !!! Polska jest poniżana okradana a Polacy są ośmieszani przez żydowskich ciemniaków którzy z woli bandyty Jaruzelskiego mają pełną władze !

  Słowianie ! najgorsze jest to ze nie widać w dzisiejszej sytuacji politycznej Polsce nikogo co by dawał nadzieje na NORMALNOŚĆ !
  gnojstwo zaprzaństwo menele i szumowiny, pasożyty i złodzieje to obraz dzisiejszych okupantów żydowskich zwanymi politykami w Polsce !
  ale mają te kanalie żydowskie ochronę !

  1.żydowska unia europejska
  2. żydowskie sądy
  3 żydo-syjonistyczna konstytucja 22 %
  4 żydo tajniackie ramie zbrojne ABW i reszta
  5 knesejm który wybiera sie sam [ bo nie trzeba żadnej frekwencji ]
  6 żydowskie mass-media !
  7 żydowskie bojówki uliczne !
  8 żydowscy donosiciele [zwanymi obywatelami ]

  Słowianie JEST TO TRAGICZNY OBRAZ DZISIEJSZEJ POLSKI !

  Wołajmy ! POLSKA KRAJEM NEUTRALNYM !!!!!!!!!!!!!!!!


  Ireneusz Tadeusz Słowianin LACH.
 • zabezpieczeniem płatności będzie hipoteka....
  https://forumemjot.wordpress.com/2018/04/09/zydzi-zadaja-od-polski-zwrotu-zamku-krolewskiego-na-wawelu/
 • @MrKuba65 14:10:18
  Przedstawicielami kasty zbrodniarzy nad Wisłą są; Duda, Kaczynski, Morawiecki, itp. Oni są gwarantami realizacji postanowienia kongresu usraela 447. Oni to już realizuja od pewnego czasu zapis z tego postanowienia, nie wpłacając wprost za ,,mienie żydowskie" w Polsce, ale płacą w zakupach sprzętu wojskowego oraz gazu skroplonego po cenach od 2 do 7- krotnie drożej płacąc za ten sprzęt i gaz, sprzęt, który i tak w Polsce będzie do dyspozycji wojsk usraelskich.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930