Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
184 posty 3136 komentarzy

Wrzodak Z

Bomby nuklearne nad Polską!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Sowieci zainstalowali broń atomową w Polsce za rządów Bieruta w które to obecni nasi ,,przyjaciele" wycelowali 600 głowic z bronią atomową a teraz ich spadkobiercy z pisu, pragną broni jądrowej w Polsce od ,,naszych przyjaciół" wtedy wrogów.

Bomby nuklearne nad Polską!

Wasal lobby przemysłowo - zbrojeniowego z usraela Jacek Czputowicz, domaga się od USA instalacji głowic nuklearnych w Europie i w Polsce. Ten MSZ upadłej polityki zagranicznej Polski, dosadnie kompromituje się w niemieckich gazetach, domagając się czegoś co w Europie amerykanie już mają. Chyba, że chodziło mu tylko o Polskę, na razie jeszcze USA nie zainstalowało wyrzutni broni jądrowej, ale Czaputowicz ,,bada” kraje europejskie co one na to, by w Polsce była amerykańska broń jądrowa, skierowana w wiadome terytorium.
Jak na razie nie ma komentarza w sprawie wypowiedzi Czaputowicza, ani Dudy, ani Morawieckiego ani ,,naczelnika”. Nie biegają po korytarzach sejmowych żadni politycy z żadnej partii, których obowiązkiem jest zajmować się takimi nadzwyczaj ważnymi tematami, ale w sprawie zajścia pod TVP wrzeszczą od rana wszyscy.
Mamy dokładnie te same czasy jak za Bieruta, tamci domagali się instalowania na terytorium Polski broni atomowej od sowietów i ich życzenie się spełniło. Spadkobiercy Bieruta czyli ich dzieci domagają się instalacji broni jądrowej też na terytorium Polski ale już z innej strony czyli od poprzednich wrogów Polski - USA. Wtedy kiedy była sowiecka broń atomowa na terytorium Polski, obecni nasi ,,przyjaciele” wtedy wrogowie wycelowali około 600 pocisków broni atomowej w terytorium Polski. Użycie tych sześciuset pocisków atomowych w terytorium Polski, zamieniło by w skały około 60% tego terytorium, zlikwidowało by około 50% naszego narodu.
Gdy spełni się życzenie dzieci tych rodziców od Bieruta z obecnej ekipy politycznej, gdy zainstalują w Polsce, obecni nasi ,,przyjaciele” amerykanie wyrzutnie z głowicami jądrowymi, skierowanymi w terytorium Rosji, to Rosjanie wycelują nie 600 głowic w terytorium Polski ale z 10, ale skutek będzie tragiczniejszy od tych 600 głowic amerykańskich, ponieważ technologie mają bardzo nowoczesną. Czaputowiczowi i jego mocodawcom chodzi o to, aby USA, Rosja i inne liczące się kraje odsunęły ewentualną wojnę od swoich terytoriów, od tego mają terytoria w podbitych krajach takich jak Polska, od tego mają takich pachołków jak obecna ekipa polityczna w Polsce. Zapowiedzi takie obecnej klasy politycznej, to kryminalizacja polityki, to próba świadomego zlikwidowania Polski, a Naród Polski może podlegać utylizacji. To mogą być takie efekty bezwzględnej służby wasali amerykańskich zainstalowanych nad Wisłą.
Prowadzona obecnie wojna medialna przeciwko Rosji z terytorium Polski, jest analizowana na Kremlu, rozmieszczanie broni jądrowej na terytorium Polski przeciw Rosji, jest bardzo wrogo odbierana w Rosji. Rosjanie w momencie swojego zagrożenia nie zawahają się nawet przez moment by użyć swojej broni jądrowej w terytorium Polski w przede wszystkim bazy wojskowe usraela, w lotniska, infrastrukturę energetyczną. Nie jesteśmy w stanie wygrać wojny z Rosją, ba nie jest w stanie wygrać wojny z Rosją usrael, oni o tym wiedzą, ale ich jątrzenie a nawet doprowadzenia do konfliktu zbrojnego w tym rejonie jest im na rękę, ponieważ z takiej wojny korzyść będą mieli ci co finansują wasali nad Wisłą. Oni dogadają się z Rosjanami, a Nas zostawia na spalonej ziemi.
Takie mogą być konsekwencje rządów zdrajców, bandy wrogów Polski, bandy głupców i ciemnoty, bandy karierowiczów i złodziei.


Przecież Rosja nie zrobiła nic wrogiego przeciw Polsce, nie rości sobie żadnych zmian terytorialnych, a Polska nie jest zadłużona w Rosji. Polska, nie znacjonalizowała żadnego majątku rosyjskiego na terytorium Polski, a więc nie ma żadnych podstaw prawnych, ani terytorialnych, by politycy w Polsce brnęli w imię interesów nie swoich do wojny z Rosją. Skonfliktowanie Polski z Rosją przez ,,naszych przyjaciół” z USA, jest wyjątkowo szkodliwy dla Polski i Polaków pod kątem bezpieczeństwa, gospodarki, ekonomii.
Ta banda szkodników z obecnej ekipy rządowej, rozdaje pożyczane pieniądze na lewo i prawo, finansuje przemysł zbrojeniowy amerykański i izraelski, zaciąga kredyty u bankierów lichwiarskich, zadłużając Polskę w imię interesów ,,prywaciarzy wojennych” z usraela, ponieważ ci ,,prywaciarze wojenni” gwarantują im władzę, a wiec pełne koryto, dostępne dla złodziei. Taką kreują nam przyszłość, a Polacy cieszą się z propagandy medialnej, jedni tańczą w rytm disco – polo a inni tańczą w rytm lobbystów Biedronia.
Niestety, ale My, na to wszystko swoim prześladowcom pozwalamy.
Z. Wrzodak – poseł na sejm IV i V kadencji, czł. Sejmowej komisji obrony narodowej
 

KOMENTARZE

 • Czaputowicz sam nic nie wymyśla... to marionetka.
  On wygłasza treści które każą wygłaszać nadzorcy Polin.
  A Nadzorcy Polin mają interes uwikłać Rosję w wojny z sąsiadami najlepiej atomowe.
  I takie marionetki na Czaputowicz realizują gorliwi ten zbrodniczy plan.
 • @Oscar 15:01:45
  Właśnie o tym pisze.
  Jesteśmy w strasznej sytaaucji, wyjścia nie widac. Naród kompletnie nie świadomy, ciemnota, szpiedzy, karierowicz, złodzieje, nami rządzą.
 • Jedyny ratunek dla Polski
  http://cyprianpolakwiara.blogspot.com/2018/07/30-vi-2017.html

  piątek, 13 lipca 2018
  (…)
  - Mówiłem nie raz, że Synagoga Szatana zaciska coraz bardziej ręce na gardle Polaków. Robiła to i robi podstępnie, ale teraz jak widzicie coraz bardziej jawnie. Jakże jesteście bezbronni. Nie ma żadnej istotnej siły społecznej, ani politycznej, która by przeciw temu protestowała. Ale ja wam pomogę. Pomogę gdy tego zechcecie.
  - Panie, Twoje słowa docierają do nielicznych.
  Nie ma na to szans aby słowa te wstrząsnęły istotną częścią narodu polskiego. Niektóre filmy, materiały o żydach mają po pół miliona wejść. Tu jest znacznie mniej.
  - Jednak niedługo, dziecko, ogólna liczba wejść na te przekazy sięgnie takiej liczby.
  Lecz są i inne a Polacy nie stosują się do nich. Zresztą jak mówiłem to i powtarzam. Bez pełnej Intronizacji nie będzie ratunku dla narodu polskiego. Przychodzi na was ucisk. (Już jest, ale zwłaszcza przychodzi). Winni są też kapłani bo mało lub w ogóle nie wspominają o Synagodze Szatana. Lecz jaki naród tacy kapłani. Gdy naród jest w upadku kapłani nie mogą być święci i mądrzy.

  Zatem przyjdzie na was ucisk.

  Zawsze jednak możecie go zatrzymać, Trzeba jednak chcieć a wy nie chcecie.

  Dużo już do was mówiłem i w tych przekazach. Czy mam mówić jeszcze? Tak będę mówił. Lecz choćby anioł z nieba stanął w światłości i do was przemówił. Nie posłuchacie. Jak tylko nieliczni. Ci nieliczni są moją radością i wynagradzają mi za innych. Lecz nieliczni nie mogą być zbyt nieliczni aby być ofiarą wynagradzającą.
  Aby ratować Ojczyznę trzeba grupy ludzi, którzy ofiarują wszystko na tę intencję, ratunku waszej ojczyzny. Wszystko. Troski, choroby, starania, codzienne zmęczenie, przykrości, wszelkie trudy, wszystkie krzyże. Całe swoje życie ofiarują pod tym kątem na ofiarę wynagradzającą za to czego Polska mi nie daje. Lecz czy zechcą i ci nieliczni. Nawet Ty wydajesz się być zmęczony Moimi Słowami o Ojczyźnie i tym co potrzeba, choć masz przekazywać moje słowa, modlić się o to przede wszystkim. Nie wymagam od Ciebie trudnych działań.
  Ty nie masz się martwić skutkami. Jaki skutek da Moje Słowo. Ty masz je umieścić a resztę zostaw Mnie.
  - Chwała Tobie Chryste.
  - Dobrze dziecko, na tym zakończymy. Jeśli nie będziesz mógł spać, wrócimy.

  21.19
  - Tak się dziecko stanie jak powiedziałem.
  - Chwała Tobie Chryste.

  Otrzymał Cyprian Polak (Krzysztof Michałowski)
 • smutne to wszystko
  Stan zagrożenia oraz sam fakt rozmów o zainstalowaniu broni atomowej w Polsce nie jest tylko winą rodzimych zasrańców u władzy.
  To na nich spada główna wina i odpowiedzialność ale jest to także wynik strategicznego błędu ze strony Rosji. Jak już pisałem kilka lat temu, Rosja na początku konfliktu powinna zaatakować Ukrainę (wtedy był czas na minimalne ofiary) oraz zdetonować gdzieś na odludziu Ukrainy dwa najmniejsze jak tylko możliwe ładunki nuklearne bez strat w ludności cywilnej. Jak widać Putin nie jest Aleksandrem. Pisałem wtedy dlaczego powinna to zrobić oraz jak powinna postąpić z Polską aby ją sobie zjednać. Wtedy to Polacy nie pozwolili by na żadne obce bazy nie mówiąc o broni atomowej na terenie Polski. Odebrano to jako abstrakcję i głupoty a ja po prostu troszkę znam się na rzeczy. Pisałem także że wojna z Irakiem była wojną wymierzona głównie przeciw Europie a Polska występuje w tym konflikcie jako koń trojański. Głosiłem dawno temu pogląd iż obóz w Oświęcimiu i Brzezince musi być rozebrany a na jego miejscu postawiony tylko upamiętniający męczarnie wielu narodów obelisk. Głosiłem także w 1980, i to publicznie, że Solidarność jest szkodnikiem który doprowadzi Polskę do zguby. Spoglądając w przeszłość nie myliłem się.
  Co do przyszłości, nie mam nawet pojęcia jak z tego gówna w które sami się wpakowaliśmy (rząd jest polski złożony z Polaków wybranych przez naród) wyjść bez szwanku. Zaczynam jednak przekonywać się iż rewolucja w 1983 roku mogła być dla Polski zbawienna a jej ofiary były by małą ceną w porównaniu z tym co nas może czekać. No cóż, strach przed cierpieniem miał wtedy wielkie oczy.
 • Jakie poparcie!!! dla przekazania POLSKICH dokumentów IPN USA...nawet "uśpiony"rebe Wildsteina popiera!!
  https://ipn.gov.pl/pl/o-ipn/struktura/kolegium-ipn-1/dzialalnosc-kolegium/dokumenty/65125,UCHWALA-Nr-32019.html

  UCHWAŁA Nr 3/2019

  Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

  z dnia 29 stycznia 2019 r.  Na podstawie art. 23 ust. 2 pkt. 7 ustawy z dnia 18 grudnia 1998 r. o Instytucie Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu (Dz. U. z 2018 r. poz. 2032, 2529), uchwala się co następuje:

  § 1.

  Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej w pełni popiera stanowisko kierownictwa Instytutu Pamięci Narodowej w sprawie rozmów z Muzeum Holocaustu w Waszyngtonie dotyczących kontynuacji współpracy w zakresie udostępniania dokumentów.

  § 2.

  Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.  prof. dr hab. Wojciech Polak

  Przewodniczący Kolegium

  dr hab. Sławomir Cenckiewicz

  Zastępca przewodniczącego Kolegium

  prof. dr hab. Tadeusz Wolsza

  Zastępca przewodniczącego Kolegium

  prof. dr hab. Jan Draus

  prof. dr hab. Piotr Franaszek

  Bronisław Wildstein

  Krzysztof Wyszkowski


  https://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/428253,bronislaw-wildstein-bylem-masonem-zostane-katolikiem.html

  Nasi NAJLEPSI "pszyjaciele" NIGDY przenigdy, nam nie dadzą krzywdy zrobić!!zasłonią własnym ciałem i głowicami!!
  Dopóki nie oddaliśmy całej kwoty,330 mld dolarów jesteśmy bezpieczni!
 • Szanowny Panie Wrzodak,
  doprawdy, ma to niewielkie znaczenie, czy amerykańskie rakiety w Polsce będą miały głowice jądrowe.

  Od lat analizowane jest strategiczne rozwiązanie wygrania wojny jądrowej w ten sposób, że bronią jądrową atakuje się z daleka tuż po wyprzedzającym, precyzyjnym ataku konwencjonalnym.

  Właśnie dlatego Amerykanie instalują tyle rakiet wokół Rosji.
 • hm
  Easy- Polacy są i tak na bieżąco eliminowani z życia, metody jakby bardziej niemieckie, chociaż kto wie czy to nie deal. Nasze społeczeństwo jest jak kurczaki na fermie,kurczaków nie zabija się atomami ale zatrutą paszą , eutanazją i szczepionkami i nie ma dojścia żeby coś wytłumaczyć . To jest koniec, chyba że coś niespodziewanego sie wydarzy....


  pozdrawiam
 • Wprawdzie,chcieli nas zbombardować, ale za to ponoć,mniejszymi ładunkami niż ZSRR, więc jednak nas kochają,uff..
  I to się liczy!!
  https://tech.wp.pl/tymi-samolotami-amerykanie-chcieli-zrzucic-bomby-nuklearne-na-polske-6034823959606401a
 • WPS
  Czaputowicz, nieco się przestraszył społecznych reakcji i obłudnie szuka usprawiedliwienia, że Niemcy go ponoć źle zrozumieli.
  Ten marionetkowy urzędnik i popychadło Departamentu Stanu USA przekracza wszelkie granice śmieszności. Niestety konsekwencje jego działań mają bardzo szkodliwe skutki dla przyszłości Polski.
  Jak najprędzej powinniśmy pomyśleć jako Polacy o zawiadomieniu Prokuratury o zamiarze popełnienia przestępstwa ( Zdrada dyplomatyczna, art. 129 kk) przez ministra spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza.
  Osoby gotowe do poparcia inicjatywy prosimy o kontakt z Polską Patriotyczną i WPS.

  biuro@polskapatriotyczna.org.pl

  lub przez kontakty na stronie:

  wiernipolsce1.wordpress1.com


  Dodatek kompromitujący ministra Czaputowicza:

  http://www.spiegel.de/politik/ausland/inf-abkommen-polnischer-aussenminister-fordert-us-atomraketen-in-europa-a-1251157.html

  Oświadczenie MSZ

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych zdecydowanie zaprzecza, jakoby w wywiadzie udzielonym redakcji Der Spiegel minister Jacek Czaputowicz domagał się rozmieszczenia amerykańskich rakiet atomowych w Europie. Tytuł artykułu, który ukazał się w dniu dzisiejszym na stronie internetowej tygodnika, nie oddaje treści rozmowy.

  W rozmowie z dziennikarzem niemieckiego tygodnika, dotyczącej Traktatu INF, szef polskiej dyplomacji zauważył, że Europa bazuje obecnie na odstraszaniu nuklearnym gwarantowanym przez Sojusz Północnoatlantycki. Wskazał przy tym, że w interesie Europy, jest dalsza obecność amerykańskich sił, w tym sił jądrowych, na naszym kontynencie.

  Zapytany o możliwość rozmieszczenia broni nuklearnej na terenie Polski minister Czaputowicz wyraźnie podkreślił, że „zupełnie sobie tego nie życzymy”. Szef polskiej dyplomacji nie wykluczył, że w przyszłości, podobnie jak obecnie, broń jądrowa będzie zapewniać pokój w naszej części świata. Ewentualne decyzje w kwestii miejsca stacjonowania tego typu broni pozostawił jednak do wyłącznej decyzji NATO.

  Aktualnie broń jądrowa znajduje się na terenie kilku państw europejskich.

  NATO obecnie analizuje wpływ rozmieszczenia rosyjskich pocisków rakietowych zakazanych traktatem INF na swoje bezpieczeństwo, by zapewnić wiarygodność i efektywność polityki odstraszania i obrony. Polska w pełni popiera tę politykę obejmującą komponent nuklearny i będzie konsekwentnie realizować swoje zobowiązania sojusznicze.  Biuro Rzecznika Prasowego
  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  za:https://www.gov.pl/web/dyplomacja/oswiadczenie-msz
 • Autor.
  Chyba niewiele możemy przy aktualnej świadomości politycznej Polaków zrobić . Jedynie należy przypilnować, by ci "kreatorzy' naszej polityki w przypadku rozpętania konfliktu zbrojnego, nie zdążyli z Polski uciec....
 • @Rydzyk atomowy
  Panikarski artykuł.

  Gdy byliśmy w Układzie Warszawskim celowało w nas NATO.
  Gdy jesteśmy w NATO -celuje w nas Rosja.
  Taka geografia.

  W przypadku wojny wywołanej przez którąkolwiek stronę-
  "Od Gdańska do Krakowa
  będzie pustynia atomowa."

  Jedno z wyjść to zbudować własną bombę atomową. Brudną albo czystą. Przyswoić sobie Scenariusz Sacharowa. A i wprawaić się w podkradaniu nowoczesnych broni USA,Izraela, Rosji i Chin.
 • @Oscar 15:01:45
  Tym niemniej bardzo to niepokojace, ze polskim MSZ kieruje czlowiek niepoczytalny.
 • Nigdy nie jest na tyle źle, żeby nie mogło być jeszcze gorzej
  Tamta sytuacja sprzed lat był jednak nieporównywalnie bardziej komfortowa od dzisiejszej.Bowiem w tamtych archaicznych czasach obydwie strony wierzyły w apokaliptyczność skutków użycia broni jądrowej co już samo w sobie stanowiło opory przed jej użyciem.
  Ale obecnie amerykańscy specjaliści ( a przecież wiemy że są geniuszami), głośno mówią że "zła sława" broni atomowej i zabobonny lęk przed jej użyciem, to wyłącznie skutki sowieckiej propagandy.Opierając się na tych odkrywczych opiniach wojskowi stratedzy całkiem na poważnie rozważają użycie broni atomowej na niewielkim terytorium.
  Jednym słowem groźba użycia broni jądrowej jest dziś większa niż kiedykolwiek.
  https://www.theguardian.com/world/2019/jan/28/us-nuclear-weapons-first-low-yield-warheads-roll-off-the-production-line
  https://www.cnbc.com/2016/08/03/trump-asks-why-us-cant-use-nukes-msnbcs-joe-scarborough-reports.html

  PS
  Kilka godzin temu Putin zakazał ministerstwu spraw zagranicznych i ministerstwu obrony inicjowania jakichkolwiek rozmów rozbrojeniowych.
  http://www.trud.ru/article/02-02-2019/1371973_putin_zapretil_mid_i_minoborony_initsiirovat_peregovory_po_razoruzheniju.html
 • Gdzie ukryja sie obecni wrogowie Rosji gdy upadnie dolar a z nim USA-ten art ponizej o tym wlasnie
  Michael Hudson: Genialna strategia Trumpa pozwalająca zdławić Hegemię dolara amerykańskiego
  Wysłany dnia 1 lutego 2019 r Yves Smith

  Michael Hudson, profesor nauk ekonomicznych na University of Missouri w Kansas City i pracownik naukowy w Levy Economics Institute of Bard College. Jego najnowsza książka to "i wybaczyć im ich długi": pożyczanie, wykluczenie i odkupienie od finansów epoki brązu do roku jubileuszowego < wspólnie zamieszczono na stronie internetowej Hudsona

  Koniec niekwestionowanej globalnej dominacji ekonomicznej Ameryki przybył wcześniej niż się spodziewano, dzięki tym samym Neokonserwatystom, którzy dali światu Irak, Syrię i brudne wojny w Ameryce Łacińskiej. Tak jak wojna w Wietnamie wypędziła Stany Zjednoczone ze złota do 1971 roku, jego sponsorowanie i finansowanie brutalnych reżimów wojennych przeciwko Wenezueli i Syrii - i grożenie innym krajom sankcjami, jeśli nie przyłączą się do tej krucjaty - teraz doprowadza Europę i inne narody do stworzyć swoje alternatywne instytucje finansowe. Michael Hudson: Trump's Brilliant Strategy to Dismember U.S. Dollar ...
  https://www.nakedcapitalism.com/2019/02/trumps-brilliant-strateg...
  Tłumaczenie strony
  2 dni temu - Trump's neocon extremists are burning the US dollar house down. ... 2:00PM Water Cooler 2/1/2019 - 02/01/2019 - Lambert Strether · Frail Seniors Find Ways ... Michael Hudson: Trump's Brilliant Strategy to Dismember U.S. Dollar Hegemony ..... https://en.wikipedia.org/wiki/Grasshopper_Glacier_(Montana).
 • Cele dla rakiet
  .
  @trojanka 17:55:28

  „Wprawdzie,chcieli nas zbombardować, ale za to ponoć,mniejszymi ładunkami niż ZSRR ”

  Wielkość ładunków ZSRR była istotna dla celów w RFN, wielkość ładunków USA dla nas. Bohater narodowy Kukliński zadbał o to, aby precyzja ładunków USA była lepsza.

  Dziś jest wielkość ładunków rosyjskich decydująca dla nas. Jednakże nie tylko kto w nas celuje jest ważne, stajemy się celem, jeśli na terenie naszego kraju znajdują się ważne obiekty o znaczeniu wojskowym:
  stanowiska rakietowe
  centrale dowodzenia
  lotniska
  węzły komunikacji naziemnej
  porty wojenne
  bazy wojskowe z personelem i wyposażeniem wojskowym
  administracja centralna

  takie obiekty będą w pierwszej kolejności atakowane, im więcej takich obiektów, tym większe prawdopodobieństwo ataku, tzn. im więcej takich obiektów, n.p. mających nach bronić obiektów pod kontrolą US Army, tym większe prawdopodobieństwo, że Polska zostanie zaatakowana przez Rosję, przed „transformacją ustrojową” przez USA, wtedy była Polska, także NRD, narażona na zmasowane ataki rakietowe jädrowe USA z obszaru RFN. Dziś każdy nowy obiekt US Army jest pierwszorzędnym celem ataku Rosji, ściąga na nas dodatkowe zagrożenie.

  Można tu uspokoić mieszkańców Warszawy, z uwagi na koncentrację jednostek różnego przeznaczenia, Warszawa musiała by odegrać rolę podobną do Hiroszymy, co dla jej mieszkańców oznacza tylko jedno, że przestali by istnieć.

  Obiekty przemysłowe będą strony starały się zachować, chyba, że groziła by ich utrata, a ich znaczenie militarne było istotne.
 • @jan 23:28:45
  Odpowiedź Europy na próby izolowania Iranu:

  Gemeinsame Erklärung der E3-Außenminister – Jean‑Yves Le Drian (Frankreich), Heiko Maas (Deutschland), Jeremy Hunt (Vereinigtes Königreich):

  „Im Einklang mit ihrer festen Entschlossenheit und ihren fortwährenden Bemühungen, den mit Resolution 2231 des Sicherheitsrats der Vereinten Nationen gebilligten Gemeinsamen Umfassenden Aktionsplan (JCPoA) aufrechtzuerhalten, geben Deutschland, Frankreich und das Vereinigte Königreich die Gründung von INSTEX SAS (Instrument for Supporting Trade Exchanges) bekannt, einer Zweckgesellschaft, die zum Ziel hat, den legitimen Handel zwischen europäischen Wirtschaftsakteuren und Iran zu ermöglichen.
  Die E3 bekräftigen erneut, dass ihre Bemühungen, die wirtschaftlichen Bestimmungen des JCPoA aufrechtzuerhalten, daran gebunden sind, dass Iran seine Verpflichtungen im Hinblick auf das Nuklearprogramm vollständig umsetzt, was auch die uneingeschränkte und rasche Zusammenarbeit mit der IAEO einschließt.

  Durch INSTEX wird der legitime Handel zwischen Europa und Iran gefördert, wobei der Schwerpunkt zunächst auf den Sektoren liegt, die für die iranische Bevölkerung am wesentlichsten sind, beispielsweise Arzneimittel, Medizinprodukte sowie Lebensmittel und Agrargüter. Langfristig soll INSTEX wirtschaftlichen Akteuren aus Drittstaaten offen stehen, die Handel mit Iran treiben wollen, und die E3‑Staaten werden fortlaufend prüfen, wie dieses Ziel erreicht werden kann.

  Die heutige Gründung von INSTEX stellt einen wichtigen ersten Schritt der E3‑Staaten dar. INSTEX wird seine Arbeit nach einem schrittweisen Ansatz aufnehmen:

  Die E3 werden gemeinsam mit INSTEX weiterhin an konkreten und operativen Einzelheiten arbeiten, um die Arbeitsweise der Gesellschaft festzulegen.
  Die E3 werden ferner mit Iran daran arbeiten, einen wirksamen und transparenten korrespondierenden Rechtsträger zu schaffen, der dafür notwendig ist, dass INSTEX seine Arbeit aufnehmen kann.
  INSTEX wird nach den höchsten internationalen Standards im Hinblick auf die Bekämpfung der Geldwäsche und der Terrorismusfinanzierung (AML/CFT) und die Einhaltung von EU- und VN-Sanktionen arbeiten. Vor diesem Hintergrund erwarten die E3, dass Iran rasch alle Elemente seines FATF-Aktionsplans umsetzt.
  Die E3 betonen ihre Entschlossenheit, die weitere Entwicklung von INSTEX mit interessierten europäischen Ländern voranzubringen, damit dieses Instrument zur Unterstützung von Handelsaktivitäten mit Iran nach Abschluss der oben aufgeführten Schritte seine Arbeit aufnehmen kann.“

  za:https://www.auswaertiges-amt.de/de/newsroom/instex/2185396  Kierując się stanowczą chęcią utrzymania Wspólnego Wszechobejmującego Planu Działań (dotyczącego irańskiego porozumienia nuklearnego – red.), Francja, Niemcy i Wielka Brytania ogłaszają ustanowienie „narzędzia wspierania transakcji handlowych INSTEXX SAS”.

  Polityczny zatarg z Iranem. Skutek – straty dla polskich biznesmenów
  Mowa o specjalnym mechanizmie, który ma na celu „uproszczenie legalnych transakcji pomiędzy europejskimi partnerami gospodarczymi i Iranem”.„Na początku INSTEX będzie skoncentrowany na najbardziej znaczących dla irańskiego narodu sektorach, do których należeć będą produkcja farmaceutyczna, instrumenty medyczne i produkty rolne” — głosi komunikat.
  Jak powiedział szef francuskiej dyplomacji Jean-Yves Le Drian na spotkaniu z udziałem ministrów spraw zagranicznych UE w Bukareszcie, mechanizm utworzono we Francji z udziałem RFN i Wielkiej Brytanii.W listopadzie 2018 roku stały przedstawiciel Rosji przy UE Władimir Czyżow nazwał ideę utworzenia takiego mechanizmu niełatwym, lecz możliwym do zrealizowania zadaniem.

  za:https://pl.sputniknews.com/swiat/201902019718204-ue-ustanowila-specjalny-mechanizm-rozliczen-z-iranem-sputnik-polska/
 • @Wrzodak Z. 15:14:27
  "wyjścia nie widać"?...
  Panie Zygmuncie, widać, widać... ale zahipnotyzowani telewizorami Polacy nie chcą tego wyjścia widzieć. Im jest dobrze, do dostali 500+ (na drugie dziecko, zamiast 1200 na każde, jak kiedyś chciał LPR)...
  Polacy nie poparli kiedyś LPR (i Samoobrony) pozwolili ją zniszczyć, nie posłuchali (i nadal nie słuchają) wezwań Matki Boskiej, to jaki nas czeka los?
  Po raz kolejny taki?
  https://www.youtube.com/watch?v=TR-VxXMq66g&t=56s
  Nie, Panie Zygmuncie... nas Polaków czeka teraz los o wiele gorszy...
  Już nasze dzieci w dziesiątkach tysięcy co roku od czasu "odzyskania" wolności idą na tortury a Polacy mają to w dupie!
  Jaki los nas Polaków czeka?

  My Polacy NIE MAMY JUŻ INNEGO WYJŚCIA jak tylko i wyłącznie LEŻEĆ KRZYŻEM u stóp naszej Królowej, na które teraz plujemy NAWET W KOŚCIELE przystępując do tych różnych neokatechumenalnych satanistycznych wspólnot które bluźnią przeciw Panu Bogu w Jego kościołach.

  Na co my Polacy liczymy?! jaki los nas czeka!?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930