Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
184 posty 3136 komentarzy

Wrzodak Z

Uwagi do organizacji MN

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dla dobra kolenych marszów, potrzebna jest analiza dotychczasowych oraz wyciągniećie wniosków na przyszłość. Ja widziałem ten marsz innym wzrokiem niż inni. Proszę uważnie przeczytać.

Kilka wniosków z marszu ,,Niepodległości”

 

Oceniam kolejny tzw. ,,marsz niepodległości” pod kątem organizacyjnym oraz politycznym bardzo żle. Mam takie wrażenie, jakby organizatorom tego marszu zależało na celowej klęsce. Nie wyciągnięto żadnych wniosków z lat poprzednich, w których lewacki świat medialno – salonowy wył z powodu burd wyrządzanych przez prowokatorów podczas marszu. Organizatorzy mając to w pamięci, powinni następny marsz przygotować pod kątem organizacyjnym i politycznym perfekcyjnie. Wszystkie media trąbiły w jedną trąbę, wiedząc z góry co się wydarzy podczas marszu, podobnie czynili to prowokatorzy,  ponieważ organizatorzy puścili marsz na żywioł, a więc hasło ,,róbta co chceta” podczas tego marszu aż nadto było widoczne.

Kilka demonstracji w swoim życiu przygotowywałem, te pierwsze (pomijam te z czasów stanu wojennego) na początku lat 90 domagając się lustracji i dekomunizacji oraz przeciwko tzw. ,,Bolkowi”, min. paląc jego kukły przed Belwederem. Demonstracje wtedy też były puszczone na żywioł, konsekwencje były poważne, ale następne były już dokładnie wyreżyserowane pod kątem organizacyjnym. Za moich czasów nie mogło być osób na demonstracji pod wpływem alkoholu oraz w kominiarkach, tacy byli natychmiast usuwani z tłumu, robiły to nasze służby i policji, wcześniej informując każdego demonstranta o naszych zasadach jakie obowiązują podczas demonstracji.

Każda demonstracja miała swój przekaz medialno – polityczny, demonstracja miała swój transparent przewodni z hasłem oraz transparenty informacyjne o co nam chodzi. Drukowaliśmy ulotki z postulatami, plakaty, instrukcje dla demonstrantów a w kolejnych demonstracjach mieliśmy swoją łączność.

Niestety, ale organizatorzy marszu nie przebili się do opinii publicznej z konkretnym hasłem przewodnim,  kompletnie położyli organizacje marszu. Hasła w rodzaju ,,raz sierpem,,,,,,to przeżytek, to było dobre na przełomie lat 80/90, a nie teraz. Potrzeba nowego rozdania.

Zawsze demonstracje powinny zacząć się od zebrania ludzi w jednym miejscu, wystąpień osób, które odpowiadają za taki marsz,  są przemówienia organizacyjne i polityczne.

Następnym błędem była sama trasa przemarszu, po co taki długie włóczenie się po Warszawie, wystarczyło przejście o wiele krótszą trasą. Kończąc przed pomnikiem Romana Dmowskiego, takim samym programem jakim się zaczęło, można jeszcze zakończyć krótkim koncertem pieśni patriotycznych.

Sama ochrona marszu, to gołym okiem było widać, że nie została przeszkolona a powinna.

Właśnie ,,salonowi” zależało na takim chaosie, jak było podczas marszu. Ale największym błędem było zapewnienie policji, że sami się ochronimy i policji nie potrzebujemy. To poważny błąd organizatorów. Takie zapewnienia może sobie składać Tusk, Kaczyński, Kalisz, ponieważ salon, media i ich bojówki samych siebie nie zaatakują. Dlatego obowiązkiem było na dwa dni przed marszem objechać trasę z policją i na bieżąco usuwać miejsca, które mogły skończyć się rozróbami. To organizator powinien zażądać od policji zamknięcia bram i bocznych ulic na trasie przemarszu oraz ochrony ambasad. Policja powinna chronić boki i tył demonstracji, od tego oni są. Własna ochrona jest tylko uzupełnieniem ochrony demonstrantów przez policję. To organizatorzy powinni informować demonstrantów dużo wcześniej, jaki scenariusz przewidują podczas marszu, wydając dyscyplinującą demonstrantów instrukcję. Tego nie było. Lepiej mieć o 1000 mniej demonstrantów, niż skompromitowany marsz.

O to chodziło okrągłostołowcom, żeby taki scenariusz przyjąć, aby odpowiedzialność za rozróby, które urządzili ich prowokatorzy spadło na Ruch Narodowy w Polsce, który tak bardzo ciężko odtworzyć. Te ,,błędy” celowe lub nie, doprowadziły do tego, że przeciętny Polak nie wie o co chodzi ,,narodowcom” i wyciągają wniosek, że następni to świry i rozrabiacze i nie mają żadnego planu ratowania Narodu i Polski.

Min. dlatego odpowiednie służby, tak na szybko w piątek udekorowali tęczę, by prowokatorzy ich, mieli co podpalić.

Swoich agentów ustawili z koktajlami mołotowa na dach budynku przy ulicy Skorupki, by rzucać i prowokować demonstrantów oraz rozrabiali tam skuteczni prowokatorzy w kominiarkach. Klasyczne sprowadzenie na boczny tor celów przemarszu.

Największym sukcesem salonu, była ewidentna prowokacja przed ambasadą rosyjską. Przecież ten Sienkiewicz łże w żywe oczy,  wręcz rżnie głupca, że Policja chroniła ambasadę Rosji od frontu, ponieważ tędy marsz nie przechodził, marsz szedł na tyłach ambasady? Czyli  z góry wiedział, że tył ambasady będzie zaatakowany i on nie reagował, mógł nawet swojego prowokatora z butelką benzyny wpuścić w tłum i cel osiągnąć – w postaci kompromitacji ruchu narodowego i skłócanie na życzenie Niemiec i Usraela Polaków z Rosjanami. Ta gnida polityczna Sienkiewicz to wyjątkowo niebezpieczny człowiek dla Polski, podobnie zresztą jak Sikorski, ci dwaj ,,spadochroniarze” wiedzą dla kogo pracują i ,,dobrze” wywiązują się z swoich zadań. Ci dwaj ,,geniusze” powinni codziennie być badani na wariografie w związku z ich działalnością ,,polityczną”.

Proszę zauważyć, kto zyskał politycznie na tzw. ,,marszu niepodległości”. Moim zdaniem skorzystali wszyscy oprócz Ruchu Narodowego. Skorzystała władza czyli PO, ponieważ skompromitowała ten marsz pod kątem organizacyjnym, skorzystał Kaczyński, ponieważ on jest ,,odpowiedzialnym, spokojnym, wyważonym, prawicowym” politykiem, skorzystała lewica, ponieważ pokazują palcem, że to ,,faszyści” z RN chcą nam podpalić Polskę. Czyli skorzystali salonowcy, ,,dwór magdalenkowy”, oni się umocnili politycznie i uwiarygodnili się w swoich elektoratach, że są ,,rozsądnymi” politykami. Okrągły stół znowu górą!!!

Oczywiście, pomogli im dziennikarze, tu wszyscy w jedną trąbę dmuchali, polegało to na tym, aby przypodobać się władzy i koncesjonowanej opozycji, tak by mieć intratne zlecenia reklamowe dla swoich mediów, a za tym idą wysokie apanaże finansowe dla darmozjadów pracujących dla tych medialnych oszustów.

Pytanie jest jedno, ale zasadnicze, czy o konsekwencjach takiego bałaganu zdawali sobie sprawę organizatorzy marszu???

Myślę, że jedni z tych organizatorów są kompletnie nie przygotowani do wzięcia odpowiedzialności za przewodzeniu RN, a drudzy to karierowicze, którzy przykleili się do RN, by zaistnieć medialnie. Słuchając wypowiedzi Artura Zawiszy i  Krzysztofa Bosaka, śmiem twierdzić, że oni są tu dla swoich karier a nie z powodu swoich ideologii narodowej. Oni nie odróżniają anarchistów oraz anarchii od myśli narodowej. Pomijać organizację marszu, wypowiedzi tych dwóch panów są żenujące. Brną w kłamstwie i głupocie, ponieważ nie potrafią logicznie wytłumaczyć gdzie była przyczyna błędu organizatorów ale również i policji. Przecież spalenie tęczy, rozróby na ulicy Skorupki i rzucanie rac na teren ambasady wraz z spaleniem budki policyjnej, winni są przełożeni policjantów, czyli minister MSW i Komendant Główny Policji, trzeba o tym wyrażnie mówić. Winą organizatorów jest to, że kolejny raz nie przewidzieli skutków prowokacji.

Pytam dlaczego ambasada Izraela i USA w Warszawie była chroniona od tyłu i przodu a ambasada Rosji nie była chroniona?.

Zawisza i Bosak cieszą się z skutków i konsekwencji ataku na ambasadę Rosji, ale dlaczego ci dwaj karierowicze nie zaatakowali ambasad Niemiec, Izraela i USA, przecież to nowi - starzy nasi ekonomiczni okupanci. Trzeba być wyjątkowo podłym watażką, aby chronić prawdziwych oprawców rozbiorów Polski, odwracając uwagę Polaków, atakując tych co w rozbiorach Polski nie maczają palców. Zawisza & Bosak informują opinię publiczną, że oni 11-11 maszerują po Warszawie, ,,świętując Niepodległość” Polski. Pytam jaką ,,Niepodległość” Czyją Niepodległość??? Tak działa głupota lub konspira, tak by wtłaczać Polakom kłamstwa, w rodzaju, że Polska jest Niepodległa, bo tak nie jest.

Powielanie tekstów Komorowskiego to nic innego jak zgoda z ekonomicznymi rozbiorami Polski, to  służy tym co doprowadzili do takiej sytuacji Polskę i służy wrogom Polski.

Przecież Polska po wejściu do NATO i UE oraz podpisaniu Traktatu Lizbońskiego przez L. Kaczyńskiego, utraciła swoją Niepodległość na rzecz tych ponadnarodowych korporacji. Polska nie ma już własnej polityki zagranicznej, ekonomicznej, gospodarczej, obronnej.

Jarosław Kaczyński, powiada, że są ,,siły wewnętrzne w Polsce, które osłabiają naszą Niepodległość” Przecież to wyjątkowy kłamca, wyjątkowy agent w/w korporacji. To nie kto inny tylko on razem z Kwaśniewskim , Komorowskim, swoim bratem walczyli o wejście do kołchozu UE, to oni razem walczyli o zatwierdzenie TL, to oni razem na rozkaz swoich mocodawców z usraela napadli na suwerenne kraje.

Niepodległość Polski wyprowadzono z Polski do Berlina, Brukseli, Waszyngtonu, Tel Avivu.

Polskę wyprowadzono z Polski do w/w korporacji. O jakiej Niepodległości mówi Zawisza, co on świętuje??? Polską rządzi wynajęta przez w/w korporacje służba, której pomagają obce służby specjalne oraz wszech – potężne media. To jedyna Rosja nie chce przyjąć prawa narzuconego z zachodu ,,cywilizacji satanizmu i homoseksualizmu”, to jedyna Rosja zamknęła w więzieniu złodziei majątku narodowego w tej części europy i to kole w oczy agentom niemieckimi usraelskim, którzy są zainstalowani tu nad Wisłą.

Jedynym krokiem po za zajściu przed ambasadą Rosji,  który mógłby skompromitować układ rządowy, to organizatorzy powinni odciąć się od tych, którzy podpalili budkę i co rzucali race na teren ambasady i potępić Sienkiewicza szefa MSW za to, że celowo nie zabezpieczył terenów ambasady Rosji i to on w pełni odpowiada za to co się stało. Wtedy mogłoby skończyć się dymisją tego nieudacznika w rządzie, a tak to Polacy nadal wierzą, że to narodowcy podpalili budkę przed ambasadą. Niestety, ale Zawisza chce wymienić spaloną budkę na tupolewa, takie stwierdzenia kompromitują go.

 Narodowiec, który nie potrafi  odróżnić dobra od zła, nie jest Narodowcem, jeżeli nie wie co to jest prawdziwa Niepodległość z Suwerennym Narodem nie jest Narodowcem.

Śmiem twierdzić, że wielu pod szyldem budowy RN w Polsce podpisują się uzurpatorzy, których celem jest skompromitowanie prawdziwego RN, tak żeby on nigdy nie powstał. Jeżeli już RN podnosi się to w odpowiednim momencie, uzurpatorzy ci zadają ciężki cios jak to robią swoimi nieodpowiedzialnymi słowami Zawisza & Bosak.

Bardzo bolesny cios RN zadał Roman Giertych, który z radykalnego narodowca przemianował się w salonowca, tubę środowisk skrajne liberalnych, który dla kariery poświęcił nawet bliskich z swojej rodziny. Czy Bosak i Zawisza z czasem nie pójdą w śladami  RG, tego nie jestem pewien.

Podkreślam, bez budowy formacji ideowej, bez programu, bez szkoleń, ciężkiej pracy organizacyjnej nie zbuduje się trwałej organizacji.

Za rok ,,Marsz o odzyskanie Niepodległości”, musi ulec organizacyjnej, ideowej, programowej, personalnej zmianie. Powielanie co roku tych samych błędów, to równa się z powolnym zejściem z sceny.

Zygmunt Wrzodak

13-11-2013 rok

 

 

  

KOMENTARZE

 • @Autor
  Przeczytałem uważnie Pański tekst. Zgadzam się z wieloma Pańskimi tezami, jednakże mam wrażenie, iż Pan zbyt ostro ocenia Ruch Narodowy oraz organizatorów Marszu. Zdaje mi się, iż organizatorzy nie mieli szans "uchronić" tęczy czy budki pod ambasadą rosyjską. Tego - moim zdaniem - nie dało się przewidzieć.
  Za mało jest w Pańskim tekście danych o manewrach sprzedawców, zwanych przez Pana salonem. To oni wytężają wszystkie siły, by zniszczyć jakiekolwiek myśli o wolnej Polsce. To oni przez ponad 20 lat czynili wszystko, by nie powstały porządne formy organizacyjne prawicy.

  Pozdrawiam.
 • ?
  Panie Zygmuncie zbyt surowo ocenia pan obecny młody ruch narodowy, a tak poza tym, kto będzie finansował polski ruch narodowy, kto będzie finansował jego pracę, jego dzieło? Może pan podać nazwiska kilku bogatych Polaków, którzy by to chcieli uczynić nie oczekując za to jakiś profitów lub układów w momencie dojścia do władzy młodego pokolenia narodowców?!

  Przecież na pierwszy rzut oka widać, że te wszystkie wydarzenia około marszowe były zwykłymi ustawkami i prowokacjami.

  Pan naprawdę tego nie dostrzega?

  Pozdrawiam.
 • @autor
  Nie bądźmy naiwni.
  Marsz przebiegał zgodnie z zaplanowanym scenariuszem i wyglądał oraz osiągnął cele, które miał osiągnąć.
  Jedyne co należy ustalić, to kto z organizatorów Marszu działał z premedytacją, a kto na skutek ignorancji i niewiedzy.
  Przez okrągły rok od zeszłorocznego Marszu płynęły ostrzeżenia i analizy co do rezultatów osiągniętych przez imprezę i możliwych prowokacji.

  Gdyby ktoś miał jeszcze wątpliwości, to wystarczy przejrzeć wypowiedzi głównych organizatorów marszu na tematy "drażliwe" i "niepolityczne".

  Jest to stara i sprawdzona metoda stawiania na czele Polaków ludzi, którzy poprowadzą ich w kierunku przepaści lub wprowadzą w ślepą uliczkę.

  Muszę przyznać, że Pański tekst utwierdził mnie w przekonaniu, że to co działo się na Marszu i jego obróbka medialna przez media głównego ścieku (to trzeba rozpatrywać razem), to nie przypadek, i w małym stopniu wynik fuszerki.
  To jest konsekwentne i celowe działanie.
 • JESTEM PRZY POMNIKU DMOWSKIEGO CAŁY CZAS OD ROKU 2006-GO I...
  ...sporo się dowiedziałem o Polsce i kondycji endecji. Przede wszystkim - tego, że KOMUŚ stale zależy na tym, abyśmy nie robili narodowo-demokratycznych imprez. Mimo wszystko udaje się nam co roku taką imprezę przy Dmowskim robić, ludzie mogą się wypowiedzieć, poczęstować wieprzowiną, pośpiewać, posłuchać muzyki. Bardzo dużo dało stawianie Krzyża w tym miejscu, żeby była wypowiedziana cała prawda o polskiej drodze do Niepodległości. Jest ten Krzyż sprzed pałacu prezydenckiego (2010) i sprzed kamienicy, w której zamordowano Leppera (2011) oraz Krzyż z Giewontu (1901). To bardzo uspokaja atmosferę. Wprowadza nastrój rodzinny, ludzką życzliwość i piękno ponadczasowe.
  Uważam, że tędy właśnie droga - metodami narodowo-demokratycznymi z Bogiem osiągniemy zwycięstwo.
  Historycznie pomysł na Marsz Niepodległości jest emocjonalnym przelicytowaniem koncepcji starć między młodzieżą narodową a lewacką, które zwyczajowo się odbywały 11-go listopada "od zawsze". Postawienie pomnika Dmowskiego w roku 2006-tym miało odwrócić tę tendencję w świętowaniu, ukierunkować ludzi na przyjazne spędzenie czasu przy autentycznie polskim przywódcy - nestorze elitarnego ruchu narodowego. Dlatego żeśmy tam się spotykali, wiecowali, świętowali, częstowali herbatą. Marsz Niepodległości zaburza tę koncepcję, okazuje się koncepcją nie-narodowo-demokratyczną, wręcz ostentacyjnie wyprowadza nas "w krzaki", czyli w Agrykolę - to znaczy odwodzi Polaków od pomnika Dmowskiego, od wielogodzinnego, piknikowego świętowania, od wielu ciekawych wystąpień, spotkań towarzyskich i kuluarowo-politycznych. I właśnie ze względu na tę swoją nie-narodowo-demokratyczność musi przegrać. Symbolem nietaktownego, niezręcznego traktowania ludzi przez część środowiska marszowego uzurpującego sobie prawo do władzy absolutnej nad resztą narodowców jest niedopuszczenie do głosu Ryszarda Opary, sprzeciw wobec obecności Krzyża, sprzeciw wobec obecności kamer, obecność w komitecie honorowym antypolskich jednostek źle mówiących o Janie Kobylańskim, gorsząca kłótnia z Januszem Korwin-Mikke, zbyt surowe potraktowanie Przemysława Holochera na skutek WASP-owskiego donosu, brzydkie pominięcie Ludwika Wasiaka przy przemówieniach, natrętne złośliwe traktowanie starszych kolegów, niezabezpieczenie się przed wchodzeniem w obręb marszu ludzi zamaskowanych.
  Prawy Polak takich postaw nie chce. Polak chcą dobrze zorganizowanego, szlachetnego, świętowania. Nikt nam tego nie da. Erenowcy również. Musimy sobie sami takie świętowanie zrobić.
  Wkrótce spędzimy noc przed willą Jaruzelskiego (12/13 grudnia 2013), wspominając Eligiusza Niewiadomskiego (15 i 16 grudnia 2013) i kilka godzin przy Dmowskim (2-go stycznia 2014). Warto pomyśleć - co możemy zrobić dobrego DLA SIEBIE SAMYCH? Erenowcy, po których się tak wiele tak wielu spodziewało - okazali się jedynie tym kim są. Niedoświadczonymi młodszymi kolegami, potrzebującymi ciepłego wsparcia starszych i mądrzejszych narodowców.
  :)
  Eugeniusz Sendecki
 • @Eugeniusz Sendecki 05:22:26
  Zdaję sobie sprawę mocy pracy jaką Pan wkłada w organizację świąt.
  Ale jak wybierać dla Polaków miejsca i trasę świąt narodowych w których, ma być wesoło i przyjemnie? Teraz radość znika przy zimnym grobie i pomniku, ponieważ jest uziemiana tajemnicą milczenia grobów. Moim skromnym zdaniem, trasa miejsca święta narodowego powinna zbiegać się jednoczyć w czynnym centralnym punkcie wszystkich obywateli z krzyżem przy ciepłym ognisku narodowym:)

  Serdecznie Pozdrawiam
 • @goodness 09:20:24 - TAKIE CENTRALNE MIEJSCE W WARSZAWIE JUŻ JEST. PLAC NA ROZDROŻU.
  Stawiamy tam zadaszenie (jakby padał deszcz można się schronić), palimy ognisko, żeby było ciepło, częstujemy się herbatą, krzepimy gorącą kiełbasą wieprzową. Jest modlitwa, jest ofiara, są Polacy.
  W polskim pubie "Przejście" (tam gdzie zabili Łysego) można sobie strzelić strzemiennego za zdrowie endeków. :)
  Właściciel polskiego pubu ma moje solenne przyrzeczenie, że żaden z nas nie zrobi wiochy w toalecie.
  Najbliższa impreza w tym miejscu organizowana przez naszą ekipę będzie 2-go stycznia 2014.
 • ------- budowniczy jedności narodowej ---KRET --- / Sendecki /
  -----PRZECZYTAJCIE Państwo komentarze / LINK / -antagonizmy dzisiaj ?????? KOMU ? CZEMU ? mają służyć ?!

  http://dzikikraj.interia.pl/wyjete-z-sieci/news-atak-poganstwa-na-procesji-bozego-ciala-na-warszawskim-ursyn,nId,976365
 • ?
  Ale teraz chyba trzeba będzie pomóc tym zatrzymanym po marszu niepodległości? Czy nie?
 • @Paweł Tonderski 10:49:34 - OCZYWIŚCIE, ŻE TAK!
  Powinniśmy poznać ich nazwiska i okoliczności zatrzymania. Skoro cierpią za Ojczyznę - cześć i chwała bohaterom!
 • @goodness 09:20:24 - NIECH PAN ZOBACZY - JAK BYŁO PRZY POMNIKU DMOWSKIEGO;
  Sympatyczna narodowa impreza. W taki sposób stajemy się bardziej Polakami. Jesteśmy bardziej swojscy. Ludzcy.
  http://www.youtube.com/watch?v=vned5u9ocfs
 • @Eugeniusz Sendecki 10:56:49
  Zgadza się.
 • @Eugeniusz Sendecki 10:59:07
  Jakaś rozbieżność czy zamierzona?

  - Sympatyczna narodowa impreza. W taki sposób stajemy się bardziej Polakami. Jesteśmy bardziej swojscy. Ludzcy.

  - Powinniśmy poznać ich nazwiska i okoliczności zatrzymania. Skoro cierpią za Ojczyznę - cześć i chwała bohaterom!
 • @goodness 11:13:05 - TO TRZEBA PRZEANALIZOWAĆ STARANNIE.
  Za bohaterską super-postawę należy chwalić, a narodową super-imprezę trzeba organizować.
  Każdemu trzeba pogratulować, uścisnąć dłoń, docenić. Szczególnie tym, którzy poświęcają swoje dobro - czyli życie, czas, majątek. Na tym polega sprawiedliwość.
  Ogólnie Marsz Niepodległości został omówiony. Pora na szczegóły.
  A kwestia świętowania - dopiero została poruszona.
  Mnie niepokoi cenzura w temacie Krzyża stojącego przy Romanie Dmowskim. Postawienie Krzyża z Giewontu było zwieńczeniem wielkiego procesu duchowego odzyskiwania niepodległości przez Polaków.
  W pewnym sensie Polacy stali się niepodlegli już w roku 1901. Dmowski, Piłsudski i Paderewski wtedy byli początkującymi młodymi mężczyznami, poza głównym nurtem wydarzeń. Można nawet powiedzieć - że byli POZA. Dopiero później dołączyli. Dmowski zrozumiał najwięcej - bo był naukowcem, a Paderewski najlepiej wyczuł, bo był artystą. Taka była nasza historia.
 • Za dużo nasłuchali się Korwina, który zlasował im mózgi. Do nich nie dociera, że jest coś takiego jak organizacja.
  Korwin w swym długim życiu poza tym że ukończył studia filozoficzne zajmował się jedynie grą w brydża i opowiadaniem bajek dla dorosłych. Nie dziwota że nie rozumie że jest coś takiego jak organizacja, i że on żyje dzięki organizacjom. Pamiętacie, kiedyś przez miesiąc namawiał nas do udziału w jakimś jego wiecu, tyle że nie podał gdzie on ma być i kiedy. To jest ten poziom mentalno umysłowy, no taki lekki niedorozwój.
  A oni w tym Ruchu Narodowym za dużo się go nasłuchali, i też nie rozumieją w gruncie rzeczy spraw prostych - musi być organizacja, a ta ogranicza jednak wolność w jakimś zakresie, ale za to ma dużo plusów, więc ludzie od zawsze działają w organizacjach. Oni myślą że to tak spontanicznie, wolni ludzie sobie pomaszerują, wszystko się ułoży samo na zasadzie wzajemnych dwustronnych relacji między nimi (przecież niczego nie wolno narzucać), i będzie fajnie. Bo egzekwowanie jakichś reguł zachowania to przecież zbrodnia przeciw wolności człowieka, a wolność jest najważniejsza i tylko ona się liczy - jak naucza Korwin. Jak następnym razem uda im się wreszcie spalić jakąś ambasadę, to już przestanie być śmieszne. Albo coś podobnego w ramach wolnościowej ekspresji wywinąć.
 • @vortex 11:27:28 - ZAPRASZAM PANA DO WSPÓŁORGANIZOWANIA
  ...imprezy 2-go stycznia 2014, a wcześniej 13-go i 16-go grudnia 2013.
 • autor
  Sprawa ambasady rosyjskiej - to ewidentna wina MSW, które jest obowiązane zapewnić bezpieczeństwo niezależnie od deklaracji organizatorów Marszu.

  Faktem jest,że organizatorzy też o tym powinni pomyśleć, ale nie bardzo można było temu zaradzić z uwagi na warunki.

  Natomiast jest pytaniem,czy organizatorzy są odpowiedzialni za całe miasto w trakcie Marszu?
  Przecież sławetna tęcza przy pl. Zbawiciela - jest kilkaset m. od trasy Marszu.
  Czy jeśli w Łazienkach pies nabrudził na trawniku, a właściciel nie sprzątnął, a fakt ten miał miejsce w trakcie trwania Marszu, to odpowiedzialni są organizatorzy?
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:41:35 - PRZEANALIZUJMY SZCZEGÓŁY
  Jeżeli sprawcy podpalenia są uwidocznieni na zapisie monitoringu miejskiego i szli w Marszu, wybiegli poza obręb kolumny, podpalili tęczę, po podpaleniu tęczy wrócili do kolumny marszowej i się rozpłynęli w tłumie - to mamy sporą aferę.
  Jeżeli Straż Marszu nie filmowała wszystkiego - to bardzo duże zaniedbanie. Jeżeli się okaże, że sprawcy byli zamaskowani, ale można dojść, że zdjęli w pewnym momencie maski i ich zidentyfikować - to bardzo duży plus.
  Jeżeli się okaże, że prowodyr podpalenia tęczy jest rozpoznanym funkcyjnym Marszu, Straży Marszu, lub działaczem narodowym - to mamy kłopot.
  Lepiej jest stawiać Krzyż przy Dmowskim niż palić tęczę. Zwłaszcza w Święto Niepodległości.
 • @zygmuntbialas 00:47:09
  W internecie jest godzinny film z przejścia Marszu obok ambasady. Warto obejrzeć. Szczególnie końcówkę. Marsz przeszedł i nie ma tam żadnego pożaru. Widać wyraźnie jak Policyjne Pieczarki zamykają marsz swoim KORDONEM i widać nawet KOGUTY POLICYNE i WIDAĆ TEŻ ŻE TA RUSKA BUDA STOI NIENARUSZONA wniosek PODPALACZEM SĄ LUDZIE PAPKINA z MSW w rządzie RUDEGO ZDRAJCY I VOLKSDOJCZA !!!! Przy ambasadzie został kordon policji. Czyżby nie upilnował? Budka spłonęła po drugiej stronie ambasady (na Spacerowej), dlatego idiotyczne są zarzuty pod adresem straży marszu. Platfusy wyobrażają sobie widać, że miała być odpowiedzialna za ład i porządek w całym mieście albo chociaż w dzielnicach przez, które przebiegała trasa marszu. Absurd! A i na fotkę tęczy można się natknąć, manifestantów ani widu ani słychu, pustka, wokół zomowcy bezmyślnie gapią się jak ten badziew zaczyna się palić. Moim zdaniem ten badziew był przygotowany do POdpałki. Pokazywali, jak płonął. To trwało kilka minut. Palił się, jak snop suchego zboża. A HGW mówiła, że jest ognioodporny. (c)Huj Go Wie, z czego to było.
 • @Kula Lis 62 12:05:27
  Zdarzenie potwierdza, część prawdy prawdy może być oszustwem.
  Że ramy tęczy są niepalne to nie cała tęcza.
 • @Kula Lis 62 12:05:27
  Ale Hanka wydała na tę ch..nię 70 tysięcy złotych. :))))))
 • ------------ KUC posłuchajcie o czym mówi
  ------------------------- GDZIE JEST !!! 3 SIŁA !!!!

  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/ustalmy-jedno-beda-zmiany-w-rzadzie-kutz-premier-jest-przestraszony/wfpwb
 • @Paweł Tonderski 12:27:07
  Najpierw podawano, że 64 tys, dziś już 70 tys, ciekawe ile podadzą na koniec? Pzdr!
 • @goodness 12:16:26
  Podawano, że cała jest obecnie niepalna, trąbiono o tym w merdiach i prasie. Pzdr!
 • @Kula Lis 62 14:05:15
  Prawdziwa cena, też jest dowodem na oszustwo skoro część tęczy się spaliła, a druga część niepalna została.. Jednak cała prawda jest w Konstytucji „trzy” daje równowagę jak koniowi o zwichniętej nodze.
 • SLUCHAJCIE, TAK NIE MOŻNA. NIE DAWAJCIE SIĘ WCIĄGNAĆ W KANAŁ.
  Siły Oszukańcze podpaliły niepalną tęczę i teraz oczy Was wszystkich są na nią zwrócone. Odwróćcie wzrok od Bestii! Zwróćcie się ku Krzyżowi, mówię Wam.
 • @Eugeniusz Sendecki 16:33:47
  Krzyż będzie najważniejszy w Polsce, ale najpierw równowaga musi wrócić.
 • @Eugeniusz Sendecki 16:33:47
  Zbyt lekko niektórzy z was /może z uwagi na młody wiek/ traktujecie to zdarzenie podpalenia różowej tęczy i budki pod ambasadą.
  Przypominam o podobieństwie tej sytuacji z tym co zdarzyło się 80 lat temu w Berlinie /czy młodzi z ONR o tym wiedzą!/;
  -----------------------------------------------------------------------------
  Pożar Reichstagu był dla Hitlera pretekstem do rozprawy z opozycją

  80 lat temu w Reichstagu podłożono ogień. Jako podpalacza naziści stracili holenderskiego komunistę Marinusa van der Lubbe. Historycy do dziś spierają się, czy to on był sprawcą zamachu. Hitler wykorzystał incydent do brutalnej rozprawy z polityczną opozycją.
 • ------------ jak blisko - jak daleko...............
  http://www.youtube.com/watch?v=eyKYGZ67gJs
 • Show telewizyjnych statystów rozpatrywany w kategoriach politycznych!?
  Czy jest to uprawnione ? Ze wszech miar tak... 3x TAK...
  Dzisiejsza rywalizacja polityczna jest grą telewizyjną i tylko z tego punktu widzenia analiza jest uprawniona.
  Nie istniejesz w telewizji =nie istniejesz w demokracji...
  Internetowe kamery telewizyjne i kamerki w telefonach...nie wystarczą.
  Choć tak jak jak w ubiegłych latach filmy,m.in. z Nowego Ekranu , wpłynęły na odbiór Marszu Niepodległości wśród telewidzów...Nie napisałem "na całym świecie", "w całej Polsce ", tylko wśród telewidzów...i popsuły humor celebrytom.
  Bieżące nakręcone sceny wrócą w kampaniach przed wyborami , zapomniałbym dodać telewizyjnych...

  W realnym świecie nie istnieje według mnie ani ruch narodowy ani Święto Niepodległości ( patrz http://zbigniewjacniacki-zyciemojeinasze.blogspot.com/2013/11/swieto-niepodlegosci-czydzien.html ).

  Dlaczego tak uważam ? Bo kiedyś byłem w ruchu endeckim ...Nawet coś organizowałem...Ale odszedłem, gdyż endecy współcześni mało interesują się rodakami i ich losem...Ważniejszy jest " interes narodowy'
  i "silne państwo ", ale nikt nie zadaje sobie trudu konkretnie zdefiniować co to znaczy w XXI wieku.
  Dmowski nie opierał swoich działań politycznych na literaturze 100 lat wcześniejszej Kościuszki, Staszica lub Kołłątaja...
  Wszystko zrzucane jest na Pana Romana,Konecznego, Grabskiego, Doboszyńskiego ...No i oczywiście na Matkę Boską..A właściwie Matki Boskie...Częstochowską , Ostrobramską, Piekarską...i z każdej wiejskiej kapliczki...Już chyba poganie mniej od swoich Bogów oczekiwali...

  Zamiast święcić przeszłe dole i niedole zacznijmy święcić Przyszłość,
  którą zostawimy naszym wnukom...Ale to takie moje dziadkowe marzenia.

  Pozdrawiam

  X X X

  Zapraszam http://zbigniewjacniacki-zyciemojeinasze.blogspot.com/
 • @zygmuntbialas 00:47:09
  Panie Zygmuncie, oczywiście, że nie mieli szans ochronić tych obiektów przed którymi doszło do prowokacji, ale rok, dwa lata temu było podobnie, niestety, ale na swoich błędach trzeba się uczyć. Chodzi mi oto aby pobudzić osoby z zespołu organizacyjnego, aby następnym razem popracowali nad nową formułą organizacyjną oraz programową.
  Błędy były i nie ma co się burzyć. Opisałem to dość szczegółowo.
  Ideowość tego marszu, to nic innego, ale radykalizm PIS-u, chodzi o antyrosyjskość oraz hasła kompletnie przeżyte antykomunistyczne, które ja w latach 80 - głosiłem, Pan też. Zycie się zmieniło, świat się zmienia, są nowi okupanci Polski, nowe wyzwania dla narodowców i trzeba zadawać bandytom mocne ciosy, ale wypracowane w głowie bez kominiarek, odwagą, mądrością itd. RN ma bardzo mocne argumenty przeciwko zboczeńcom, komuno - liberałom, że nie trzeba postępować jak anarchista, żeby to artykułować. Ja widzę, że ideowość RN jest wpuszczana w stronę liberałów, czego dowodem jest ekspert RN d/s gospodarczych Chmal, który prywatyzował by nawet powietrze nad Polską oraz dostęp do morza. Zawisza to moim zdaniem cyniczny gracz, był w pisie za czasów, gdy ta partia szalała za wejściem Polski do UE atakując LPR z pozycji ,,prawicy", że my nie chcemy do ,,Europy". a więc jesteśmy za Rosją. Podobnie Bosak, to zwyczajny karierowicz, co zanczy jego pół - tajny klub N44, byćie swego czasu ,,republikaninem, zatrudnionym u republikanów, którzy finansowani są przez Niemców. To są narodowcy???
  Bardziej zależało niektórym z RN na lansowaniu się w mediach, zamiast dopilnować organizacyjnie przemarsz. Kardynalnym błędem było zrezygnowanie z ochrony Policji, gdy oni by chronili to na nich spadła by odpowiedzialność za prowokatorów.
  Moim zdaniem, organizatorzy powinni spotkać się z amasadorem Rosji i go przeprosić za Państwo Polskie, które celowo nie chroniło ich amasady. Urośli by w oczach opinii publicznej bardzo, a Sienkiewicz (jakie ładne nazwisko przyjął) wyszedł by na durnia, tym bardziej, że podobno Policja chciała chronić budynek amasady Rosji, ale ktoś zadecydował, że nie będzie chroniony.
  Organizatorzy powinni złożyć na Sienkiewicza zawiadomienie do prokuratury, podejrzewają go, że on celowo dopuścił do kompromitacji Polski w świecie. Ale bufon Zawisza woli cieszyć się z anarchizacji marszu i jeszcze atakuje Rosję.
  Co to za narodowiec, któremu odpowiada cywilizacja tzw. zachodu, a więc zwycięstwo szatana nad naszym Panem.
  Przeżyłem wiele w LPR, tylko nieliczni wiedzą jaką walkę toczyłem z Giertychem od 2003 roku, by móc zachować ideowość programową LPR, wiem jakie są sposoby dla słabych ludzi, którzy bardzo szybko zastępują z czasem komuno - liberałów, czego jesteśmy świadkami poczynań Giertycha i kilku jego przybocznych.
  Pozdrowienia
 • @Paweł Tonderski 01:56:21
  Oczywiście, że dostrzegam, ale muszą się uderzyć w pierś organizatorzy, że to jest już piąta prowokacja służb i powinni nie dać się kolejny raz sprowokować, ale tym razem popełniono jeszcze większe błędy, min. rezygnując z ochrony Policji, ja o tym pisze szerzej do pana Białasa i w tekście.
  Organizatorzy pewnie jakieś pieniądze mieli, a czy dobrze je wydali tego nie wiem i ile mieli też nie wiem. Natomiast, finansowanie RN jest praktycznie niemożliwe przez osoby z zewnątrz, chyba, że za uległość i kompromitowania RN, jak to robi fundacja republikanie, która finansowana jest przez niemców w której to fundacji dyr (sic) był Bosak.
  Gdy RN będzie wiarygodny, przedstawi program dla Polaków i Polski z którego wynikać będą korzystne zmiany dla ludzi, to Polacy dadzą kasę. Chyba, że RN nie będzie autentyczny jak np: pisuar, który bierze chochlą z naszych podatków to i nie będzie poparcia i kasy.
  Pozdrawiam
 • Jest jeszcze gorzej...
  Całym tym samozwańczym RUCHEN NARODOWYM steruje Roman Giertych a raczej liudzie stojący za nim kto zna jego wójka ten wie o czym piszę. Mam wiadomości od działaczy MW o spotykaniu sie cyklicznym Winnickiego i tej reszczy z ROMKIEM GIERTYCHEM Tym samym ROMKIEM co bezczelnie skłąda kwiaty przy KOMOROSKIM. Ruch Narodowy NIEISTNIEJE ! prawdziwy RUCH NARODOWY jest podzielony przez takich agentów obcych wywiadów i wpuszczany w maliny w sposób cyniczny. Jak PiSOWIEC Zawisza MOŻE BYĆ SZEFEM NSZ? czy RUCHU NARODOWEGO?
  To powturka z Historii zE SPRZEDANą Solidarnością.
 • Każdy marsz,każde zgromadzenie,
  może zostać dowolnie sponiewierane przez tych co mają władzę.Na tym to polega,recepta-wygrać wybory po to, by służby pracowały dla dobra kraju a nie politycznych ambicji.Pozdrawiam.
 • @Adam Czeczetkowicz 19:57:45
  Panie Adamie, pamiętam jak RG przygotowywał młodzież z MW do szkoleń prowadzonych przez ,,pracowników" ambasady usraela. Pytanie który z obecnych działaczy MW takie przeszkolenie przeszedł???
  Jest wielkie pole do popisu dla młodych z MWONR w sprawie usraelskich firm, które otrzymały koncesje na wydobywanie z naszej ziemi wszystkiego co możliwe, udziałowcem tych firm jest Sorosz min. JX Energy, Exxon Mobil i Chewron, przeciwko który protestują mieszkańcy lubelszczyzny, ale nikt nie chce im pomóc, ponieważ to amerykanie nowi okupańci nasi. Tu nie ma MW Bosaka, Zawiszy. Podobnie ma miejsce z eksterytorialnością dla baz amerykańskich w Polsce. jestem pewien, że ani jeden i drugi problem nie podważą nowi z RN.
  Co do do tej kanali politycznej giertychowskiej, jeżeli to prawda że nadal za działaczami MW stoi ten zdrajca RN, to zachodzi podejrzenie, że RN to koleini oszuści polityczni.
 • @Wrzodak Z. 20:41:55
  Oczywiście że to jest szwindel! MW i ONR miały spotkania w lokalach LPR! Czesto lokalni prezesi byli tu i tu prezesami jednocześnie! Gdy rozmawiałem z ONR by odcieli sie od MW i Giertycha mało mnie nie zlinczowali! Powiedziałem im wtedy "Jesli MW Giertycha jest tak wspaniałe to po co organizować nastepną organizację lepiej stworzyć jedną silną".
  Jako sympatyk MW w KOCIOŁKU SZLACHECKIM na obozie szkoleniowym kłuciłem się wręc o IZRAEL z działaczmi MW. Oni oczywiscie byli za IZRAELEM!
  To PRAKTYKA SPISKOWA nie TEORIA.
 • @zbigniew1108 18:51:41
  Trafiłeś w dziesiątkę………

  Zamiast święcić przeszłe dole i niedole zacznijmy święcić Przyszłość,
  którą zostawimy naszym wnukom...Ale to takie moje dziadkowe marzenia…………….
  http://m.neon24.pl/96dd0a7316b615f1a9dc822b687cfe7c,12,0.jpg

  Moje też marzenia są podobne. Zostawmy naszym wnukom porządek, bez błędów, ustalmy tylko datę tego ‘święta przyszłości”, bardzo potrzebnego, jak kropla wody na pustyni. Nawet, I P N zaczytał się tylko w rewersie historii. Awers historii, pamięć o przyszłości Narodu Polskiego jest tam omijany. Więc piękna idea o przyszłości Polaków czeka. Święto Przyszłości, potrzebna tylko data, kiedy? :)
 • @Adam Czeczetkowicz 21:21:15
  No to w zasadzie (jeżeli te fakty są prawdziwe) mamy pełną jasność. Można by w zasadzie zamknąć temat i wątek.
  Mnie się wydało już jakiś czas temu podejrzane natrętne nawiązywanie przez ONR do stylistyki faszystowskiej, jakby im zależało na tym żeby się podkładać. I jakby nie było II WŚ, bo to ze się podkladali to mniej ważne, ale te miliony Polaków których zamordowali Niemcy.
 • @vortex 23:15:56
  W sumie to nie o to chodzi. Poprostu obcy gospodarują nami jak chcą. Zwolennikami UE - PO, UMIARKOWANYMI Patriotami - PiS, KONKRETNYMI patriotami - MW/ONR.
  GÓRA ZAWSZE NALERZY NIE DO SIŁ POLSKICH dlaczego ? Bo inaczej Polska by sie odrodziła i upomniała od świata co nam swiat zabrał.
 • @Adam Czeczetkowicz 00:43:07
  To samo miałem na myśli. Żydzi z Niemcami doszli do wniosku że założą Polakom partię może nie całkiem faszystowską, ale faszyzującą - bo co im szkodzi, tyle już partii nam założyli. I całkiem im to elegancko wyszło, przy okazji mają oczywiste potwierdzenie na potrzeby ich propagandy, że Polacy to z natury naziści. Więc o co chodzi z tymi "polskimi obozami śmierci"? Pewnie że polskie były, każdy światły obywatel świata to zrozumie w tej sytuacji. Bardzo elegancką kombinację propagandową zrobili.
 • @vortex 01:14:08 - O, WIDZICIE VORTEX. NARESZCIE ŻEŚCIE ZROZUMIELI.
  To teraz rozumiecie - czemu WSZYSTKIE media zgodnie milczą na temat naszej narodowo-demokratycznej imprezy przy Krzyżach przy Dmowskim? tej z częstowaniem kiełbasą wieprzową i prosiakami? Bo PSUJEMY wizerunek narodowca polskiego-faszysty ZAMÓWIONY przez WASP-owskich KTOSIÓW. No nijak nie pasujemy do sztampy nakreslonej w laboratoriach manipulacji.
  Polacy prawdziwi mieli być odrażający - a są sympatyczni.
  Polacy endeccy mieli być mroczni, a są rozzświetleni wewnętrzną poświatą.
  Mieli cześć oddawać fuhrerowi Dmowskiemu, a oddają cześć Krzyżowi.
  Mieliśmy maszerować z pochodniami, racami i petardami, a my sobie świętujemy przy ognisku pięknie.
  Mieliśmy podpalać tęczę, a my zapalmy diody na Krzyżu z Giewontu.
  Mieliśmy być faszystami nikogo nie dopuszczającymi do głosu - a my zrobiliśmy imprezę narodowo-demokratyczną, gdzie KAŻDY się mógł wypowiedzieć.
  Mieliśmy ziać nienawiścią do Komorowskiego i jego świty - a myśmy byli na jego marszu jak podchodził do pomnika Dmowskiego i żeśmy ich kiełbasą wieprzową częstowali.
  Mieliśmy być podpici alkoholem - a myśmy gorącą herbatę jedynie pili.
  I dlatego wszyscy o nas milczą. PRZERAŻENI. Bo Polacy już przyuważyli co jest grane. W końcu.
  :)
 • @AlexSailor 05:01:52
  Panie Pawle, poruszył Pan bardzo ważny wątek z dotyczący zatrzymanych. Moja córka jest adwokatem i poprosiłem ją o pojechanie na Malczewskiego na komendę by dowiedzieć się o zatrzymanych. Jeden mój znajomy dał pełnomocnictwa dla córki, którego syn został zatrzymany i przy okazji dwaj inni zatrzymani dali jej pełnomocnictwa. I co się okazało, że nikt z tzw. organizatorów marszu nie interesował się zatrzymanymi a na Mlczewskiego zatrzymanych było ponad 80 uczestników marszu, większość z nich była w izbie zatrzymań na Ursynowie. Gdyby nie obrona mojej córki wszyscy mieli by mieć zarzuty poniżanie policji na służbie. Mojego syna tez zatrzymali, Policja z Płocka, ale ten wiedział jak się w takiej chwili zachować, szybko oddali mu dokumenty.
  Pokazuje następny problem o który nie zadbali organizatorzy.
  Zatrzymani byli też i winni, ale 98% zatrzymanych to przypadkowi ludzie. Mało tego, jeden z zatrzymanych, który wyszedł po 40 godzinach gdy mu oddawali rzeczy osobiste i porfel zobaczył, że zabrali mu 150 zł zostawili tylko 10 zł. Chłopak nie miał za co wrócić do Sanoka. Oczywiście córka mu pożyczyła pieniądze i złożyła doniesienie do prokuratury na policję.
 • @Wrzodak Z. 08:52:40 - PROSZĘ POZDROWIĆ CÓRKĘ I POGRATULOWAĆ.
  To bardzo ważne, że polska pani adwokat wspiera dzielnych niewinnych młodzieńców.
 • @Wrzodak Z. 08:52:40 z tego co opisałeś to tylko jeden wniosek można wyciągnąć:
  Z czerwonymi żadnego paktowania! Latarnie! Sznury! Wieszanie! Paliki!!! To słowa Gan Ganowicza i także moje. Potrzeba nam na dziś dużo takich Gan Ganowiczów. Polecam jego książkę "Kondotierzy" http://sw.org.pl/kondotierzy.pdf Pamiętam, w okolicy lat 88-89 wyszli "Kondotierzy" w II obiegu, szaleństwo zapanowało wtedy, facet opisywał jak w Kongo walczył, w Etiopii (podobało mi się jak opisywał zatrzymanie kolumny ruskich czołgów przy pomocy lawin skalnych - no i to, że dopiero po długim czasie zaglądali do tych czołgów:), mieli jaja). Jak zwykle życiorysy Polaków to gotowy materiał na film. "Pistolet Do Wynajęcia Czyli Prywatna Wojna Rafała Gan-Ganowicza" chyba z 1997 Niechcący posiadam na dysku, także jak ktoś nie znajdzie to służę. http://www.savetubevideo.com/?v=c85eQrEvFCY zapraszam do oglądania o ostatnim Polaku z wielkim charakterem i wielkimi jajami. Trafił z moździerza w ruską ambasadę w stolicy Jemenu Sanie. Hotchkiss-Brandt – francuski moździerz ciężki 120 mm dawał czadu: "Ambasadę sowiecką zniszczyliśmy do fundamentów. Nie przerwałem ognia nawet wtedy, gdy wedle wszelkiej logiki strzały nie były potrzebne." Ciekawe co by zrobił z pedalską tęczą ? Cześć i chwała wspaniałemu Bohaterowi. Walczył z czerwoną zarazą gdzie tylko mógł. Ciekawe, że w dzisiejszej "WOLNEJ POLSCE", nie można kupić w księgarni książek Józefa Mackiewicza i innych autorów. A POdobno jest wolność. Polska jest wolna ... . Widać , że coś tu nie gra, coś nie tak z tą wolnością.. /// Jadwiga Chmielowska o tym Wielkim i z jajami a nie wydmuszkami Polaku.

  Wielka szkoda, że Rafał nie ukończył książki o Oddziałach Wartowniczych, w których służył po ucieczce z Polski. Odkładał na później. W Lublinie pracował z młodzieżą. Próbował przekazać jej swą wiedzę i umiłowanie Ojczyzny. Choroba rozwinęła się bardzo szybko. Nie zdążył. Rak płuc nie dał mu szans. Rafał był bardzo skromnym człowiekiem, nie zżerała go ambicja. Koledzy obawiali się, że jak Ewa Kubasiewicz - szef wszystkich przedstawicielstw zagranicznych "Solidarności Walczącej" wyląduje w Paryżu to Rafał poczuje się "nieswojo". Okazało się, że miałam rację mianując Ewę Kubasiewicz i prosząc Rafała o pomoc dla niej. Dla Gan-Ganowicza skuteczność walki a nie chore ambicje była na pierwszym miejscu. Bardzo się z Ewą polubili. Pierwszy raz spotkałam się z Rafałem jeszcze w Paryżu, w polskiej restauracji, którą się opiekował. Potem wiele razy spotykaliśmy się we Wrocławiu i Warszawie. Wiedział, że naszą wojnę - lat 80. przegraliśmy. Mówił mi - Jadwiga musimy stawiać na młodzież - to ona dokończy to, co myśmy zaczęli i osiągnęli, a co łże elity zaprzepaściły. Lubił słuchać moich opowieści o rozwalaniu sowieckiego imperium przez Wydział Wschodni "Solidarności Walczącej". Poznał Gruzinów, wieloletnich więźniów łagrów. Z jednym z nich znał się jeszcze z Radia Wolna Europa. Pamiętam sprężysty wojskowy krok Rafała, czasem trudno było za nim nadążyć. Niestety śmierć przyszła szybko, zbyt szybko. Cześć Jego Pamięci!
 • @Wrzodak Z. 08:52:40
  Oni bezczelnie zatrzymanych okradają, a gdy ktoś upomni się o swoje oskarżany jest o znieważanie i pobity.
 • @Kula Lis 62 12:05:27
  Piszesz: "Budka spłonęła po drugiej stronie ambasady (na Spacerowej), dlatego idiotyczne są zarzuty pod adresem straży marszu. (...) A i na fotkę tęczy można się natknąć, manifestantów ani widu ani słychu, pustka, wokół zomowcy bezmyślnie gapią się jak ten badziew zaczyna się palić. Moim zdaniem ten badziew był przygotowany do POdpałki". - Tak, znam to z różnych relacji. Wspomniałem także, iż to jest celowa robota zarządców Warszawy. Oni wiedzą, co czynią: zdjęcia poszły w świat. Ludzie, na ogół zapracowani i zajęci swoimi sprawami, nie zastanawiają się nad istotą rzeczy. mało kto z nich pomyśli nad kwestią: dlaczego Polacy nie mogą spokojnie obchodzić swego święta narodowego.

  Pozdrawiam.
 • @Wrzodak Z. 19:47:38
  Pisze Pan: "Chodzi mi oto aby pobudzić osoby z zespołu organizacyjnego, aby następnym razem popracowali nad nową formułą organizacyjną oraz programową". - Nie będę się z Panem sprzeczał; Pan zna te sprawy, ja tylko z mediów i rozmów z innymi Blogerami. Nie przychodzi mi do głowy zmiana aktualnej formuły, bo jest już sprawdzona i wydaje mi się najlepsza.
  Niestety będziemy narażeni na ciągły atak i dalej twierdzę, iż nie da się wszystkiego przewidzieć. Zresztą w tym roku prowokacje strony rządowej były tak grubymi nićmi szyte, że trzeba już być nie tylko lemingiem, by wierzyć w te bzdury, ale człowiekiem głupim albo przebiegłym.
  Problemem podstawowym jest sytuacja ruchu narodowego po 1989 roku. Uradzono przy okrągłym stole, że ruch narodowy (prawdziwy) ma nie istnieć i ten zamysł jest realizowany różnymi metodami. Mamy tylko cząstkową wiedzę o tych metodach, widzimy jednak skutki, np. policyjne prowokacje przypisuje się manifestującym. Dość skutecznie.

  Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 62 11:25:46
  Rafał był przeciwnikiem Okrągłego Stołu. Na jazgot, że bez Okrąglaka poleje się krew, pytał spokojnie ile osób zginie? Odpowiadano mu se setki tysięcy! Twierdził, że nawet w długotrwałych wojnach ginie ok 20 - tys., więc mówią bzdury i kto z "komunistów" w Polsce, będzie chciał umierać za Sowiety? Przecież 90% członków PZPR wstąpiło do partii dla korzyści - awans, mieszkanie, talon na samochód. Schodzono wtedy do liczby 2-4 tysięcy. Odpowiadał - tyle to ginie w wypadkach drogowych. Jego zdaniem mogło zginąć jedynie max kilkuset idiotów. A co to jest dla odzyskania prawdziwej niepodległości? Mieliśmy na ten temat takie samo zdanie.
 • @Kula Lis 62 11:25:46
  Był jeszcze jeden młody POLAK - Leszek ZONDEK, który wyjechał z Melbourne do Afganistanu i walczył z sowietami o wolność tego kraju. Zginął z bronią w ręku... i to w czasie kiedy obecny min. obrony Sikorski plątał się po Afganistanie w bliżej do dziś nieokreślonej "misji"...
 • @zygmuntbialas 11:27:18 - TĘCZA JEST SKONSTRUOWANA SPECJALNIE ŻEBY JĄ RYTUANIE PODPALAĆ I POKRYWAĆ KWIATKAMI
  Prowokacyjny projekt artystyczny tęczowego łuku pro-homoseksualnego i palmy pro-izraelskiej został opisany przez Zbigniewa Lipińskiego, Adama Czeczetkowicza i mnie w programie TELEWIZJI NARODOWEJ z października 2012. Już ponad rok temu było dla nas, myślących ludzi jasne - że podpalanie jest wliczone w dzieło jako reakcja na prowokację. Proszę przyjrzeć się na tę konstrukcję stalową. To jest zrobione tak, żeby jątrzyć uczucia, bezpiecznie palić, pokrywać kwiatami, znowu palić, pokrywać, jątrzyć, palić... Z punktu widzenia zagrożenia pożarowego - niespotykanie bezpieczny pożar ktoś nam organizuje. Pożar pod absolutną kontrolą.
  Może tutaj przypadkowo zachodzi odniesienie artystyczne do ZChN, ROP, LPR i Ruchu Narodowego? Polacy spontaniczni, gorejący emocjonalnie są przywiązani stalową siatką do jakiejś mrocznej solidnej niepalnej konstrukcji - tak, żeby się bezpiecznie SPALIĆ? Może ta tęcza jest symbolem przemian w Polsce? Jakiś solidny konstruktor buduje nam Stalowe rusztowania na scenie politycznej, my się do tych rusztowań przywiązujemy, ktoś nas podpala, my się spalamy, ktoś buduje nowe rusztowania, my się spalamy... i NIC z tego dobrego dla Polski i Polaków nie wynika.
  Mylę się?
  http://www.youtube.com/watch?v=J4ErGuIa2js
  W Warszawie ONI postawili Palmę i Tęczę. MY postawiliśmy Krzyż. Wszyscy teraz dajemy się zwodzić i oczy nasze odwracają się od Krzyża, a kierują na Tęczę. Jeśli odwrócimy wzrok od Tęczy i zwrócimy go w kierunku Krzyża - na pewno wygramy.
  Nie mów o płonącej tęczy. Mów o płonącym Krzyżu.
  https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/1473001_10202673789189775_400045063_n.jpg
 • @Kula Lis 62 11:59:27
  Świetna była rozmowa Ganowicza z Olejnik. Od początku próbowała go wyprowadzić z równowagi ale że jej się to nie udawało więc nie potrafiła ukryć wściekłości i padały takie pytania i odpowiedzi: ona - ilu pan zabił ludzi? on z kamienną twarzą - nie wiem, tego nie wie żaden żołnierz skąd mogę wiedzieć kiedy rzucałem granatem w dżunglę albo odpalałem moździerz w Jemenie. ona już nie potrafiąca ukryć złości - wie pan wyobrażałam pana sobie jako postawnego mężczyznę, najemnika no takiego prawie Bonda a pan tak nie wygląda, on z lekkim uśmiechem drwiny - proszę pani na brak powodzenia u kobiet nigdy nie narzekałem! I fragment z filmu; umówiliśmy się wieczorem w paryskiej kawiarni, ciepło, piękne kobiety ze swoimi chłopakami przy barze. Usiadłem tyłem do ściany, jak zawsze i obserwowałem wejście. Po kilku minutach wchodzi ich dwóch. Twarze spalone słońcem i poorane pustynnym wiatrem, charakterystyczne miękkie, pewne siebie kocie ruchy. To oni. Dziewczyny odprowadzają ich zaciekawionym wzrokiem do mojego stolika. Rozpoznajemy się od razu. - Czy Rafał Gan?
 • Wszyscy.
  Ruska Buda przeprasza za spalenie polskiej budki. Czy Rosja przeprosiła nas kiedykolwiek za cokolwiek? http://wpolityce.pl/site_media/media/cache/6a/66/6a663ea13de6c979bd41c919e2f90a6d.jpg
  fot. PAP/Paweł Supernak

  1. Premier Tusk podejrzewa, że atak petardowy na polska ambasadę w Moskwie, został zaaranżowany.

  Podejrzliwy ten premier Tusk. Atak zaaranżowany... a kto go zaaranżował – może Putin?

  Oszołomstwo się premierowi udzieliło...


  2. Nie wiem jakie to ma za znaczenie i czy to lepiej, czy gorzej dla ambasady i dla Polski, że atak petardowy był zaaranżowany, a nie przeprowadzony spontanicznie.

  W każdym razie Rosja za petardy nie przeprosiła, skazała tylko jakiegoś Wańkę Morozowa na 15 dni aresztu. Ma chłopak szczęście, że się urodził w Rosji. W Polsce dostałby za to samo na dzień dobry areszt na 3 miesiące, do sprawy, a potem by mu przez dwa lata przedłużali.

  3. Proszę mi przypomnieć - może pamięć mi szwankuje – czy Rosja przeprosiła nas kiedykolwiek za cokolwiek?

  Raczej nie. Ani za Katyń, ani za Smoleńsk, ani za petardy.

  My zaś przepraszaliśmy Rosję wielokrotnie – za pasażerów z Dworca Centralnego (ograbionych przez rosyjską mafię), za kibiców na Euro, za spalenie budki. Polskiej zresztą budki, stojącej na polskiej ulicy.

  Z Ruskiej Budy wystosowane zostały przeprosiny za spalenie polskiej budki...
  Janusz Wojciechowski Ps. To już nie zwykłe poddaństwo wobec sowietów którzy nigdy nas nie przeprosili za tak liczne wobec Polski i Polaków przewinienia łącznie z masowymi mordami.To wasal sowiecki na stołku prezydenta Polski który służy na sowietom,a nie Polsce. Nawet Ukrainiec Janukowycz nie przeprosił Polaków za obsmarowanie Bredzisława Komoruskiego jajkiem przez ukraińskiego nacjonalistę !
 • Wszyscy.
  Policja do sądu: ukarać grzywną organizatora Marszu Niepodległości
  http://wpolityce.pl/site_media/media/cache/95/19/951948f2a0a15560bb2c4581bf6eccee.jpg Witold Tumanowicz (w środku), obok Roberta Winnickiego i Krzysztofa Bosaka; fot. PAP/Tomasz Gzell

  Komenda Stołeczna Policji przesłała do sądu wniosek o ukaranie grzywną organizatora Marszu Niepodległości Witolda Tumanowicza. Policja twierdzi, że nie stosował się do poleceń funkcjonariuszy i przewodniczył zgromadzeniu po jego rozwiązaniu.

  Rzecznik komendanta stołecznego policji st. asp. Mariusz Mrozek poinformował, że wniosek został skierowany w oparciu o przepisy ustawy Prawo o zgromadzeniach.

  We wniosku podnosimy, że przewodniczący zgromadzenia nie żądał jego opuszczenia przez osoby naruszające przepisy ustawy, nie podjął decyzji o rozwiązaniu zgromadzenia w momencie, gdy były ku temu przesłanki i przewodniczył zgromadzeniu po jego rozwiązaniu

  - powiedział Mrozek, potwierdzając informacje RMF FM.

  Prawo o zgromadzeniach nakłada na organizatora obowiązek m.in. żądania opuszczenia zgromadzenia przez osoby, która swoim zachowaniem naruszają prawo. Policja twierdzi, że Tumanowicz nie stosował się do poleceń funkcjonariuszy i mimo zdelegalizowania marszu, namawiał, żeby jego uczestnicy szli dalej.

  Absolutnie nie przyznaję się do tych zarzutów. Są one nieprawdziwe

  - powiedział Tumanowicz.

  Dodał, że organizatorzy marszu wzywali jego uczestników do zachowania zgodnego z prawem. Jego zdaniem decyzja o rozwiązaniu zgromadzenia była "głupia i nieprzemyślana", ponieważ zdecydowana większość uczestników zachowywała się spokojnie. Tumanowicz powiedział, że po rozwiązaniu zgromadzenia przez ratusz czuwał nad tym, aby uczestnicy marszu mogli "spokojnie się rozejść".

  11 listopada podczas Marszu Niepodległości doszło do ulicznych zamieszek. Stołeczny ratusz na żądanie policji rozwiązał zgromadzenie, ale mimo to marsz był kontynuowany. Podczas zajść spłonęła budka wartownicza przy ambasadzie Rosji a nieustaleni dotąd sprawcy wrzucili kamienie i race na teren placówki. Niektóre osoby próbowały wspinać się na ogrodzenie. Do incydentów doszło także przed squatami przy ul. ks. Skorupki i ul. Wilczej oraz na pl. Zbawiciela, gdzie podpalono instalację "Tęcza".

  Jak dotąd zatrzymano 74 osoby; część z nich usłyszała ponad 30 zarzutów karnych. Dotyczyły one m.in. naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia funkcjonariusza, udziału w nielegalnym zbiegowisku oraz niszczenia mienia. Zapadło też dziewięć wyroków w trybie przyspieszonym.

  PAP/JKUB
 • @Kula Lis 62 12:28:08
  W relacji na żywo, kiedy policja ostrzegała przed użyciem siły i środków przymusu bezpośredniego, łącznie ze środkami chemicznymi - manifestanci zareagowali bardzo głośnym skandowaniem: DUMA, DUMA, NARODOWA DUMA!!!!!! Można sobie wyobrazić do jakiej pasji doprowadziło to tych, którzy oczekiwali rozróby i byli zawiedzeni, że Polacy jednak są narodem, który przestał ustępować. Czy ktoś z wydających decyzję o nagłym rozwiązaniu kilkudziesięciotysięcznej manifestacji w trakcie jej przemarszu przewidział, jakie mogą być konsekwencje paniki tak ogromnego tłumu? Ps. Zatrzymano 74 osoby, 30 postawiono zarzuty. Pozostałe 44 osoby okazały się tajniakami policji.
 • Wszyscy.
  Squot to opuszczony budynek zamieszkały przez narkomanów, lewaków, gejów i inne mniejszości, za milczącym przyzwoleniem władz miasta. Jeśli zamieszkały przez bezdomnych - nie nazywa się squot tylko pustostan i mieszkańcy są przeganiani przez policję i straż miejską. Matkę z małymi dziećmi za zaległy czynsz bo były maż nie płaci alimentów bez skrupułów wywala się na bruk. Zlikwidowano Państwowy Fundusz Alimentacyjny i los matek z dziećmi jest marny.A tu banda ćpunów, lesb, gejów, nielegalnych imigrantów mieszka zajmuje nielegalnie pustostan i kradnie prąd, wodę, wywala śmieci i jakoś policja ich nie wywala na zbity pysk. Pomijam już samą sprawę tej zadymy. Kupców z KDT mających legalną spółkę z ratuszem gdzie vice prezydent pobierał legalnie pensję jako członek rady spółki wywala się bijąc i gazując poprzez firmy ochroniarskie na polecenie Jaśnie nam panującej HGW. Hipisowska komuna w centrum miasta ... już widzę jakby taki budynek zajęła jakaś inna grupa, zorientowana inaczej niż na lewo. Co to by był za atak policji ! Wozy bojowe ! Telewizja krzyczała by o wojnie, terrorystach i końcu świata ! Ale bolszewia u nas pod ochroną. Bogate dzieciaki zaplotą dredy, zajarają zioło i rozprawiają w swojej komunie o światowej rewolucji :-) Gdyby jak reszta musieli iść do roboty by na chleb zarobić to by im przeszło. Ale to nic nowego. Zamachy na Cara też organizowali ludzie jak np. córka ówczesnego mera Moskwy. Ot zblazowane i rozpieszczone bachory się nudzą.
 • @Kula Lis 62 12:49:09
  Kuzyn mieszka na Wilczej obok budynków które zajęło lewactwo. Oto jego opowieść: Okupują całą kamienicę, zlikwidowany żłobek i przychodnię zdrowia chorób płuc już chyba 6 lat. Nikt ich stamtąd nie rusza. Ewidentnie mają ciche przyzwolenie. Posiadają w budynkach prąd, wodę (najprawdopodobniej kradną gdy wszyscy płacą i to słono). W zeszłym roku 11 listopada gościli u "siebie"dużą grupę Niemców lewaków z Antify (około 30 osób). A okoliczne dachy wzdłuż Marszałkowskiej, Wilczej, Skorupki mają opanowane od dawna wystarczy spojrzeć na poddasza budynków i napisy na nich typy Antifa itp. nazywajcie rzeczy po imieniu, czyli dom gdzie próbuje się z powodzeniem i bezkarnie instalować komuna lewacka. Częstym gościem u nich jest red.Kurkiewicz. Pytam więc: czy HGW już była w tym squocie i złożyła mieszkańcom wyrazy ubolewania z powodu przebytego stressu oraz obiecała pomoc finansową (np. darmowe obiady)?
 • Wszyscy.
  Działacze lewackiej Antify grożą: będziemy was mordować na ulicach. http://niezalezna.pl/uploads/imagecache/nowa-wiadomosc/foto2013/48333-548231384526964.jpg


  „Od dziś każdy podejrzany typ w szaliku Legii na ulicach Warszawy jest narażony na to, że zostanie bez ostrzeżenia pocięty kosą albo poważnie okaleczony w inny sposób” – mail o takiej treści otrzymali dziś członkowie kilku grup kibiców klubu piłkarskiego Legia Warszawa. Pod groźbami podpisali się aktywiści skrajnie lewicowej Antify.

  „Wydarzenia z 11 listopada 2013 pokazały że kibice Legii nie są w stanie zapanować nad grupką terroryzujących ich faszystów którzy z pobudek politycznych w barwach Legii napadają min. na kobiety i dzieci. Oświadczamy że w związku z tym zmianie ulegają zasady gry w Warszawie. Od dziś każdy podejrzany typ w szaliku Legii na ulicach Warszawy jest narażony na to że zostanie bez ostrzeżenia pocięty kosą albo poważnie okaleczony w inny sposób. Warszawiacy nie będą tolerować faszyzmu w swoim mieście. Jeżeli trzeba będzie was wszystkich wymordować nie zawachamy się żeby to zrobić. Do zobaczenia. ANTIFA WARSZAWA” – napisano w mailu.

  Pisownia oryginalna.
 • @Kula Lis 62 16:07:37
  A co na to policjo, prokurator? czy pedalstwa, lewactwa się nie rusza panie prokuratorze? panowie z KG Policji? To jest chyba groźba karalna? No i grożenie ludziom okaleczeniem tylko z powodu upodobań sportowych, manifestowanych przez noszenie klubowego szalika to właśnie nazizm w czystej postaci. Następni będą polscy patrioci, przeciwnicy zboczeń i lewactwa?
 • @Eugeniusz Sendecki 12:04:46
  Pisze Pan: "To jest zrobione tak, żeby jątrzyć uczucia, bezpiecznie palić, pokrywać kwiatami, znowu palić, pokrywać, jątrzyć, palić...". -
  --- Zgadzam się z Pańską interpretacją znaczenia palenia tęczy. Ja o niej niewiele pisałem, chociaż w S24 przedstawiłem fotkę przedstawiającą ją jako płonącą.
  "MY postawiliśmy Krzyż. (...) Jeśli odwrócimy wzrok od Tęczy i zwrócimy go w kierunku Krzyża - na pewno wygramy". - Oby Polacy zwrócili swoją uwagę na Krzyż! - wtedy wygramy. Też tak uważam.

  Pozdrawiam.
 • Kolejna trzeźwa ocena sytuacji. Dziękuję.
  Zamiast oceny marszu po marszu proponuję przewidywać możliwy rozwój sytuacji przed jej zaistnieniem.
  Zakrzewski o ataku na ambasadę powiedział w chwili gdy zobaczyliśmy dym nad placem Zbawiciela, a nie jest prorokiem tylko umie analizować sytuację.

  Ocena sytuacji z 8 listopada 2013
  http://www.youtube.com/watch?v=xbNxvB_QvSk

  Apel z 5 listopada


  5 listopada 2013
  Apeluję o decentralizację obchodów 11 listopada!

  Rezygnacja z udziału w warszawskim "Marszu Niepodległości" będzie wyrazem odpowiedzialności i wyrobienia politycznego. Apeluję, aby obchody były zorganizowane w sposób godny i bezpieczny.

  Na razie 11 listopada, a nie 28 czerwca jest świętem państwowym.
  Należy zatem wziąć w nim czynny i mądry udział. Zadbać o narodowy charakter naszego wystąpienia, w dniu, którego obchody zostały nam narzucone. Tu aż prosi się zastępowanie elementów narzuconych przez masonerię, czy obce strefy wpływu, elementami narodowymi, polskimi.
  O tym jednak „narodawcy” nie wiedzą.
  11 listopada 2013 jest szczególnie niebezpieczną datą. Na ten dzień, bardziej od mających gorące serca Polaków, przygotowały się obce służby.
  Chciałbym uniknąć trzech rzeczy:
  - konfrontacji siłowej - zamieszek
  - zaaranżowanej prowokacji i kompromitacji, za której odpowiedzialność będzie obarczany cały polski Ruch Narodowy.
  - uwiarygodnienia podrzuconych nam liderów i „doradców” „Wyruchu Narodowego” i innych niekontaktujących z rzeczywistością, jeszcze zaspanych, bo niedawno obudzonych związkowców, Zmielonych, Oburzonych, etc. Ci liderzy to jaskółcze jaja.
  Należy właściwie ocenić sytuację. Ocenić siły, organizację i dojrzałość ideową tych mas, które w marszu mają wziąć udział. Na szczególną uwagę zasługują dwie rzeczy. Z jednej strony niezdyscyplinowanie pewnych środowisk, brak wyobraźni, krytycyzmu i doświadczenia politycznego, ale i doświadczenia w działaniach ulicznych. Z drugiej strony zmasowanego udziału różnych profesjonalnych służb, które przeprowadzały już w tym roku jak i w latach ubiegłych doświadczalne próby różnych zachowań w tym zakresie.
  Nie dajmy się wmanewrować, ani w następne „Powstanie Warszawskie”, ani w następną „Solidarność” z nową Magdalenką włącznie. Nie tędy droga. To nie jest polityka narodowa polska.
  Proponuję nie podejmować działań na warunkach ustalonych przez silniejszego wroga.
  Zrobić to, na co jego struktury przygotowane nie są. Zrezygnować z Warszawskiego marszu. Uroczystości zorganizować w swoich miejscowościach, a warszawiacy i ci, co do Warszawy przyjadą niech zorganizują się w formach bardziej stacjonarnych.
  Najważniejsze tego dnia jest bezpieczeństwo Polaków i idei, która ich łączy.

  Jednocześnie apeluję o krytycyzm, o wnikliwe przyglądanie się liderom, poszerzanie wiedzy i pogłębianie oglądania spraw z narodowego punktu widzenia. Bardzo dziś jest nam potrzebna mądra, zdrowa nieufność, jak współpraca i życzliwość wzajemna. Potrzebujemy też dokładnego zrozumienia naszego położenia, doktryny toczącej się wojny informacyjnej, możliwych, pożądanych i koniecznych dla przetrwania narodu sposobów naszego reagowania.

  Z narodowym pozdrowieniem

  Dariusz Benedykt Ciesielski
  benedykt.dariusz@wp.pl

  Skype: benedykt.dariusz


  Ostrzeżenie z 10 listopada 2013
  http://www.youtube.com/watch?v=GUIK4hfzQA8
  http://www.youtube.com/watch?v=Zo37motko5g
 • @Marek Lipski 00:17:33
  KREZUSIE LIPSKI TY NIE MASZ NAWET 100 EURO na swoim koncie.

  CHYBA PAN ŻARTUJE, JEDNAK WIELU MYŚLAŁO, ŻE NA PLECACH I SUKCESIE MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI ORAZ DZIĘKI MŁODEMU RUCHOWI NARODOWEMU DORWĄ SIĘ DO WŁADZY. NIESTETY OKAZAŁO SIĘ, ŻE NIE TĘDY DROGA, I ŻE NIEKTÓRZY BARDZO SIĘ POMYLILI i PRZELICZYLI na SWOICH ANALIZACH.

  TO SAMO DOTYCZY K*RWINA.

  JAKIE PIENIĄDZE, O CZYM PAN PISZE?

  NARODOWCY MAJĄ SWOJE PORTALE I SWOJE BLOGI, NA KTÓRE WCHODZI CODZIENNIE TYSIĄCE MŁODYCH POLAKÓW, PORTAL NOWY EKRAN I DZISIAJ NEON W PORÓWNANIU Z TAMTYMI PORTALAMI JEST NISZOWY w SWOIM ODDZIAŁYWANIU NA NARODOWE MASY.

  LUDZIE POŚWIĘCAJĄ SIĘ ZA DARMO W IMIĘ NARODOWEJ SPRAWY, NIKT NIE OCZEKUJE ZASZCZYTÓW I PIENIĘDZY ZA TO CO CZYNI, MY WALCZYMY O WOLNĄ I SUWERENNĄ POLSKĘ, O NIC WIĘCEJ.

  JEST JESZCZE CZAS, ABY DO TEGO MASOWEGO POLSKIEGO RUCHU SIĘ PRZYŁĄCZYĆ.

  KTO PÓJDZIE ZA PANEM ALBO ZA PANEM SANDECKIM ALBO ZA PANEM OPARĄ? NIESTETY LUB "STETY", POLSKA MŁODZIEŻ Z PANAMI SIĘ NIE UTOŻSAMIA, NIE IDENTYFIKUJE, CZAS SOBIE WRESZCIE ZDAĆ Z TEGO SPRAWĘ I NIE WYPISYWAĆ GŁUPOT.
 • @Ruch Narodowy 15:28:02
  To jest trzeźwa ocena? Środowisko pana Zakrzewskiego jeszcze niedawno nazywało Holochera żydem, potem zaczęli go bronić przed nieuczciwa decyzją rady decyzyjnej ruchu narodowego. Dla tego Środowiska w zasadzie wszyscy, którzy nie zgadzają się z jego zdaniem to Żżydzi i agentura syjonistyczna lub żydowska. :))))))

  Każdy Polak, który utożsamia się obecnie z ideą Narodowej Demokracji, ideą Romana Dmowskiego, Mosdorfa, Zdziechowskiego, Rybarskiego i innych Balickiego, Popławskiego to polski ruch narodowy, jednak każdy z nas powinien moim zdaniem w swoich ocenach innych ludzi zachować odrobinę rozwagi, ponieważ niesprawiedliwa ocena innego człowieka może wyrządzić więcej zła niż pożytku.

  ps

  A jeszcze tak niedawno niektórzy pisali, że na marszu niepodległości poleje się krew, że będzie krwawa rozprawa z narodowcami, że znowu zginą niewinni, i co, ten rząd nie jest już zdolny do niczego, zamiast się konsolidować, zamiast wziąć władzę w swoje ręce, to niektórzy straszą, sieją defetyzm, oskarżają innych o agenturalne działania, podejrzewają innych o niecne myśli i działanie na szkodę Polski.

  Po co to czynią ci panowie, jaki to ma cel, w kogo uderzają i z kim walczą? Czy panowie mają zamiar tak samo działać, jak ci z PiS-u, którzy widzą wszędzie sowiecką i bolszewicką agenturę, nie dostrzegając innych zagrożeń dla Polski i Polaków?!

  Ludzie opamiętajcie się, niedługo Polski nie będzie, nie będzie już o co walczyć, wyniszczą nas, wygubią,...

  I na koniec, jaki wpływ mamy, wszyscy na gry operacyjne tzw. agentury, każdej agentury, żydowskiej, niemieckiej, rosyjskiej, amerykańskiej i innych?!

  Tylko jedność, tylko działanie wspólne i myślenie o tym samym i działanie we wspólnej narodowej sprawie może doprowadzić nas do tego, że się uwolnimy spod okupacji.

  http://www.youtube.com/watch?v=UKBVsimLZBQ

  Jak chcą panowie się zjednoczyć z innymi narodowcami we wspólnej sprawie i walce, tak aby Polska znowu była w pełni suwerenna i wolna?!
 • @Paweł Tonderski 16:07:38
  Panie Pawle. Nie zapoznał się Pan z naszym stanowiskiem i myli Pan pewne rzeczy. Zakrzewskiemu przypisuje Pan stanowisko E. Sendeckiego. To jest bałagan informacyjny.
  Rozumiem Pańskie stanowisko, ale chcę podpowiedzieć, że liderzy- podrzutki i asymilacja herezji ideowych powinny stać się przedmiotem troski i przeciwdziałania zwykłych przedstawicieli RN. Jednoczenie jednoczeniem. Realizowanie polityki narodowej polskiej, praca informacyjna, medialna, praca w zakresie wywiadu i kontrwywiadu są konieczne. Dopiero ludzi i podmioty spełniające powyższe można z powodzeniem jednoczyć. Tak naprawdę to nawet nic specjalnie nie trzeba robić bo te podmioty spotykają się w działaniu i w nim jednoczą. Praca ta nie polega tylko na maszerowaniu. Nie polega też tylko na akcjach promujących organizację, lub akcjach wyborczych. To nie zastąpi codziennej pracy, analiz, realizacji projektów, etc. Proszę zauważyć, że od czasu kongresu tak zwanego Ruchu Narodowego codzienne zaangażowanie polityczne składowych podmiotów jak i całego "Ruchu Narodowego" spadło prawie do zera. Narodowcy stawiają sobie pytanie o co tu chodzi?
 • @Ruch Narodowy 17:10:21
  Przeczytawszy pana komentarz, zdałem sobie sprawę z tego, że jeszcze zbyt mało wiem, i dlatego zamilczę...

  Pozdrawiam...
 • Polska flaga i godło niesione na marszu rosyjskich narodowców 4 listopada w Moskwie.
  Wśród maszerujących na czele widać sztandary wojsk powietrzno-desantowych. Wśród haseł : Kosowo dla Serbii.

  http://www.youtube.com/watch?v=FpJL1FcckBA#t=108

  Przypomnę przepiękną piosenkę o tragedii Jugosławii :

  http://www.youtube.com/watch?v=rssYzWWJtvw
 • Panie Zygmuncie...
  Panie Zygmuncie:

  Napisał Pan:

  "Niepodległość Polski wyprowadzono z Polski do Berlina, Brukseli, Waszyngtonu, Tel Avivu."

  Kolejność powinna być taka - Niepodległość Polski wyprowadzono z Polski do rezydencji banksterów, Tel Avivu, Waszyngtonu (podlegającego banksterom i Tel Avivowi) oraz banksterskiej, bilderbergowskiej Brukseli. Natomiast nie do Berlina. Berlin, Niemcy są okupowane przez tego samego okupanta co Polska.

  Pisząc o domniemanych niemieckich wpływach w Polsce przede wszystkim należy znać sytuację w niemieckim unijnym baraku. Niemcy są politycznym i militarnym wasalem banksterskiej USA. Pisałem o tym obszernie tutaj:
  http://wiernipolsce.wordpress.com/2012/01/04/niemcy-wasal-usa/

  Należy też pamiętać o terrorze, jaki CIA w ramach operacji “Gladio” siła na terenie Niemiec! Przyznał to nawet Spiegel w artykule “Krwawy miecz CIA”.
  http://www.spiegel.de/spiegel/print/d-13501822.html
  http://de.wikipedia.org/wiki/Gladio
  Pamiętać należy też o tym, że CIA jest de facto prywatnym wywiadem banksterów, finansowanym z kieszeni amerykańskich Goim.
  http://www.larsschall.com/2011/09/29/wall-street-und-cia/

  Jeszcze jako ciekawostkę przypomnę – aresztowany w roku 1981 w związku z zamachem na Oktoberfest Lembke (członek "niemieckiej" Gladio) oświadczył policji, że prokuraturze złoży obszerne wyjaśnienia z ujawnieniem jego mocodawców. Ale do tego nie doszło. Lembke “powiesił się” w jego celi dzień przed planowanym przesłuchaniem w prokuraturze. Tylko ślepiec nie dostrzeże w tym ręki “seryjnego samobójcy” grasującego obecnie i w Polsce.
  http://de.wikipedia.org/wiki/Heinz_Lembke

  Jako kolejną ciekawostkę przypomnę, że propaganda niemiecka oskarżała RAF o to, że jest inspirowane i kierowane przez KGB. Tymczasem etatowy agent niemieckiej bezpieki Peter Urbach dozbrajał RAF, dostarczając jej nawet materiałów wybuchowych do zamachów na siedziby żydowskich organizacji.
  http://de.wikipedia.org/wiki/Peter_Urbach

  Gdy to wszystko zostało ujawnione, Urbach wyemigrował do USA. Dostał nową “tożsamość” i nie poniósł żadnej odpowiedzialności karnej. CIA dba o jej pomagierów!
  Reasumując – CIA siało w Niemczech terror w ramach Gladio. O samej Gladio nie wiedział ani niemiecki “parlament”, ani kolejne niemieckie żondy. A niemiecka bezpieka (BND i BfV – http://de.wikipedia.org/wiki/Bundesamt_f%C3%BCr_Verfassungsschutz) zacierała amerykańskie ślady zbrodni i terroru, likwidowała świadków (Lembke) i kierowała propagandowe podejrzenia o terror przeciwko ZSRR i KGB.

  Niemiecka bezpieka jest przybudówką banksterskiej CIA i Mossadu. Agenci Mossadu są w Niemczech bezkarni. Aresztowany w Warszawie i deportowany do Niemiec ścigany listem gończym agent Mossadu Uri Brotski, dwa dni po “deportacji” do Niemiec wyjechał do Izraela!

  “Uri Brodsky wurde Anfang Juni 2010 auf dem Warschauer Flughafen Okecie verhaftet, am 12. August 2010 nach Deutschland ausgeliefert und durfte zwei Tage später nach Israel ausreisen.”

  http://de.wikipedia.org/wiki/Uri_Brodsky

  Niemcy łamiąc własne prawo, zakazujące dostaw broni w rejony zagrożone wybuchem wojny dozbrajają za pół darmo Izrael okrętami podwodnymi zdolnymi przewozić rakiety z głowicami nuklearnymi.
  http://alles-schallundrauch.blogspot.de/2011/07/ein-sechstes-u-boot-fur-israel-mit.html

  I od dziesięcioleci wszyscy kolejni kanclerze i prezydęci Niemiec powtarzają jak mantrę, że bezpieczeństwo Izraela jest niemiecką racją stanu.

  Przypomnę też, że Merkel została kanclerzycą kilka miesięcy po jej uczestnictwie w zlocie Grupy Bildergerga - to banksterzy wypromowali ją na kanclerzycę. I ona gorliwie realizuje ich politykę

  Niemcy są pod okupacją agentury banksterskiej sitwy. Dokładnie tak jak Polska.

  Jeśli więc przyjmniemy, że Polska w jakikolwiek sposób podlega pod Berlin, to musimy dodać, że Berlinem nie rządzą Niemcy, którzy sami są niewolnikami banksterskiej sitwy w ich kraju.

  Popieram "Marsz o odzyskanie Niepodległości."
  Pisałem o tym ostatnio:

  "Gdyby przynajmniej uczestnicy “marszu niepodległości” nieśli transparenty z hasłami przywrócenia Polsce niepodległości, wystąpienia ze zbrodniczego NATO i bilderbergowskiej, banksterskiej unii jewropejskiej, byłby on marszem sensownym. "
  http://opolczykpl.wordpress.com/2013/11/10/11-11-swieto-i-marsz-niepodleglosci-w-zniewolonym-unijnym-baraku-czyli-hutzpa-do-kwadratu/
 • @Ruch Narodowy 17:10:21 - ZAKRZEWSKI MA SWOJĄ PARTIĘ, RUCH SUWERENNOŚĆ NARODU POLSKIEGO (RSNP)
  W dniu 11 listopada 2013 zgromadzenie zgłosiłem ja osobiście i Sławomir był wskazany jako współorganizator. Bardzo dzielnie on i jego koledzy stali z bannerami RSNP przez cały dzień. Ja Zakrzewskiego bardzo wysoko cenię, jestem jemu wdzięczny za zorganizowanie pikiety poparcia mnie przed sądem lekarskim gdy byłem prześladowany za powstrzymanie okradania moich pacjentów w warszawskiej izbie wytrzeźwień na Kolskiej.
  O Zakrzewskim mówiłem na Teneryfie w swoim wystąpieniu do Jana Kobylańskiego.
  Pod względem politycznym jestem od RSNP niezależny.
 • @opolczyk 14:12:02
  Dzięki za kilka nadzwyczaj ważnych spraw dla nas. Oczywiście, że kolejność podległości Polski powinna być inna oraz to, że Niemcy są pod ciągłą dyspozycją usraela.
  Pozdrawiam
 • @Wrzodak Z. 17:54:15
  Kto wie, może spotkamy się w przyszłym roku w pierwszym szeregu podczas "Marsz o odzyskanie Niepodległości."

  Pozdrawiam i ja.
 • @zygmuntbialas 21:19:20
  http://wirtualnapolonia.files.wordpress.com/2013/11/koszertecza1.jpg
 • @Kula Lis 62 12:35:07
  Polacy na pl. Zbawiciela opłakiwali ofiary Powstania. "Czas każe zapominać o wszystkim, ale nie ukoi bólu i rozpaczy kobiet". ZOBACZ film z 1946 roku http://wpolityce.pl/site_media/media/cache/e6/3e/e63e031b7adce8aed5fab708e1d776d3.jpg Tłumy na placu Zbawiciela, ludzie pogrążeni w żałobie, idący w zadumie z kwiatami w rękach. Niektórzy ze łzami w oczach idą w kondukcie za osobami niosącymi trumny - niezwykle ciekawy film z 1946 roku można obejrzeć na stronach repozytoriom cyfrowego Filmoteki Narodowej.

  Obraz sprzed 67 lat pokazuje reakcje mieszkańców Warszawy na ekshumacje i powtórny pogrzeb ofiar Powstania Warszawskiego.

  Na filmie widać, że uroczystość zgromadziła tłumy mieszkańców.

  W Warszawie trwają ekshumacje zwłok ofiar Powstania. Prochy ich przenosi się na cmentarz obrońców na Woli. Oto kondukt żałobny, który po mszy w kościele Zbawiciela rusza w kierunku cmentarza

  - słychać na filmie głos lektora.

  Czas każe zapominać o wszystkim, ale nie ukoi bólu i rozpaczy kobiet - żon, sióstr i matek. Łzy, które wypłakały ich oczy, spadają wraz z wiązkami kwiatów na mogiłę

  - mówi dalej. http://wpolityce.pl/site_media/media/cache/5d/35/5d35e0885467598092000a68e27eb5e6.jpg Nasz Czytelnik, który przysłał do redakcji wPolityce.pl informacje o filmie, zaznacza:

  Na filmie Karola Szczecińskiego widać, co na miejscu tęczy w Warszawie działo się 20 sierpnia 1946 r. W trumnach były prochy tysięcy wymordowanych w Warszawie Polaków. Pogrzeb opisał Władysław Bartoszewski w „Gazecie Ludowej” 31 lipca 1946 r. Współczesna prezydent Warszawy obiecuje ciągłe odbudowywanie tęczy na miejscu, na którym stały tłumy opłakujące tysiące ofiar mordów ludności cywilnej w Warszawie. Protestuję! http://wpolityce.pl/site_media/media/cache/f5/76/f576148f1a4f863f50abf979930c867c.jpg http://wpolityce.pl/site_media/media/cache/c5/7e/c57ee498cfd2ff5f656e73dde6fb0532.jpg


  ZACHĘCAMY do obejrzenia filmu z 1946 roku. http://www.repozytorium.fn.org.pl/?q=pl/node/4665

  KL
 • Wszyscy
  Mołotowy hyc z dachu, buteleczka k... bęc - 11.11.2013 ul. Ks. Skorupki http://www.savetubevideo.com/?v=qhB9fGX_MBM Nowa świecka tradycja: młodzież kibucu warszawskiego rżnie się pod tęczową tęczą! – Michalkiewicz http://www.savetubevideo.com/?v=A0WBx_fZGV0
  Zboczeńcy z ulicy Czerskiej dogorywają, w mało którym kraju 5% "elity" robi w konia 95% narodu który jest wysiudany z własności prywatnej. A na ulicy Czerskiej jest synagoga szatana :) stoi tam mała ścianka płaczu, redakcyjne szabas-goje na posyłki trykają się tam czółkami aj-waj
  Kibuce we Warszawie działają jak najbardziej, swego czasu na swoich łamach obszernie reklamowała je Gwiazda Śmierci. Podobno nawet kilku mniej wartościowych tubylców wysiedlono z domków na obrzeżach miasta ażeby zrobić przestrzeń życiową dla młodych, zdolnych lubujących się w rzemiośle i rękodziele przedstawicieli starszych i mądrzejszych. Jeden z mieszkańców owego kibucu mieszkającego w nim ze swoim partnerem odwiedził swoją babcię i zaczął się przy niej onanizować. Babcia po tym zdarzeniu zmieniła zamki w drzwiach. (zdarzenie autentyczne).

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930